Par Kembridžas hercogienes Keitas Midltones otro grūtniecību runāja visā pasaulē. Nu klāt ir ilgi gaidītais mirklis – pasaulē nākusi otrā karaliskās ģimenes atvase.

 

Pavisam nesen Britu monarhijas oficiālajā Twitter kontā  paziņots, ka viņa karaliskā augstība Kembridžas hercogiene Keita Midltone veiksmīgi pasaulē laidusi meitiņu.

 

Mazulīte piedzimusi sveika un vesela 08:34 no rīta (10:34 pēc Latvijas laika), sverot 3,71 kg, vien 2,5 stundas pēc Midltones un prinča Viljama ierašanās elitārajā medicīnas iestādē. 

 

Princis Viljams, kurš nu jau ir divu bērnu tētis, piedalījies dzemdībās, atbalstot savu mīļoto sievu, ar kuru pavisam nesen – 29. aprīlī nosvinēja ceturto kāzu jubileju, kad Keita Midltone, tērpusies satriecoši skaistā Aleksandra Makvīna darinātā līgavas kleitā, mēroja ceļu pa Vestminsteras abatijas sarkano paklāju pie sava izredzētā – Velsas prinča Viljama. Laulību ceremoniju apmeklēja nepilni 2000 viesu, tostarp līgavas un līgavaiņa ģimenes locekļi un vairāku pasaules karalisko ģimeņu pārstāvji, kā arī diplomāti un pāra pašu izraudzīti viesi – draugi un tuvākie paziņas.

 

 

keitai meita

Britu karaļnama pārstāvji paziņojuši, ka Keita Midltone un jaundzimusī princese jūtas labi.

 

labi

 

Tāpat tika paziņots, ka par šo priecīgo notikumu ir informēta Apvienotās karalistes galva – karaliene Elizabete II un Edinburgas hercogs,Velsas princis Čārlzs un viņa kundze – Kornvolas hercogiene Kamilla Pārkere – Boulza, princis Harijs un pārējie britu monarhijas pārstāvji. 

 

Ap 11:17 pēc Latvijas laika, pie mediju pārstāvjiem, fotogrāfiem un britu karaļnama atbalstītājiem – kvēlākajiem faniem ārpus Svētās Marijas slimnīcas Lindo spārna, ieradās karaliskais ziņotājs, kurš visiem klātesošajiem paziņoja šo priecīgi vēsti. 

 

 

 

zino

 

12:33 (14:33 pēc Latvijas laika)  oficiālais rakstiskais paziņojums par jaundzimušās princeses piedzimšanu tika izvietots ārpusē pie Bekingemas pils uz īpaša šim nolūkam paredzēta molberta. To pavadīja klātesošo britu karaļnama atbalstītāju priecīgās gaviles un skaļie – apsveikumi!

 

 

paz1

paz2

paz3

 

 

Atgādinām, Keitas Midltones un Prinča Viljama pirmā atvase – princis Džordžs Aleksandrs Luiss piedzima 2013. gada 22. jūlija pēcpusdienā plkst. 16:24 pēc Anglijas laika (18:24 pēc Latvijas laika). Mazulis bija 3,8 kg smags. Keitas Midltones un prinča Viljama pirmdzimtais pasaulē ieradās Svētās Marijas slimnīcas Lindo spārnā, kur Kembridžas hercogiene pēc 14 stundām “smaga darba” pirmo reizi ieraudzīja savu pirmdzimto. Jau dienu pēc dzemdībām jaunā ģimene pirmo reizi atrādīja pasaulei savu dēlu un devās mājup.

 

Foto:Listal.com
Foto:Listal.com
Foto:Listal.com
Foto:AFP/GettyImages

 

Runas par Keitas Midltones otro grūtniecību sākās jau teju uzreiz pēc pirmā bērna piedzimšanas un ik pa laikam uzvirmoja ar jaunu sparu dažādās variācijās. Taču š.g. septembrī karaļnams beidzot apstiprināja hercogienes grūtniecību. Vienīgais iemesls kāpēc karaliskā ģimene to darīja tik agri, bija fakts, ka prinča Džordža Aleksandra Luisa mammai arī otro gaidību laikā bija jācīnās ar smagu grūtniecības toksikozi un viņa bija spiesta atcelt virkni oficiālo pienākumu.

 

Sākotnēji kā visprecīzākais Midltones otrās grūtniecības dzemdību datums tika minēts 20. aprīlis, taču aprīļa sākumā izskanēja ziņas, ka par vecāko brāli mazais princi Džordžs kļūs jau 15. aprīlī vai pat vēl agrāk. Uzvirmojot baumām par dažādiem šīs grūtniecības sarežģījumiem, gaismā nāca arī fakts, ka tiekot plānota ķeizargrieziena operācija, kas lika nojaust, ka Keita Midltone patiešām piedzīvojusi kādus veselības sarežģījumus. Midltones grūtniecības laikā izskanējušas visdažādākās ziņas gan par viņas, gan gaidāmā bērniņa veselību un pat to, ka viņa vairākkārt bijusi slimnīcā ar risku mazuli zaudēt. Par laimi tas viss izrādījās vien baumas un ne mazuļa, ne māmiņas veselībai tik lielas briesmas nedraudēja.

 

BrīvBrīdis.lv pievienojas kuplajam sveicēju pulkam un vēl jaunajai ģimenei veselību!

Turpināsim ziņot par jaunumiem un kopīgi gaidīsim brīdi, kad pasaule pirmo reizi ieraudzīs jaunāko britu karaļnama jaunpienācēju!

Iepriekšējais rakstsBEIDZOT: Midltone ieradusies slimnīcā, karaliskais mazulis ir ceļā!
Nākamais rakstsKeita un Viljams pasaulei pirmo reizi atrāda savu meitu