Trīs “Michelin” zvaigžņu restorāna “The Fat Duck”, Brejā, Anglijā īpašnieks, viens no ietekmīgākajiem un pazīstamākajiem šefpavāriem pasaulē Hestons Blūmentāls ir radījis ne vien brīnišķīgas, bet arī visnotaļ dīvainas receptes, ar kurām vēl pirms izcilā kulināra un “Sage” zīmola vēstnieka viesošanās Rīgā vēlamies iepazīstināt arī Latvijas auditoriju.

 

“Šķidrais slāpeklis, eksplodējošas krāsnis, vairākus metrus augsti saldējuma torņi, šķietami neiespējamu garšu apvienojums un pat apēdami galda piederumi – tie ir tikai daži elementi, ar ko Hestons pārsteidz gardēžus. Hestonam maltīte ir kas vairāk nekā vienkārši ēdiens – tas ir stāsts, pārsteigums, pilna sajūtu gamma,” sacīja premium mājas virtuves ierīču “Sage” zīmola pārstāvis Deivids Gabbins.

 

Jāpiebilst, ka Blumentāls un restorāna “The Fat Duck” komanda ar ekskluzīvu lekciju un meistarklasi Rīgā viesosies šā gada 8. un 9.februārī.

 

Lūk, iespējams, neparastākās maltītes, ar kādām nācies sastapties – varbūt kādam šis būs lielisks iedvesmas avots?

 

Saldējuma un cūkgaļas pīrāgs desertā

1

Lielākā daļa droši vien noelsās “Kas???” Parasti pat nedomājam apvienot gaļas pīrāgiem paredzēto mīklu ar saldējumu, taču Hestonam šāda kombinācija ir teju ikdiena. Protams, “cūkgaļa” pīrāgā ir nosacīta, tā ļauj vien sagādāt ēdājiem pirmo pārsteigumu. Faktiski gaļas šajā desertā nav vispār, jo “malto gaļu” Hestons pagatavoja no saldējuma ar šķidrā slāpekļa palīdzību!

Lai vēl vairāk šokētu maltītes baudītājus, Hestons galda piederumus un dekorus aizstāja ar apēdamiem galda piederumiem un dekoriem:

 

 

Gliemežu putra

2

Kaut arī gliemežus Latvijā lielākoties uzskata par vienkāršiem dārza kaitēkļiem, tomēr pasaulē tā ir atzīta delikatese – vismaz, ja runājam par vīngliemežiem. Izrādās, šai gaļai ir augsta bioloģiskā vērtība, jo tajā ir vairāk olbaltumvielu nekā olās, turklāt tā nesatur holesterīnu. Citviet šo gaļu uzskata par spēcīgu afrodiziaku, tādēļ daudzās valstīs vīngliemezis esot tipisks vīriešu ēdiens.

Iespējams, gliemežu un putras apvienojums neizklausās diez cik kārdinošs, taču Hestona interpretācijā ar bagātīgu garšaugu un garšvielu papildinājumu maltīte iegūst pavisam citu garšu. Varbūt ir vērts pamēģināt?

 

 

Olu un bekona saldējums

3

Mēdz sacīt, kas par daudz, tas par skādi. Tikai ne Hestonaprāt. Teju visiem garšo olas ar šķiņķi vai bekonu. Protams, labs ir arī saldējums, taču apvienot to visu? Izklausās aizdomīgi. Šis ir viens no pretrunīgākajiem un vienlaikus slavenākajiem restorāna “The Fat Duck” saldēdieniem jau kopš 2007.gada.

 

 

Tradicionālais angļu “Fish & Chips” kā pirkstiņuzkoda

4

Hestons ir izpelnījies atzinību ne vien visas pasaules, bet arī Viņas Majestātes Anglijas karalienes acīs, jo viņa par “The Fat Duck” šefpavāra ieguldījumu angļu kulinārijas popularizēšanā un attīstībā iecēla Blūmentālu bruņinieku kārtā.

Hestons mīl tradicionālo britu virtuvi, vienlaikus viņš eksperimentē ar iecienītām receptēm, piešķirot tām jaunu formu un garšu. Iespējams, šī ceptās zivs un kartupelīšu jeb “fish & chips” interpretācija uzrunās arī Latvijas gardēžus!

 

“Šīs, protams, ir tikai dažas no Hestona neparastajām receptēm. Taču tās spilgti demonstrē viņa plašo redzesloku un iztēli, uzsverot, ka ēdiens ir kas vairāk nekā produkti, estētisks vizuālais noformējums un meistarīgi apvienotas garšas. Izcila maltīte aptver visas mūsu sajūtas, savā ziņā stāsta kādu stāstu un uzrunā emocionāli,” skaidro Gabbins.

 

 

Par Hestonu Blūmentālu

dinner-by-heston-blumenthal-on-sloane-street-knightsbridge-london-900x600

Hestona Blumentāla vārdu visā pasaulē saista ar ēdienu avangarda kustības dzinējspēku. Restorānu “The Fat Duck” viņš atklāja 1995.gadā. Pēc deviņiem gadiem tas tika apbalvots ar trīs “Michelin” zvaigznēm, un restorāna desmitajā gadadienā restorānu žurnāls „50 labākie restorāni pasaulē” to nodēvēja par „Labāko restorānu pasaulē” (un līdz šai dienai tas ir saglabājis savu pozīciju saraksta TOP3).

Iepriekšējais rakstsKā rūpēties par apģērbu – stilistes Anitas Altmanes ieteikumi!
Nākamais rakstsPsiholoģe: Pieci pozitīvas audzināšanas principi, kas jāzina katram vecākam