Lai ievērojami samazinātu ikdienā lietotās plastmasas apjomu, Rimi veikalos divu veidu maltā gaļa ar privāto preču zīmi Rimi Smart turpmāk tiks fasēta plastmasas maisiņos. Atteikšanās no līdz šim ierastajām plastmasas kastītēm ļaus ietaupīt līdz 13 460 kg plastmasas un 1 260 kg papīra gadā, kopējam patērētās plastmasas apjomam samazinoties par 82%, kas ir līdzvērtīgs 12 vieglo automašīnu svaram. Patīkamas vēstis izplatījis tirgotājs “Rimi Latvia”

Rimi mērķis ir panākt, lai līdz 2025. gadam viss Rimi privātās preču zīmes pārtikas iepakojums būtu izgatavots no pārstrādājamas plastmasas. Maltās gaļas plastmasas iepakojuma maiņa ir nozīmīgs solis ceļā uz ilgtspējas mērķu sasniegšanu.

“Mūsu pircēji varēs sniegt savu ieguldījumu vides veselības uzlabošanā, tāpat kā līdz šim baudot izcilu preču kvalitāti un ērtu iepirkšanos. Iepakojuma maiņa neietekmēs Rimi Smart maltās gaļas kvalitāti, jo tās uzglabāšanas laiks saglabāsies nemainīgs, un caurspīdīgais materiāls arī turpmāk ļaus pircējiem pirms produkta iegādes to vizuāli novērtēt. Šis iepakojums veidots tā, lai būtu ērti lietojams – viegli atverams, viegli iztukšojams – un aizņemtu ievērojami mazāk vietas atkritumu konteinerā. Tā kā tas ir krietni vieglāks par iepriekš lietoto, tas arī ļaus samazināt CO2 izmešu apjomu produktu transportēšanas laikā. Tas ir vienkāršs risinājums, taču ieguvumu ir daudz: pircēji varēs baudīt tikpat izcilu Rimi Smart maltās gaļas kvalitāti, veicinot ilgtspējīgāku pārtikas patēriņu,” uzsver Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Pāreja uz jauno iepakojumu Rimi Smart maltajai gaļai ir vēl viens solis ceļā uz Rimi ilgtspējas vīzijas īstenošanu: pēdējos gados izdevies ievērojami samazināt CO2, plastmasas, papīra un pārtikas atkritumu apjomu.

“Atsakoties no bezmaksas plastmasas maisiņiem, patērējam par 30 tonnām mazāk plastmasas gadā, un jaunais maltās gaļas iepakojums pievienos vēl gandrīz 14 tonnu ietaupījumu. Pērn CO2 emisiju apjoms samazinājies par 7%, salīdzinot ar 2022. gadu, bet pārtikas atkritumus izdevies samazināt par 20%. Pircējiem piedāvājam iespēju pašapkalpošanās kasēs atteikties no čeka izdrukas un saņemt to digitālā veidā Mans Rimi lietotnē, kas nozīmē par 17 tonnām mazāk atkritumu. Savukārt šogad esam radījuši iespēju vairs nedrukāt par depozīta taromātos nodoto materiālu iegūtos kuponus un saņemt naudu mobilajā lietotnē, kas ļaus ietaupīt vēl 800 kg papīra,” stāsta Inga Bite.

Nākotnē Rimi plāno ilgtspējīgākā iepakojumā piedāvāt ne tikai Rimi Smart, bet arī citus privātās preču zīmes produktus I Love Eco, Rimi Greatlife, Rimi FreeFrom, Rimi Planet, Rimi Express un ICA.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsLielāko daļu dāvās bērniem un mazbērniem: Pensionāre no Rīgas laimējusi vienu miljonu eiro
Nākamais rakstsX stundas gadījumā mājdzīvnieku īpašniekiem pašiem nāksies domāt, kur atstāt mīluli