Valsts policija aizturējusi krāpnieku grupu, kura ar interneta veikalu www.proffit.lv un www.korbotex.lv starpniecību piesavinājās uzticīgo klientu naudas līdzekļus. Krāpnieki šādā veidā apkrāpuši vairāk nekā 400 iedzīvotāju visā Latvijas teritorijā, tādējādi izkrāpjot ap 123 600 eiro. Valsts policija turpina apzināt personas, kuras cietušas šo noziedzīgo darbību rezultātā, un ātrākai saziņai aicina cietušās personas vērsties ar elektronisku iesniegumu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļā notiek izmeklēšana par krāpšanas gadījumiem pret vairākiem simtiem personu, kuras  interneta vietnēs www.proffit.lv un www.korbotex.lv bija pasūtījušas preci, veikušas priekšapmaksu uz uzņēmumu SIA “Maku Group”, SIA “Kasija” un SIA “Multi Services” kontiem, bet pasūtīto preci uzņēmumi nepiegādāja un nauda netika atgriezta. Uz cietušo personu iesniegumiem par naudas atgriešanu uzņēmumi nereaģēja, tādēļ apkrāptie iedzīvotāji ar iesniegumiem vērsās gan Valsts policijā, gan Patērētāju tiesību  aizsardzības centrā.

Šī gada septembrī Valsts policijā tika uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanā noskaidrots, ka krāpšana izdarīta, apzināti slēpjot ziņas par iesaistīto juridisko personu patieso  labuma guvēju, ļaunprātīgi izmantojot pircēju uzticēšanos. Izmeklēšanā noskaidrots, ka personu grupas noziedzīgo darbību rezultātā  ir cietuši vismaz 419 iedzīvotāji. Pašreiz izmeklēšanā noskaidrotais materiālais zaudējuma apmērs sastāda 123 693,04 eiro.

Kriminālprocesā notika aktīva izmeklēšana un tika iegūti pietiekami pierādījumi, kā rezultātā šī gada 24. novembrī aizturētas trīs personas – 1949. un 1977. gadā dzimuši vīrieši un 1997. gadā dzimusi sieviete. Aizturētie iepriekš nav bijuši sodīti. Vienam no viņiem noteikts personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss un divas personas atzītas par aizdomās turētajām personām par nozieguma izdarīšanu, par ko kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma 177. panta otrajā daļā (par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās) un 195. 1 panta pirmajā daļā ( ziņu nesniegšana un nepatiesu ziņu sniegšana par līdzekļu piederību un patieso labuma guvēju). Vienai personai piemērots visbargākais drošības līdzeklis – apcietinājums.

Iepriekšējais rakstsDiemžēl saņemta vēl kāda nepatīkama vēsts no “Tallink”
Nākamais rakstsPēc avārijas Latvijā izlido no auto un atsitas pret luksofora stabu – VIDEO