Februāra pirmajā dienā kāds 1988. gadā dzimis autovadītājs, kurš atradās alkohola reibumā, pēc bēgšanas no Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbiniekiem piedāvāja kukuli –1000 eiro apmērā. Par doto faktu uzsākts kriminālprocess.

2. februārī ap pulksten 23.25 Kārsavā, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa darbinieki, patrulēšanas laikā, pamanīja transportlīdzekli Audi, kura vadītāja braukšanas maniere izraisīja aizdomas par to, ka transportlīdzekļa vadītājs varētu būt alkohola vai citu apreibinošu vielu  reibuma stāvoklī.  Brīdi, kad Audi vadītājs pamanīja Valsts policijas dienesta transportlīdzekli, tas mainīja kustības virzienu, veicot rupju ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu –  ceļa zīmes – nr.301 “Iebraukt aizliegts” neievērošanu. Pēc šādām darbībām Valsts policijas amatpersonas pieņēma lēmumu uzsākt pakaļdzīšanos.

Ap pulksten 23:50 Baltinavas novadā transportlīdzeklis Audi tika apturēts un tā vadītājs aizturēts. Vīrietim tika veikta alkohola pārbaude izelpojamajā gaisā, kura apstiprināja policistu aizdomas. Persona pie transportlīdzekļa stūres bija sēdusies alkohola reibuma stāvoklī – 2,49 promiles.

Ar mērķi izvairīties no administratīvās atbildības, Valsts policijas dienesta transportlīdzeklī, vīrietis likumsargiem piedāvāja 1000 eiro lielu kukuli.

Šobrīd vīrietim par šāda veida darbībām, kukuļa piedāvājumu policijas darbiniekiem, draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Iepriekšējais rakstsNetrafarēta policijas ekipāža Pierīgā pamana aizdomīgu auto – un tas pat negrasās apstāties – VIDEO
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. februāris