Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 22.jūnija plkst. 6.30 līdz 27.jūnijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 362 izsaukumus – 131 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā četrus uz meža ugunsgrēkiem, 142 uz glābšanas darbiem, bet 89 izsaukumi bija maldinājumi.

VUGD svētku brīvdienas aizvadījis darbīgi. Dzēsti vairāki ugunsgrēki dzīvojamās mājās, kas saistīti ar neuzmanīgu rīcību ar uguni. Šajās dienās ugunsgrēkos cieta astoņi cilvēki, bet viens gāja bojā. No ūdenstilpēm izcelti trīs bojāgājušie, kā arī veikti vairāki glābšanas darbi, saistībā ar atpūtu pie ūdens.

Atbilstoši VUGD statistikai, šogad ugunsnelaimes prasījušas 43 dzīvības, bet no ūdens glābēji palīdzējuši izcelt 45 mirušus cilvēkus, tostarp 16 kopš 15. maija, kad sākās peldsezona.

Līgo svētkos, 23.jūnijā, tika saņemti vairāki maldinoši izsaukumi – 33 izsaukumi, no kuriem 17 bija saistīti ar to, ka iedzīvotājiem, redzot dūmus vai liesmu atblāzmu no Jāņu ugunskuriem, licies, ka izcēlies ugunsgrēks, tāpēc viņi izsaukuši ugunsdzēsējus glābējus. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka iedzīvotāji kurinājuši ugunskuru un apdraudējums nepastāv.

Vakar plkst. 20.07 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Lucavsalas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka dzīvojamā mājā deg garāža 20m2, nojume 20m2, otrais stāvs un bēniņi 50m2, jumts 70m2 platībā. Plkst. 00.35 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien Plkst. 20.13 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valmieras ielu Ventspilī, kur divstāvu dzīvojamā mājā izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka mājas otrajā stāvā dega kondicionieris 1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki, no kuriem viens cilvēks nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 20.34 darbi notikuma vietā noslēgušies.

Plkst. 17.06 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Mazo Nometņu ielu Rīgā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka bija degušas sadzīves mantas 1m2 platībā. Dzīvoklī atrasts viens cilvēks, kuram NMPD mediķi konstatēja nāvi. Notikušā apstākļus skaidros Valsts policijas darbinieki.

Naktī uz sestdienu, 25.jūnijā, plkst. 00.40 VUGD saņēma izsaukumu Ropažu novada Stopiņu pagastā, kur deg garāža. Notikuma vietā konstatēts, ka deg garāža ar piebūvētu nojumi un divas vieglās automašīnas 140m2 platībā. Mēģinot nodzēst liesmas saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās, ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Plkst. 4.39 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz sestdienu, 25.jūnijā, plkst. 00.03 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Rēzeknes novada Silmalas pagastu, kur deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienstāvu dzīvojamā māja deg pilnā 100m2 platībā un tai ir iebrucis jumts. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem bija izkļuvis cilvēks, kurš bija cietis un nodots NMPD mediķiem. Plkst. 6.05 ugunsgrēks likvidēts.

Piektdien plkst. 17.00 saņemts izsaukums uz Tukuma novada Vānes pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva dzīvokļa vannas istabā deg veļas mašīna un siena 7m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki. Viens cilvēks, kurš bija no blakus ēkas un palīdzēja evakuēties iedzīvotājam, nodots NMPD mediķiem. Plkst. 20.05 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 13.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Smilšu ielu Alūksnē, kur ugunsgrēks bija izcēlies neapsaimniekotā ēkā. Notikuma vietā konstatēts, ka deg neapsaimniekota koka ēka 101m2 platībā. Dzēšanas darbu laikā, pie mediķiem vērsās viens ugunsdzēsējs glābējs, kas pēc apskates darbu turpināja. Plkst. 22.44 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 10.23 saņemts izsaukums Ropažu ielā Rīgā, kur deg garāžu komplekss. Notikuma vietā konstatēts, ka dega šķūņi un garāžās 360m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Plkst. 16.05 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz piektdienu plkst. 00.11 saņemts izsaukums uz Dižozolu ielu Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka otrā stāva dzīvoklī dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,01m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Plkst. 1.05 ugunsgrēks likvidēts.

Ceturtdien plkst. 22.55 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Miežu ielu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies  dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg divstāvu dzīvojamās mājas ar mansardstāvu jumts 130m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 10 cilvēki. Plkst. 3.31 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 20.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Balvu novada Baltinavas pagastu, kur dega pirts. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg pirts 40m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Plkst. 00.35 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 17.57 saņemts izsaukums uz Valmieras novada Mazsalacu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka ēka ar mansardstāvu 150m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Plkst. 22.09 ugunsgrēks likvidēts.

Trešdien plkst. 22.39 saņemts izsaukums uz Patversmes ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī deg ledusskapis un sadzīves mantas 15m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa, ar glābšanas masku palīdzību, izglāba vienu cilvēku, kuru nodeva NMPD mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Plkst. 00.46 ugunsgrēks likvidēts.

Tā kā ārā ir karsts un saulains laiks, tad diemžēl pieaug arī negadījumu skaits uz ūdens. Šajās dienās ugunsdzēsēji glābēji dažādos negadījumos uz ūdens izglābuši piecus cilvēkus, bet trīs gadījumos no ūdens izcelti bojāgājušie. Kopumā šajā peldsezonā VUGD no ūdenstilpēm izcēluši 15 bojāgājušus cilvēkus.

  • Vakar ugunsdzēsēji glābēji sadarbībā ar Valsts policijas darbiniekiem veica pazuduša bērna meklēšanas darbus Siguldā. Vakar ugunsdzēsēji glābēji sadarbībā ar Valsts policijas darbiniekiem veica pazuduša bērna meklēšanas darbus Siguldā. Meklēšanas darbi šodien turpinās, piesaistot vairāku dienestu un brīvprātīgo resursus.
  • Trešdien plkst. 17.39 VUGD saņēma informāciju, ka upē Gauja Cēsu pilsētā ūdenī apgāzusies laiva ar diviem cilvēkiem. Notikuma vietā noskaidrojās, ka divi cilvēki gājušu peldēties – viens cilvēks krastā nokļuvis saviem spēkiem, bet otrs ir pazudis. Ugunsdzēsēji glābēji veica meklēšanas darbus gan virs, gan zem ūdens, bet cilvēks netika atrasts. Lai pārmeklētu sarežģīto Gaujas upes gultni, tika izmantots arī ehalots. Meklēšanas darbi turpinājās ceturtdien, piektdien visas dienas garumā un sestdien. Svētdien ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes izcēla un Valsts policijas darbiniekiem nodeva bojāgājušo.
  • Sestdien Rīgā no Juglas ezera ugunsdzēsēji glābēji, veicot zemūdens meklēšanas darbus, krastā izcēla bojāgājušu cilvēku, kurš saskaņā ar sākotnējo informāciju, piektdien bija devies peldēties, bet krastā neiznāca.
  • Sestdien ap plkst. 11.00 saņemts izsaukums uz Jēkabpili, kur Radžu ūdenskrātuvē atrodas divi cilvēki laivā, kas saviem spēkiem nespēj nokļūt krastā. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēkus nogādāja krastā.
  • Sestdien Ap plkst. 12.00 saņemts izsaukums uz Līgatni, kur Gaujā apgāzusies laiva un palīdzība nepieciešama cilvēkiem. Notikuma vietā konstatēts, ka cilvēki atradušies uz saliņas, no kuras trīs bija nokļuvuši krastā saviem spēkiem, bet vienu ugunsdzēsēji glābēji nogādāja krastā.
  • Piektdien Smiltenes novada Trapenes pagastā ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka ūdenī redzamas cilvēka drēbes un kurpes. Ūdenslīdēji pārmeklēja dīķi un atrada bojāgājušo, kuru izcēla krastā un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.
  • Ceturtdien plkst. 20.39 VUGD saņēma izsaukumu Līgatnē, kur Gaujas upē apgāzusies laiva ar diviem cilvēkiem. Notikuma vietā konstatēts, ka cilvēki atrodas uz saliņas upes vidū. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēkus, kā arī laivu, nogādāja krastā.

Vēl ugunsdzēsēju glābēju palīdzība vakar bija nepieciešama arī cilvēkiem, kas apmaldījušies mežā:

  • Svētdien Mārupes novada Babītes pagastā mežā apmaldījies cilvēks, kuram ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja izkļūt no meža.
  • Piektdien ap plkst. 10.00 saņemts izsaukums uz Dienvidkurzemes novada Dunikas pagastu, kur mežā apmaldījušies divi cilvēki. Notikumā ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot autocisternas skaņas un gaismas signālus, sazinoties ar cilvēkiem pa telefonu, cilvēki atrasti.

Vēl Līgo vakarā, 23.jūnijā, plkst. 22.13 saņemts izsaukums uz Bauskas novada Vecsaules pagastu, kur noticis ceļu satiksmes negadījums. Notikuma vietā konstatēts, ka avarējusi vieglā automašīna. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja divus cilvēkus, kurus nodeva NMPD mediķiem. Plkst. 23.35 darbs notikuma vietā pabeigts.

Sabiedrība

Šodien un rīt sarkanais brīdinājums jau lielākajā daļā Latvijas

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu ceturtdien...

Uz šosejas Latgalē nofilmē vājprātīgu apdzīšanas manevru – VIDEO

  Ceļa posmā Rēzekne-Kārsava kāds pārgalvīgs autovadītājs, veicot apdzīšanas manevru, gandrīz izraisījis frontālo sadursmi, liecina vietnē...

Trešdienas rīts sācies ar traģisku vēsti

  Aizvadītajā diennaktī reģistrēti 133 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 23 personas, bet viena gājusi bojā,...

Vai Magone un Ventis atkal satuvinājušies? Draiski kadri – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigznes Magones un viņas bijušā kavaliera Venta randiņš noslēdzas uz...

Apciemojot mammu, Kivičs uzzina vēsti, kas satrauc daudzus latviešus – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne, mūziķis Andris Kivičs ir sašutis par jaunajiem rēķiniem -...

Izskan ļoti nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši oranžo un daļā valsts pat sarkano brīdinājumu...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. augusts

  Šodien solās būt diezgan aizņemta diena, tādēļ būs grūti nosēdēt mierā. Uzmanies no konfliktiem, tie...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. augusts

  Šodien gribēsies vairāk atpūsties, jautri pavadīt laiku, izklaidēties. Būs grūti turēt sevi grožos, noteikt dažādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. augusts

  Auns Kas par enerģisku dieniņu! Būsi spiests ļauties straumei pretī pārmaiņām. Iespējams, apsvērsi iespēju pieņemt kādu...
Foto:Flickr.com/Moyan Brenn/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 15. augusts

  Šodien tavs zinātkāres līmenis krietni pieaugs – tu būsi izslāpis pēc jaunām zināšanām. Taču tu...
Pexels/CC0 License

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 15.-21. augusts

  Augusts sasniedzis savu ekvatoru, tuvojas skolas laiks un atvaļinājumu viļņa beigas. Ļauj vaļu savām vēlmēm,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. augusts

Dienas pirmā puse būs ļoti labvēlīga iesākto lietu pabeigšanai. Otrā dienas puse būs vispiemērotākā jaunu...

Mājai un Dārzam

Šodien un rīt sarkanais brīdinājums jau lielākajā daļā Latvijas

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu ceturtdien...

Izskan ļoti nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši oranžo un daļā valsts pat sarkano brīdinājumu...
Foto:Pexels.com/CC

Arī prognozes par nākamnedēļ gaidāmo laiku neiepriecina

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis laika prognozes par nedēļas izskaņā un nākamnedēļ...