Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 22.jūnija plkst. 6.30 līdz 27.jūnijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 362 izsaukumus – 131 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā četrus uz meža ugunsgrēkiem, 142 uz glābšanas darbiem, bet 89 izsaukumi bija maldinājumi.

VUGD svētku brīvdienas aizvadījis darbīgi. Dzēsti vairāki ugunsgrēki dzīvojamās mājās, kas saistīti ar neuzmanīgu rīcību ar uguni. Šajās dienās ugunsgrēkos cieta astoņi cilvēki, bet viens gāja bojā. No ūdenstilpēm izcelti trīs bojāgājušie, kā arī veikti vairāki glābšanas darbi, saistībā ar atpūtu pie ūdens.

Atbilstoši VUGD statistikai, šogad ugunsnelaimes prasījušas 43 dzīvības, bet no ūdens glābēji palīdzējuši izcelt 45 mirušus cilvēkus, tostarp 16 kopš 15. maija, kad sākās peldsezona.

Līgo svētkos, 23.jūnijā, tika saņemti vairāki maldinoši izsaukumi – 33 izsaukumi, no kuriem 17 bija saistīti ar to, ka iedzīvotājiem, redzot dūmus vai liesmu atblāzmu no Jāņu ugunskuriem, licies, ka izcēlies ugunsgrēks, tāpēc viņi izsaukuši ugunsdzēsējus glābējus. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka iedzīvotāji kurinājuši ugunskuru un apdraudējums nepastāv.

Vakar plkst. 20.07 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Lucavsalas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka dzīvojamā mājā deg garāža 20m2, nojume 20m2, otrais stāvs un bēniņi 50m2, jumts 70m2 platībā. Plkst. 00.35 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien Plkst. 20.13 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valmieras ielu Ventspilī, kur divstāvu dzīvojamā mājā izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka mājas otrajā stāvā dega kondicionieris 1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki, no kuriem viens cilvēks nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 20.34 darbi notikuma vietā noslēgušies.

Plkst. 17.06 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Mazo Nometņu ielu Rīgā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka bija degušas sadzīves mantas 1m2 platībā. Dzīvoklī atrasts viens cilvēks, kuram NMPD mediķi konstatēja nāvi. Notikušā apstākļus skaidros Valsts policijas darbinieki.

Naktī uz sestdienu, 25.jūnijā, plkst. 00.40 VUGD saņēma izsaukumu Ropažu novada Stopiņu pagastā, kur deg garāža. Notikuma vietā konstatēts, ka deg garāža ar piebūvētu nojumi un divas vieglās automašīnas 140m2 platībā. Mēģinot nodzēst liesmas saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās, ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Plkst. 4.39 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz sestdienu, 25.jūnijā, plkst. 00.03 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Rēzeknes novada Silmalas pagastu, kur deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienstāvu dzīvojamā māja deg pilnā 100m2 platībā un tai ir iebrucis jumts. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem bija izkļuvis cilvēks, kurš bija cietis un nodots NMPD mediķiem. Plkst. 6.05 ugunsgrēks likvidēts.

Piektdien plkst. 17.00 saņemts izsaukums uz Tukuma novada Vānes pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva dzīvokļa vannas istabā deg veļas mašīna un siena 7m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki. Viens cilvēks, kurš bija no blakus ēkas un palīdzēja evakuēties iedzīvotājam, nodots NMPD mediķiem. Plkst. 20.05 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 13.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Smilšu ielu Alūksnē, kur ugunsgrēks bija izcēlies neapsaimniekotā ēkā. Notikuma vietā konstatēts, ka deg neapsaimniekota koka ēka 101m2 platībā. Dzēšanas darbu laikā, pie mediķiem vērsās viens ugunsdzēsējs glābējs, kas pēc apskates darbu turpināja. Plkst. 22.44 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 10.23 saņemts izsaukums Ropažu ielā Rīgā, kur deg garāžu komplekss. Notikuma vietā konstatēts, ka dega šķūņi un garāžās 360m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Plkst. 16.05 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz piektdienu plkst. 00.11 saņemts izsaukums uz Dižozolu ielu Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka otrā stāva dzīvoklī dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,01m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Plkst. 1.05 ugunsgrēks likvidēts.

Ceturtdien plkst. 22.55 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Miežu ielu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies  dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg divstāvu dzīvojamās mājas ar mansardstāvu jumts 130m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 10 cilvēki. Plkst. 3.31 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 20.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Balvu novada Baltinavas pagastu, kur dega pirts. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg pirts 40m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Plkst. 00.35 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 17.57 saņemts izsaukums uz Valmieras novada Mazsalacu, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka ēka ar mansardstāvu 150m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Plkst. 22.09 ugunsgrēks likvidēts.

Trešdien plkst. 22.39 saņemts izsaukums uz Patversmes ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī deg ledusskapis un sadzīves mantas 15m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa, ar glābšanas masku palīdzību, izglāba vienu cilvēku, kuru nodeva NMPD mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Plkst. 00.46 ugunsgrēks likvidēts.

Tā kā ārā ir karsts un saulains laiks, tad diemžēl pieaug arī negadījumu skaits uz ūdens. Šajās dienās ugunsdzēsēji glābēji dažādos negadījumos uz ūdens izglābuši piecus cilvēkus, bet trīs gadījumos no ūdens izcelti bojāgājušie. Kopumā šajā peldsezonā VUGD no ūdenstilpēm izcēluši 15 bojāgājušus cilvēkus.

  • Vakar ugunsdzēsēji glābēji sadarbībā ar Valsts policijas darbiniekiem veica pazuduša bērna meklēšanas darbus Siguldā. Vakar ugunsdzēsēji glābēji sadarbībā ar Valsts policijas darbiniekiem veica pazuduša bērna meklēšanas darbus Siguldā. Meklēšanas darbi šodien turpinās, piesaistot vairāku dienestu un brīvprātīgo resursus.
  • Trešdien plkst. 17.39 VUGD saņēma informāciju, ka upē Gauja Cēsu pilsētā ūdenī apgāzusies laiva ar diviem cilvēkiem. Notikuma vietā noskaidrojās, ka divi cilvēki gājušu peldēties – viens cilvēks krastā nokļuvis saviem spēkiem, bet otrs ir pazudis. Ugunsdzēsēji glābēji veica meklēšanas darbus gan virs, gan zem ūdens, bet cilvēks netika atrasts. Lai pārmeklētu sarežģīto Gaujas upes gultni, tika izmantots arī ehalots. Meklēšanas darbi turpinājās ceturtdien, piektdien visas dienas garumā un sestdien. Svētdien ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes izcēla un Valsts policijas darbiniekiem nodeva bojāgājušo.
  • Sestdien Rīgā no Juglas ezera ugunsdzēsēji glābēji, veicot zemūdens meklēšanas darbus, krastā izcēla bojāgājušu cilvēku, kurš saskaņā ar sākotnējo informāciju, piektdien bija devies peldēties, bet krastā neiznāca.
  • Sestdien ap plkst. 11.00 saņemts izsaukums uz Jēkabpili, kur Radžu ūdenskrātuvē atrodas divi cilvēki laivā, kas saviem spēkiem nespēj nokļūt krastā. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēkus nogādāja krastā.
  • Sestdien Ap plkst. 12.00 saņemts izsaukums uz Līgatni, kur Gaujā apgāzusies laiva un palīdzība nepieciešama cilvēkiem. Notikuma vietā konstatēts, ka cilvēki atradušies uz saliņas, no kuras trīs bija nokļuvuši krastā saviem spēkiem, bet vienu ugunsdzēsēji glābēji nogādāja krastā.
  • Piektdien Smiltenes novada Trapenes pagastā ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka ūdenī redzamas cilvēka drēbes un kurpes. Ūdenslīdēji pārmeklēja dīķi un atrada bojāgājušo, kuru izcēla krastā un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.
  • Ceturtdien plkst. 20.39 VUGD saņēma izsaukumu Līgatnē, kur Gaujas upē apgāzusies laiva ar diviem cilvēkiem. Notikuma vietā konstatēts, ka cilvēki atrodas uz saliņas upes vidū. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēkus, kā arī laivu, nogādāja krastā.

Vēl ugunsdzēsēju glābēju palīdzība vakar bija nepieciešama arī cilvēkiem, kas apmaldījušies mežā:

  • Svētdien Mārupes novada Babītes pagastā mežā apmaldījies cilvēks, kuram ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja izkļūt no meža.
  • Piektdien ap plkst. 10.00 saņemts izsaukums uz Dienvidkurzemes novada Dunikas pagastu, kur mežā apmaldījušies divi cilvēki. Notikumā ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot autocisternas skaņas un gaismas signālus, sazinoties ar cilvēkiem pa telefonu, cilvēki atrasti.

Vēl Līgo vakarā, 23.jūnijā, plkst. 22.13 saņemts izsaukums uz Bauskas novada Vecsaules pagastu, kur noticis ceļu satiksmes negadījums. Notikuma vietā konstatēts, ka avarējusi vieglā automašīna. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja divus cilvēkus, kurus nodeva NMPD mediķiem. Plkst. 23.35 darbs notikuma vietā pabeigts.

Sabiedrība

43 gadu vecumā mūžībā aizsaukts pazīstamais Latvijas futbolists Andrejs Rubins

  Latvijas Futbola federācija (LFF) sērās skumst kopā ar Latvijas futbola ģimeni un Andreja Rubina tuviniekiem,...

Zināms, kad gaidāms karstums – jaunas ziņas par laiku turpmākajās dienās

  Nedēļas vidū nokrišņi gaidāmi vien atsevišķos rajonos, un dienās vietām termometra stabiņš tuvosies +30° grādu...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Diemžēl trešdienas rītā saņemta skumja ziņa

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2.augusta plkst. 6.30 līdz 3.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Magonei radusies jauna ideja, kā nopelnīt

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone nesēž rokas klēpī salikusi un paplašina pērn uzsākto...

Iedzīvotājus šokē jaunie gāzes rēķini – VIDEO

  Arvien vairāk cilvēku sociālajos tīklos pauž savu sašutumu par jaunajiem gāzes izlīdzinātajiem maksājumiem. Kamēr valsts...
Foto:Pexels.com/CC

No apmulsuma vairs nespēja iepirkties… Rīdzinieku veikalā sasniedz pārsteidzoša ziņa!

  Jūlija beigās kāds vīrietis no Rīgas ar iLOTO iegādātu Simtgades loterijas biļeti laimējis 10 000 eiro. Laimests atklājies zem simbola sils. “Momentloterijas iegādājos...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. augusts

  Labvēlīga diena konstruktīvai komunikācijai. Visiem vārdiem un sarunām būs lielāka nozīme nekā parasti. Tādēļ tev...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. augusts

  Iespējams, pirmajā dienas pusē tu mazliet pārvērtēsi savas spējas. Var gadīties, ka būsi pārlieku optimistisks...

Horoskopa zīmes, kurām AUGUSTS būs īpaši labvēlīgs

  Aplūko, kuras šī gada augusta dienas tev solās būt veiksmīgas, bet kuras ne tik ļoti.   Ja...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. augusts

  Lielākā aktivitāte būs dienas pirmajā pusē. Tev būs pietiekami daudz enerģijas, lai strādātu pie savu...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 1.-7. augusts

  Šajā nedēļā nemanot pienācis augusts! Ielūkosimies, ko zvaigznes mums paredzējušas vasaras pēdējā mēneša pirmajās dienās!   Auns Cik...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 31. jūlijs

  Kopumā šī solās būt pozitīva diena, pat nav īsti svarīgi, kam šodien pievērsīsies. Tava sirds...

Mājai un Dārzam

Zināms, kad gaidāms karstums – jaunas ziņas par laiku turpmākajās dienās

  Nedēļas vidū nokrišņi gaidāmi vien atsevišķos rajonos, un dienās vietām termometra stabiņš tuvosies +30° grādu...

Parādās jaunas ziņas par laiku, kāds mūs varētu sagaidīt augusta turpinājumā

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...
www.splitshire.com

Izskan nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu par laika apstākļiem pirmdien. Tas...