Trešdien, 14. septembrī, notika karalienes pēdējais un skumjākais ceļojums uz Vestminsteras zāli, kad karalis Čārlzs, viņa abi brāļi, māsa un dēli princis Viljams un princis Harijs sekoja viņas zārkam, kas tika vests ieroču ratos godasardzes pavadībā.
Plkst. 14.22 (16:22 pēc Latvijas laika) Viņas Majestāte pēdējo reizi pameta savas Londonas mājas un tika vesta no Bekingemas pils ar ieroču pajūgu — tradīcija, kas aizsākās viņas vecvecmāmiņas karalienes Viktorijas nāves laikā 1901. gadā, kad viņas bērni, mazbērni un citi vecākie karaliskās ģimenes locekļi gāja aiz muguras.
Maršrutā garumā alejas malā pulcējās simtiem tūkstošu cilvēku, taču, parādoties zārkam, valdīja klusa pietāte. Kad nelaiķa monarhs pēdējo reizi atstāja savu Londonas māju, atskanēja klusi gaviles, aplausi un saucieni “Dievs, sargi karalieni”, kā arī bija dzirdamas un redzamas cilvēku skumjas.
Gājiens atstāja pili pulksten 14.22 (16:22 pēc Latvijas laika), un tika paredzēts, ka Vestminsteras zālē ieradīsies pulksten 15:00 (17:00 pēc Latvijas laika). Dievkalpojumu, kas ilga aptuveni 20 minūtes, vadīja Kenterberijas arhibīskaps Vestminsteras prāvesta pavadībā.
Princese Anne, kura palikusi kopā ar savu māti kopš viņas nāves pagājušajā ceturtdienā, 8. septembrī, princis Endrjū un princis Edvards arī sekoja zārkam 1,2 jūdzes (aptuveni 2 km) garajā ceļojumā uz Vestminsteras zāli – seno parlamenta ēku sirdi, kur līdz pat miljonam sabiedrības locekļu cer redzēt Karalienes zārku, izrādot cieņu. Šādi tur gulēja un tautai bija iespēja atvadīties arī no viņas tēva un mātes 1952. un 2002. gadā.
Karaliene konsorte Kamilla, Velsas princese, Saseksas hercogiene un Veseksas grāfiene uz Vestminsteras zāli devās automašīnās, kas izbrauca no pils vēlāk – 14:45 (16:45 pēc Latvijas laika). Zara un Maiks Tindals. Piedalās arī princese Beatrise, viņas vīrs Edoardo Mapelli Moci, princese Eiženija un viņas vīrs Džeks Bruksbenks. Taču Endrū bijusī sieva Sāra Fergusone nesaņēma uzaicinājumu viņu šķiršanās dēļ.
Šis notikums ir vēsturiski nozīmīgs, jo brāļi princis Viljams un princis Harijs nolika malā notiekošo strīdu, lai atbalstītu savu tēvu, dodoties kopā ar viņu aiz zārka. Viljamam un Harijam tas nenoliedzami atgriež sāpīgas atmiņas par to, kad viņi 15 un 12 gadus veci 1997. gadā gāja aiz savas mātes princeses Diānas zārka.
Karaliskā ģimene iespaidīgajā gājienā devās kopsolī viens ar otru un karaspēku, orķestrim spēlējot maršu. Viljams raudzījās taisni uz priekšu, ejot tieši aiz sava tēva karaļa, atbilstoši savai vietai kā jaunajam troņmantniekam. Čārlzs savā feldmaršala uniformā turējās pie sava feldmaršala zižļa, ko viņam uzdāvināja māte, kad viņš kļuva par feldmaršalu 2012. gadā.
Īsi pēc 15:00 (17:00 pēc Latvijas laika) gājiens sasniedza galamērķi.
Kad zārks tika novietots uz tam paredzētā paaugstinājuma, aiz tā nostājās karaliskās ģimenes locekļi un sākās dievkalpojums.
Sākot no plkst. 17:00 (19:00 pēc Latvijas laika) sabiedrības locekļiem būs iespēja apmeklēt Vestminsteras zāli, lai pēdējo reizi godinātu mūžībā aizgājušo karalieni. Apmeklēt zārku būs iespējams 24 stundas diennaktī līdz pat pirmdienai, 19. septembrim, plkst. 6:30 (8:30 pēc Latvijas laika) rītā.