Divu pēdējo gadu dzīve globālo jauno noteikumu ietekmē ir būtiski noteikusi paradumu maiņu visā pasaulē. Modes pasaulē, ikvienam no mums piedzīvojot sociālās distancēšanās prasības, mazinājās pieprasījums virzienos, kas saistās ar kultūras pasauli, biznesa vidi un publiskām svinībām. 2020. gadā izmaiņas likās kā nosacīts sociāls eksperiments un tika meklēti ātri pielāgošanās risinājumi, bet 2021. gadā parādījās jaunas tendences, kam būs ilgtermiņa ietekme pat pēc pandēmijas beigām.

 

“Sabiedrībā ir palielinājusies interese par ilgtspējīgākiem zīmoliem. Modes tendences ir kā deserts – tās piešķir odziņu un palīdz elegantāka, spilgtāka un mūsdienīgāka koptēla veidošanā, tomēr ne visiem var piestāvēt ikviens no ieteikumiem, kas pasaulē kļūst par tendenci. Tāpēc to, ko mums iesaka modes un stila zinātāji, katram ir jāadaptē ikdienas dzīvei tā, lai ir vienlaikus piemēroti, ērti, atbilstoši labas gaumes vadlīnijām un arī mūsdienīgi,” stila un modes pasaules tendences iezīmē Agnese Masaļska, VAN GRAAF veikala Rīgā vadītāja.

 

VAN GRAAF eksperti dalās ar pieciem pamatlikumiem, lai 2022. gadā apģērbu un aksesuāru izvēlē varētu vadīties pēc trim vārdiem – komforts, mūsdienīgums un praktiskums.

 

Taustei patīkamie tekstilizstrādājumi. Pandēmija sadalījusi laiku “pirms” un “pēc” arī modes pasaulē. Ir daļa cilvēku, kam ļoti pietrūkst satikšanās ar citiem cilvēkiem, socializēšanās un līdz ar to saistītās apskaušanās, sarokošanās, pieskaršanās citiem. Dabas iedvesmotas tekstūras un materiāli, piemēram, adījumi, mīkstās dzijas un taustei patīkamie maigie audumi, kā arī no neapstrādātām šķiedrām veidotie raupjie tekstildarinājumi palīdz mums baudīt pieskārienu burvību ar apģērba palīdzību. Raksti, kas ataino dabiskās dabā un apkārtējā vidē redzamās virsmas, sniedz mieru un līdzsvaru arī domās un sajūtās. Piemērs ziemai: stepētas jakas un pufaiku mēteļi.

 

Krāsas dziedina. Visi spilgtie, priecīgie un optimistiskie krāsu spektra toņi būs topā nākamajā gadā. Jaunatklātā ikdiena ar krāsu terapiju apģērbā un aksesuāros visā tās krāšņumā palīdzēt vairot tās emocijas, kas būs nepieciešamas, lai sagaidītu pandēmijas beigas. Dzeltenais saistīsies ar laimi un smaidiem, oranžais ar ziediem, kas spēj sasildīt pat ziemas aukstumā. Kontrasti krāsu spēlēs būs akceptēti jebkurā salikumā, jo pretrunas ir mūsu pieņemtā šī brīža ikdiena. Ja izvēle krīt uz laima zaļo vai purpursarkano, padomājiet, vai varat radīt monohromu tērpa ansambli, apvienojot vienas krāsas vairākas toņu gradācijas. Piemērs ziemai: spilgtas krāsas aktīvā laika jakas brīvajiem brīžiem.

 

Detaļās ir spēks. 2022. gadā Mēs vēl arvien pietiekami daudz lietosim brīvāka stila, atpūtai piemērotu apģērbu, jo darbs no mājām turpinās būt populārākā cilvēku izvēle drošākai ikdienai. Vēlme pieturēties pie minimālisma šika ļaus investēt augstākas kvalitātes apģērbos, kam vērtība būs detaļās, profesionālā apdarē, piemērotos un saskaņotos aksesuāros, ilgāk un daudzveidīgāk lietojamos tērpos. Formās revolūcija nav gaidāma, kaut arī dizains būs svarīgāks nekā iepriekš, tomēr visa atbilde slēpsies mazajās detaļās, kas dos pievienoto prieku par izvēlētos tērpu un radīto izskatu. Zīmoli ar vienkāršu, bet elegantu stilu būs pieprasītāki par pārējiem.

 

Vienā solī ar dabu. Inovatīvi audumi, kas radīti ilgtspējīgi un videi draudzīgi, viennozīmīgi būs aktualitāšu topa augšgalā. Zīmoli, kas investē nākotnes materiālos, viedo tehnoloģiju un apģērbu simbiozē, veicinot valkātāja komfortu, veselību un tērpa ilgāku lietošanu, nebūs tikai dažu entuziastu lietošanā. Jaunradītie audumi, piemēram, no sēnēm, lapām, augu šķiedrām kļūs plašāk pieejami visā pasaulē, vienlaikus mūsu pašu dabas materiāli – lins, vilna, kokvilna vēstīs par pārdomātu un atbildīgu dzīvesveidu. Lielie zīmoli investē dabas materiālu klāsta paplašināšanā, kas mazina cilvēces ekoloģiskās pēdas nospiedumu un atbalsta zaļo kursu.

 

Sievišķība un vīrišķība. Lai arī uniseksa un dzimumneitrāls apģērbs ir uz palikšanu modes pasaulē, 2022. gada tendence ir arī nostaļģiska atskatīšanās un aizgājušajiem laikiem, kad sieviešu lielākais trumpis bija mežģīnes, caurspīdīgi audumi, detaļas pretējā dzimuma uzmanības piesaistīšanai un visaptveroša elegance. Savu artavu ir devis pasaulē populārais seriāls “Bridžertona”, kam tūlīt gaidāma otrā sezona. Sieviešu stila iedvesmai modes eksperti iesaka apskatīt britu un citu nāciju aristokrātu stilu, kas nošķir tradicionālos dzimumiem atbilstošos tērpus un tie piederīgās detaļas. Priekšroka konservatīvajiem zīmoliem, kuri uzsvērs sievišķību daiļā dzimuma tērpos, būt viena no spilgākajām iezīmēm nākamajā gadā.

Iepriekšējais rakstsReiks un Hatty nodod klausītājiem jaunu dziesmu “Dzīvot” un tās videoklipu
Nākamais rakstsHoroskopa zīmes, kurām JANVĀRIS būs īpaši labvēlīgs