Kādas kurpes iegādāties šopavasar? Modes tendences nāk un iet, bet elegance un klasika ir pārlaicīga. Tas attiecas arī uz apaviem. Klasisko kurpju konkurencē sievietēm šogad uzvar balerīnas ar siksniņu un laiviņas, kas atsedz papēdi. Kā izvēlēties kvalitatīvus, klasiskus un vienlaikus mūsdienīgus apavus, ko valkāt mūžīgi, stāsta modes un dzīvesstila tirdzniecības centra “Spice” stiliste Dace Bahmane. Pieci aktuāli, klasiski apavu modeļi sievietēm

Mūsdienīga klasika apavos izpaužas dizainos, kas izturējuši laika pārbaudi un ietver modernus risinājumus. Šie modeļi ir laikmetīgi, ērti, kvalitatīvi un ilgtspējīgi. Tie radīti, izmantojot tradicionālus siluetus un materiālus, taču, sekojot laika ritējumam, tiek atjaunināti ar mūsdienīgām detaļām. Sieviešu garderobē tās ir laiviņas un balerīnas. Šie silueti, tāpat kā augstas kvalitātes materiāli, lakonisks dizains un tradicionālas krāsas (melns, balts, brūns), ir izturējuši laika pārbaudi, joprojām ir aktuāli un būs modē arī pēc desmit un vairāk gadiem. “Klasisku apavu lielākā priekšrocība ir to daudzpusība – tie ir piemēroti dažādām dzīves situācijām un ir nekļūdīga izvēle ne tikai formāliem pasākumiem, bet arī lielisks pamats biroja un ikdienas garderobei,” saka modes un dzīvesstila tirdzniecības centra “Spice” stiliste Dace Bahmane.

Stabilas, klasiskas vērtības, tostarp kvalitāti, komfortu un funkcionalitāti piedāvā vācu apavu zīmols “Lloyd”. Katrs pāris izstaro eleganci, padarot tos par neaizstājamu garderobes papildinājumu, kas piestāv jebkuram tēlam. “Tā ir mūsdienīga klasika, kas iet līdzi laikam, turklāt piedāvājumā ir arī odziņas modes gardēžiem,” norāda Dace Bahmane. “Veidojot tēlu ir svarīgi, lai tas ir harmonisks un garderobes elementi papildina cits citu,” saka stiliste un iesaka piecus klasiskus, stilīgus modeļus dāmām.

Sveiciens no Mērijas Džeinas

Īpaši aktuālas kurpes ar koķetu siksniņu pēdas augšdaļā, kas atsauc atmiņā leģendāro “Mary Jane” apavu modeli. To klasiskā versija no slēgtiem zempapēžu apaviem, ko apjož viena vai vairākas siksniņas pēdas augšdaļā ir attīstījusies visos iespējamos virzienos un šajā sezonā integrēta neskaitāmos modeļos. “Šis balerīnu modelis ir sezonas top trends, ko garderobē droši var iekļaut ikviena sieviete, neriskējot izskatīties neveikli,” iedrošina stiliste.

Laiviņas ar siksniņu ap papēdi

Klasiskās laiviņas šopavasar atsedz papēdi un apjož to ar siksniņu, sniedzot vieglu atbalstu valkātajai un elegantu, ievērības cienīgu detaļu koptēlam. “Šis askētiskais modelis īpaši labi iekļausies lakoniskā un konceptuālā garderobē,” saka stiliste un piebilst, ka risinājums ar siksniņu ap papēdi sastopams un izskatās brīnišķīgi visās iespējamajās laiviņu variācijās.

Balerīnas ar kontrastējošu purngalu

Starp dažnedažādām balerīnu versijām šopavasar izceļas klasiskie modeļi ar noapaļotu, kontrastējošas krāsas purngalu. Lielākoties dominē baltā un melnā vai krēmkrāsas un melnā salikums. Uz neliela papēdīša vai bez – tas jau ir gaumes jautājums. “Šādas laiviņas ir stabila garderobes vērtība – tās ir, bija un būs, un neizskatīsies vecmodīgi arī pēc desmit gadiem. Droša izvēle,” komentē Dace Bahmane.

Loferi ar zeķēm

Aizvien aktuāli arī loferi. Ja iepriekšējās sezonās tie tika piedāvāti uz biezas un masīvas zoles, tad nu platforma pamazām sarūk, tuvojoties klasikai. “Ja vēlaties būt īpaši stilīga, dodiet priekšroku loferiem kāda no brūnajiem toņiem,” iesaka stiliste un piebilst, ka, veidojot tēlu, vērts padomāt par kičīgu zeķu izvēli – tās piešķirs svaigu, pavasarīgu akcentu.

Retro stila laiviņas

Atsaucoties uz pagājušā gadsimta 50. un 60. gadiem, modē joprojām ir klasiskas laiviņas ar mandeļu formas purnglu un stabilu, vidēji augstu papēdi. “Iespējams, ērtākās kurpes uz papēža, kas lieliski iederas klasiskā, oficiālā biroja garderobē. Teicama izvēle kundzēm labākajos gados,” saka stiliste.

Apavu veikals “Lloyd” modes un dzīvesstila tirdzniecības centrā “Spice” ir piedzīvojis pārmaiņas un no 11. aprīļa atkal ir pieejams apmeklētājiem. Zīmols piedāvā arī plašu ādas aksesuāru klāstu – kvalitatīvas jakas, jostas, makus un somas gan vīriešiem, gan sievietēm.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsDepresija – kas ir veiksmīgas ārstēšanas pamatā?
Nākamais rakstsCeļš uz labu pašsajūtu: vieglāk nekā domājam