Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28. maija plkst. 6.30 līdz 29. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 36 izsaukumu – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.

Ceturtdien ugunsdzēsēji glābēji no ezeriem izcēla divus bojāgājušus cilvēkus – vienu Ogres novadā, bet otru Riebiņu  novadā. Šogad izcelti jau 35 noslīkušie, bet vēl 42 cilvēki gājuši bojā ugunsgrēkos.

Vakar plkst. 11.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur daudzstāvu dzīvojamās mājas pagrabā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deviņstāvu mājas pagrabā deg atkritumi 2m2 platībā. Notikuma vietā bija cietis cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 12.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, kūla, meža zemsedze, divos gadījumos dārza mājas, zaru kaudzes, piededzis ēdiens, saimniecības ēka, siltumnīca.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Aizkrauklē, kur Daugavā uz sēkļa bija uzskrēji kuteris, kuram turklāt bija radusies sūce. Glābēji nogādāja krastā gan trīs cilvēkus, kas atradās kuterī, gan peldlīdzekli.

VUGD aicina ievērot piesardzību atpūtā pie un uz ūdens. Atcerieties, ka nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinoties ar laivu, kuteri vai kādu citu peldlīdzekli, glābšanas vestei ir jābūt uzvilktai, nevis jāatrodas blakus peldlīdzeklī vai krastā.

 

 

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. maijs
Nākamais rakstsPolicijai izdevies notvert par noziegumu aizdomās turēto jaunieti