Latvijas Televīzijas dziesmu konkursa “Supernova 2022” pusfināla tiešraidē 5. februārī piedalīsies 17 dalībnieki, no viņu vidus labākos turpmākajai sacensībai finālā izvēlēsies skatītāji un žūrija. Ikviens aicināts aktīvi atbalstīt savus favorītus īsziņu un telefonbalsojumā.

Gan pusfinālā, gan finālā skatītāju īsziņu un telefonbalsojuma rezultātus saskaitīs kopā ar žūrijas balsojuma rezultātiem. Katrai skatītāja balsij būs būtiska nozīme – par savu favorītu no viena tālruņa numura varēs zvanīt un sūtīt īsziņas neierobežotā skaitā.

No pusfināla “Supernovas” fināla šovam kvalificēsies 10 dalībnieki, kuri būs ieguvuši augstāko vērtējumu. Žūrijai un Latvijas Televīzijai būs iespēja finālam izvirzīt vienpadsmito dalībnieku, taču “wild card” varēs izvēlēties arī nepiešķirt.

Uzstāšanās secība pusfinālā:

 1. Citi zēni

Zaļais dzīvesveids un mīlestība vienam pret otru ir galvenais dziesmas “Eat Your Salad” vēstījums. Tā pievērš uzmanību tādām aktuālām tēmām kā ilgtspējība un veģetāra diēta. Grupa “Citi Zēni” uzskata, ka Latvija ir viena no zaļākajām vietām pasaulē, tādēļ ar šādu dziesmas vēstījumu vēlas pārstāvēt Latviju Eirovīzijā.

 1. Miks Dukurs

Dziesma “First Love” vēsta par diviem acu pāriem, kuri satiekas, un divām sirdīm, kuras savijas. Tad var notikt neparedzamais, neizskaidrojamais! Un tikai tad, kad esam zaudējuši pilnīgi visu, esam gatavi kam jaunam.

 1. Linda Rušeniece

“Pay My Own Bills” vēsta par jaunu sākumu, par vecā un negatīvā atstāšanu pagātnē. Šī dziesma ir kā iesoļošana jaunā, patstāvīgā dzīves posmā. Ar pašpietiekamu un atbrīvotu skatu uz nākotni. Linda cer ar dziesmu iedrošināt ikkatru apzināties savu vērtību un pāršķirt jaunu lapu.

 1. Elīna Gluzunova

Dziesma “Es pabiju tur” stāsta par mīlestību. Cik dažādi esam mēs paši, tik dažādas ir arī mūsu mīlestības izpausmes. Galvenais ir kaut reizi mūžā piedzīvot šo sajūtu un pacelties spārnos tik augstu, lai nekas un neviens šos spārnus vairs nespētu aplauzt.

 1. Raum

Skaņdarbs “Plans” ir par diviem cilvēkiem, kuri atraduši viens otru un kuriem ļoti labi saskan, tomēr viņi mazliet sabīstas un nobremzē savas attiecības. Kā jau dzīvē bieži notiek, vienam jābūt drosmīgajam un jāsper pirmais solis, pajautājot: “Vai gribi pamēģināt? Vai es varu kļūt par tavu nedēļas plānu?”

 1. Patriks Peterson

Dziesma “Can’t Get You Outta My Head” ir par sevis atrašanu, iemīlēšanos un prieku, ko sniedz otrs cilvēks.

 1. Mēs jūs mīlam

“Rich Itch” mudina jebkurā situācijā un jebkurā vietā nezaudēt savu pārliecību, apzināties savu cenu. Katrs cilvēks ar savu personību ir tikai viens tāds uz pasaules, tātad labākā viņa paša versija, kāda jebkad ir radīta. “Mēs jūs mīlam” ar šo pārliecību aicina iet cauri dzīvei uz pilnu banku.

 1. KATŌ

Dziesmā “Promises” KATŌ teic – lai tevi mīlētu citi, vispirms jāsola mīlēt pašam sevi. Kā kāzās – līdz mūža galam. Jāliek malā sevis salīdzināšana ar citiem un jātiecas kļūt labākam. Tev nav ko zaudēt, ja esi apmierināts un harmonijā ar sevi.

 1. Miks Galvanovskis

Dziesma “I’m Just a Sinner” ir par ikdienu, ar kuru mūsdienu pasaulē saskaramies diezgan bieži – negatīvismu, apvainojumiem un uzspiestiem standartiem. Tie bieži vien cilvēkus ietekmē un demotivē, liekot zaudēt ticību, kas ir viņu patiesais “es”. Miks teic, ka vārdus rakstījis par sevi, jo gadu gaitā daudzi ir centušies viņu apstādināt, bet mūziķim ir izdevies visus šķēršļus pārvarēt.

 1. Markus Riva

Dziesma “If You’re Gonna Love Me” ir gan veltījums, gan intīma saruna starp diviem cilvēkiem. Nepastāv vairs nekādu robežu, aizdomu, šaubu – viss pārvēršas bezgalīgā mīlestībā, kura atbalsojas kosmosā. Bet tajā pašā laikā tu attopies uz vientuļas planētas un nesaproti, vai tā ir bijusi realitāte.

 1. The coco’nuts

Dziesma “In And Out of the Dark” vēsta par pārkāpšanu pāri tumšiem brīžiem dzīvē. Dažreiz tie mēdz ievilkt kritienā lejup, pazušanā, tomēr beigās vienmēr kaut kur blakus ir gaisma.

 1. Aminata

Aminatas dziesma “I’m Letiing You Go” vēsta par diviem cilvēkiem, kuri vairs nejūt romantisku mīlestību viens pret otru. Šķirties ir sāpīgi, īpaši, ja kopā pavadīti daudzi gadi. Domas, ka tavs cilvēks satiks kādu citu, ir sāpīgas. Egoistiski paliekam attiecībās, jo negribam ļaut otram cilvēkam būt brīvam. Bet ir pienācis laiks saprast, ka mīlestība kļuvusi par atkarību un ka jāļaut viņam aiziet.

 1. Bermudu Divstūris

Grupas dziesma “BAD” ir par mīlestības visdažādākajām šķautnēm. Par tās spēku apreibināt un sajust bezgalības kritienu.

 1. Beatrise Heislere

Dziesma “On the Way Home” Beatrises balsī stāsta par pašnovērtējumu, savu vēlmju un vajadzību nostādīšanu pirmajā vietā. Arī pēc sarūgtinājuma attiecībās un otra cilvēka pāridarījumiem ir iespējams atgriezties pie sava īstā “es”. Ir jāieklausās sevī, lai pieņemtu kaut kā beigas un kā jauna sākumu.

 1. Zelma

Dziesmas “How” sākums un vidus daļa vēsta par sāpēm un apjukumu, kas radies tuva cilvēka nodevības dēļ. Beigu daļa, kur sākas ģitāras solo, pauž dusmas un vispārēju emociju eksploziju.

 1. Bujāns

Apvienības “Bujāns” dziesma “He, She, You & Me” ir par mīlestību, kurā mēs katrs vēlētos peldēties ik dienu. Mūziķi norāda, ka šī nebūt nav joku dziesma. Cilvēki, kuriem šī dziesma ieskandinās visdziļākās dvēseles stīgas, spēj mīlēt. Savukārt tie, kuriem liekas, ka šī ir joku dziesma, nekad nav mīlējuši, netic mīlestībai un pat noliedz to. Šī dziesma ir pierādījums mīlestībai – ka tā pastāv, virmo visapkārt un mēs to katru dienu varam ieelpot.

 1. Inspo

Grupas dziesma “A Happy Place” vēsta par rutīnu un to, ka jebkurš no mums sapņo kādu rītu piecelties un doties uz lidostu, lai aizlidotu tālu prom no savām četrām sienām. Jo katram ir sava laimīgā vieta. Aizlidošanai ir metaforiska nozīme, jo tā var simbolizēt arī mīļākā raidījuma skatīšanos. Dziesma apraksta ne tikai laimīgo un gaišo, bet arī dzīves situācijas un izvēles, kas mums liek pie nonākt pie aizlidošanas metaforiskās nozīmes.

 

“Supernovas” pusfināla un fināla šovus vadīs Lauris Reiniks un Ketija Šēnberga.

Konkursa žūrijas sastāvu LTV atklās pēc starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa Turīnā, Itālijā. Žūrijā ir Latvijas mūzikas industrijas, pasākumu jomas un televīzijas pārstāvji, kā arī ārvalstu profesionāļi.

Visas pusfinālā iekļuvušās dziesmas vienkopus ir klausāmas https://supernova.lsm.lv/lv/.

“Supernova” pusfināls – 5. februārī plkst. 21.05 LTV1 un REplay.lv, fināls – 12. februārī.

Turīnā, Itālijā norisinājusies 2022. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfinālu uzstāšanās secības izloze. Tajā noskaidrots, ka Latvijas, tātad konkursa “Supernova” uzvarētāja, dziesma izskanēs pirmajā pusfinālā 10. maijā. Tajā piedalīsies arī Albānija, Šveice, Slovēnija, Bulgārija, Moldova, Ukraina, Lietuva, Nīderlande, Norvēģija, Krievija, Portugāle, Dānija, Armēnija, Austrija, Horvātija, Islande un Grieķija. Eirovīzijas otrais pusfināls notiks 12. maijā, fināls – 14. maijā.

 

Sabiedrība

Pilsētnieka Kiviča jautājums laucinieci Magoni sasmīdina līdz asarām

  Ierodoties Magones sētā, Andris Kivičs neslēpj, ka ir tipisks pilsētnieks un lauku dzīvi nav baudījis....

Olgas kopīgā iepirkšanās ar meitām izvēršas murgā

  Olga ar meitām ieradusies kleitu salonā, lai izvēlētos pašu efektīgāko tērpu meitu jubilejas ballītei. Cerētais...

Gatavojoties ballītei, rīdziniece pavisam negaidītā veidā tiek pie iespaidīgas naudas summas

  Gatavojoties ballītei, 47 gadīga sieviete no Rīgas iegādājās momentloterijas biļetes Rimi Latvia tirdzniecības vietā Kr. Valdemāra ielā 112, un...

Parādās jaunas ziņas par estrādes leģendām – grupu “Eolika”

  Latviešu estrādes leģenda – grupa “Eolika” 1. jūnijā 19:30 atklās vasaras koncertsezonu K. K. fon...
Foto:Flickr.com/ Roger Ahlbrand/CC

Diemžēl trešdienas rītā saņemta traģiska ziņa

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 143 ceļu satiksmes negadījums, tajos cietis 21 cilvēks un viens gājis...

Somiete Anmarija pārsteidz – kāda mūsu hokejista dēļ viņa jau 14 gadus fano par Latviju! – VIDEO

  Priecīgi gan par iespēju baudīt lielo hokeju klātienē, gan par Latvijas izlases sagādātājiem prieka mirkļiem,...

Horoskopi un Testi

Foto:Hdwallpapersin.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. maijs

  Auns Šo dienu pavadīsi savu vecāku mājās. No tuviniekiem saņemtais morālais atbalsts un vērtīgie ieteikumi būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. maijs

  Auns Šodien savā īpašumā iegūsi ko ļoti vērtīgu. Tiesa gan, par konkrēto lietu nāksies samaksāt nedaudz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. maijs

  Auns Šodien nodosies savas personības izaugsmei un attīstībai – gan iekšēji, gan ārēji. Atbrīvosies no kādas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs

  Auns Šī diena lielas izmaiņas tavā dzīvē neatnesīs. Vienīgais svarīgais notikums norisināsies vēlā vakarā. Kādā no...
Foto:Unsplash.com/Stefan Steinbauer/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 23.-29. maijs

  Palūko, kā izkārtojušās zvaigznes un planētas, lai uzzinātu, ko tās maija pēdējai pilnajai nedēļai sola...
Foto:Pexels.com/Tarek Ansary/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. maijs

  Auns Šodien ieteicams atturēties no ģenerāltīrīšanas veikšanas. Pat, ja to iesāksi, dažādu iemeslu dēļ pabeigt to...

Mājai un Dārzam

Diemžēl sinoptiķiem nav patīkamu ziņu par laiku turpmāk

  Jaunās darba nedēļas sākumā laiks būs sauss un saulains. Sākot no trešdienas, pietuvojoties ciklonam no...
Foto:Pexels.com/CC

Sinoptiķiem ir pilnīgi jaunas ziņas par laiku nogalē un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Nedēļas izskaņā debesis būs apmākušās, lielā daļā valsts teritorijas ir gaidāmas lietusgāzes, vietām tās būs...

Pastāsta par laiku tuvākajās dienās; nepatīkamas ziņas par tālāko

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par laiku šajā nedēļas nogalē un...