Pēc trīs mēnešu izmeklēšanas šī gada 22. martā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki Rietumzemgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu par kopīgas alkohola lietošanas laikā nogalinātu vīrieti.

Kā iepriekš tika ziņots, 2020. gada 8. decembrī likumsargi, reaģējot uz izsaukumu par sadzīves konfliktu Dobelē, devās uz kādu daudzdzīvokļu ēku, kur mājas pagalmā tika konstatēts 1999. gadā dzimuša vīrieša līķis ar durtu brūci kaklā. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēti divi 1986. gadā dzimuši vīrieši un uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta, par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu – slepkavību..

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka viens no vīriešiem nav bijis līdzdalībnieks minētā noziedzīgā notikuma izdarīšanā un viņam kriminālprocesa ietvaros tika piemērots liecinieka statuss. Savukārt otram vīrietim policisti piemēroja aizdomās turētās personas statusu un bargāko drošības līdzekli – apcietinājumu.

Likumsargi noskaidroja, ka slepkavība tika veikta kopīgas alkohola lietošanas laikā sadzīves konflikta dēļ. Jāpiebilst, ka šobrīd apcietinājumā esošais vīrietis jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par dažādiem mantiska rakstura noziegumiem.

Par šādu noziegumu var sodīt ar ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. marts
Nākamais rakstsPandēmijas laikā parādās jaunas ziņas par estrādes leģendu Žoržu Siksnu