Sestdien notikušajās aktivitātēs Rīgas centrā policijai izdevies nodrošināt sabiedrisko kārtību tā, lai izvairītos no provokācijām un masu nekārtībām. Gatavojoties un monitorējot situāciju, izvērtējot iespējamos riskus, policijas un citu drošības dienestu darbības un resursi bija rūpīgi izplānoti un policija bija gatava rīkoties pie jebkura scenārija attīstības.
Policija fiksējusi gan epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pārkāpumus, gan sīko huligānismu un alkohola lietošanu publiskās vietās, gan nepakļaušanos policijas likumīgajām prasībām, gan citus pārkāpumus.
Šie pārkāpumi ir nostiprināti ar pierādījumiem no ķermeņa kamerām, droniem, automašīnu kamerām un par šiem pārkāpumiem ir uzsākti vairāki desmiti administratīvie procesi. Ir arī aizturētas vairākas personas par dažādām neatļautām darbībām, tostarp par uzbrukumiem vai pretošanos policistiem. Atbildība par šiem pārkāpumiem tiks vērtēta kriminālprocesa ietvaros. Tāpat policija arī vērtēs dažādus sociālo tīklu ierakstus, kuros tikuši pausti aicinājumi uz prettiesiskām darbībām.
Policija turpina strādāt, visi iegūtie un fiksētie materiāli, informācija tiek apkopoti un izvērtēti, un identificētajām personām sods būs neizbēgams.

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 14. – 20. decembris
Nākamais rakstsProtestā apšauba Covid-19 bīstamību un vakcinēšanās brīvprātīgumu – VIDEO