Vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas patrulēšanas laikā Piltenē sastapa vairākus mazgadīgus bērnus, no kuriem trīs nebija sasnieguši vecumu, lai bez vecāku uzraudzības atrastos vieni paši. Savukārt Ugālē tika saņemts izsaukums, kur vīrietis, būdams alkohola reibumā, uzraudzīja zīdaini. Visiem vecākiem izskaidrots par bērnu aprūpi, no cik gadiem bērns saskaņā likumu drīkst viens pats atrasties mājās vai ārpus mājām, kā arī no cik gadu vecuma bērns drīkst pieskatīt savu mazāko brāli vai māsu. Visos gadījumos uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Pirmdien, 28.augustā, ap pulksten 14.30 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Ugālē kādā īpašumā atrodas vīrietis alkohola reibumā, kurš nevar parūpēties par zīdaini. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas ieradās notikuma vietā un konstatēja, ka bērna tēvs atradās 2,37 promiļu reibumā. Zīdainis bija paēdis, un viņa dzīvībai briesmas nedraudēja, bet klāt nebija neviens, kas nebūtu lietojis alkoholiskos dzērienus un varētu par viņu pienācīgi parūpēties, tāpēc zīdainis tika nodots radinieces apgādībā. Notikuma vietā ieradās arī Bāriņtiesas pārstāve un Sociālā dienesta darbinieki.

Valsts policijā pret vīrieti uzsākts administratīvā pārkāpuma process par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola ietekmē, kas var ierobežot spējas nodrošināt bērna drošību un aizsardzību no iespējamiem bērna dzīvības un veselības apdraudējumiem, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro. Šis materiāls pēc piekritības tiks nodots Ventspils novada pašvaldības Administratīvajai komisijai.

Tāpat vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa Prevencijas grupas amatpersonām patrulējot Piltenē, ap pulksten 20.10 kādas daudzdzīvokļu mājas pagalma rotaļu laukumā pamanīja bez uzraudzības atstātus bērnus. Likumsargi devās pie  bērniem, uzrunāja viņus un noskaidroja, ka trīs bērni nav sasnieguši septiņu gadu vecumu un bez vecāku uzraudzības nevar atrasties vieni. Savukārt pārējie bērni nav sasnieguši 13 gadu vecumu un viņu uzraudzībā vēl nedrīkst atstāt citus bērnus.

Noskaidrots, ka rotaļu laukumā atradās divi piecus gadus veci un viens četrus gadus vecs bērns. Likumsargi noskaidroja bērnu vecākus, kuri apgalvoja, ka vai nu nezināja, ka tik mazus bērnus nedrīkst atstāt bez pieaugušo uzraudzības, vai arī nezināja, ka nevar atstāt brāļa vai māsas uzraudzībā, kuri nav sasnieguši 13 gadu vecumu. Visi pieaugušie apgalvoja, ka no sava dzīvokļa loga pārredz situāciju un uzrauga bērnus, taču tajā laikā, kad likumsargi runāja ar bērniem, divi no pieaugušajiem neiznāca ārā painteresēties, kas noticis un acīmredzami nepievērsa uzmanību bērniem.

Tāpat bērni labprāt izstāstīja policistiem par savem piedzīvojumiem, sakot, ka bieži vieni paši rotaļājas, esot bijuši gadījumi, kad kāds no viņiem pazūd un pārējiem jāiet meklēt, kas liecina par to, ka tā ir ikdiena, bet līdz šim un par laimi – bez starpgadījumiem. Tāpat likumsargi uzzināja, ka viens no bērniem, kurš nav sasniedzis septiņu gadu vecumu, regulāri tiek atstāts mājās viens un bez pieskatīšanas. Likumsargi izskaidroja vecākiem situāciju, vecāki saprata un apsolījās šādu kļūdu vairs nepieļaut.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas pret vecākiem uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par septiņu gadu vecumu nesasnieguša bērna atstāšanu bez uzraudzības, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu par šādu pārkāpumu tiek piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz 210 eiro. Visi materiāli pēc piekritības tiks nodoti Ventspils novada pašvaldības Administratīvajai komisijai. 

Valsts policija atgādina, ka saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu vecākiem vai personai, kuras aprūpē vai uzraudzībā bērns nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušā vai vismaz 13 gadus vecas personas klātbūtnes.

Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt par šādiem un līdzīgiem gadījumiem. Policija uzsver, ka viens no vecāku atbildīgākajiem un svarīgākajiem uzdevumiem ir rūpēties par bērnu dzīvību un drošību!

Iepriekšējais rakstsNo Baltkrievijas ievestā traktorā uziet nepatīkamu pārsteigumu
Nākamais rakstsVidzemnieks piedzīvo neticamu dzīves pavērsienu