Princis Harijs veica smalku karaliskās ģimenes iztirzājumu, plaši stāstot par savu posttraumatisko stresa sindromu savā jaunajā “Netflix” dokumentālajā seriālā “Heart of Invictus”.

Harijs, kurš ir arī dokumentālo filmu izpildproducents, ir redzams mijiedarbojoties ar spēlētājiem, šovā piedalās arī Megana Mārkla.

Saseksas hercogs runā par posttraumatiskā stresa traucējumiem (PTSD) un traumām kara zonās, un šķiet, ka viņš vērš uzmanību uz karalisko ģimeni, sakot, ka viņa “trauma nekad netika apspriesta”.

Viņš teica: “Redziet, es varu runāt tikai ar savu pieredzi, bet no manas tūres Afganistānā 2012. gadā, kaut kur pēc tam notika šķelšanās. Liels bieds man bija ne tikai atgriešanās no Afganistānas, bet lietas, kas parādījās, bija no 1997. gada, no 12 gadu vecuma. Manas mātes zaudēšana tik agrā vecumā, trauma, ko es piedzīvoju, nekad netika izrunāta.” Viņš turpināja un paskaidroja, ka nekad nav runājis par savām jūtām.

Harijs teica: “Tas netika apspriests, un es par to īsti nerunāju, un es to apspiedu, kā to būtu darījuši vairums citu jauniešu. Vislielākā cīņa man bija tā, ka neviens man apkārt nevarēja palīdzēt. Man nebija šīs atbalsta struktūras, savējo loks vai ekspertu padoma, lai pateiktu, kas ar mani patiesībā notiek. Diemžēl, tāpat kā vairums no mums, pirmo reizi par terapiju sākat domāt, kad guļat uz grīdas  kā dārzenis, iespējams, vēloties, lai būtu ar kādu no šīm lietām ticis galā jau iepriekš. Un tas ir tas, ko es patiešām vēlos mainīt.”

Tomēr šī nav pirmā reize, kad Saseksas hercogs runā par savu traumu. Viņš jau iepriekš bija apspriedis PTSD savos memuāros “Spare”, kad viņš sēdēja kopā ar Dr. Gabor Maté, ungāru izcelsmes kanādiešu ārstu, kurš specializējas traumu, atkarību, stresa un bērnības ārstēšanā.

Saseksas hercogs atklāja savu PTSD diagnozi un runāja gan par atbalstu, ko viņš saņēmis no sievas Meganas Mārklas, gan par to, kā viņš vēlas audzināt savus bērnus citādāk.

Iepriekšējais rakstsNegaidīts un iespaidīgs atradums ezerā Krāslavas pusē
Nākamais rakstsPiecas sazvērestības teorijas, kas izrādījās patiesas