Veicot video paziņojuma ierakstu no savām jaunajām mājām Losandželosā, ASV, princis Harijs atzinis un uzsvēris, ka dzīve šobrīd ir dramatiski mainījusies, ziņo britu mediji.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Harijs nācis klajā ar negaidītu video, kurā darījis zināmu plašākai auditorijai, kāda bijusi iecerēta “Invictus Games 2020” atklāšanas ceremonija. Spēlēm bija paredzēts notikt Hāgā, Nīderlandē, taču koronavīrusa pandēmijas dēļ tās tikai atliktas.  Harijs nāca klajā ar atbalsta ziņojumu un atklāja, ka spēļu vietā notiks virtuāli pasākumi.

Video vēstījumā, kas filmēts viņa jaunajās Losandželosas mājās, Harijs atzīst, ka daudziem cilvēkiem šobrīd ir grūti laiki. Viņš sacīja: “Sveicināti visi! Tā kā šajā nedēļas nogalē mēs pieminam VE dienu (Otrā pasaules kara beigas Eiropā) un godinām visus Otrā pasaules kara karavīrus un upurus, mums vajadzēja pulcēties arī Nīderlandē, lai sāktu “Invictus Games 2020” Hāgā. Kopš es pēdējo reizi biju Hāgā, mūsu visu dzīve ir dramatiski mainījusies, taču “IG2020” komanda ir paveikusi neticamu darbu, lai tik ātri pielāgotos situācijai, un viņi jau nepagurstoši strādā, lai izstrādātu nākamā gada plānus. Jaunos datumus un ziņas uzzināsim jau pavisam drīz.”

Harijs mudināja cilvēkus pandēmijas laikā uzturēt kontaktus un paziņoja, ka spēļu vietā notiks daži virtuāli pasākumi. Viņš sacīja: “Lai arī mēs nevaram būt kopā klātienē, es esmu patiesi priecīgs, ka šajā nedēļā ir plānots daudz virtuālu norišu, un es aicinu jūs visus iesaistīties, ja jūs varat, jo jūs nekad nezināt, cik tas varētu būt jautri un atšķirties no ierastā.” Visas šīs nedēļas laikā mēs redzēsim un dzirdēsim no daudziem iesaistītajiem viņu pieredzes un izturības stāstus, risinot garīgās veselības problēmas. Tas ir kaut kas tāds, no kā mēs visi varētu mācīties. To pašu acīmredzami varētu teikt  arī par mūsu apbrīnojamajiem veselības aprūpes speciālistiem, kuri tik smagi strādā, lai mūs visus  šajā laikā sargātu. Vienlaicīgi ar visām Hāgas komandas veiktajām virtuālajām aktivitātēm es priecājos, ka “Invictus Games” fonds rīkos virtuālu konferenci ar starptautiskiem dalībniekiem, kuri dalīsies savās domās un pieredzē par to, kāpēc šis viss ir tik svarīgs. Es esmu neizsakāmi pateicīgs par jūsu pastāvīgo atbalstu. Esiet drošībā un šonedēļ sekojiet līdzi tam, kā mēs mājās nogādājam Hāgu mājās pie jums.”

Šī gada martā Harijs pieņēma lēmumu par spēļu atlikšanu: “Šis lēmums bija visprātīgākais un drošākais risinājums jums visiem un visām jūsu ģimenēm, kā arī visiem pārējiem, kuri iesaistīti šajās spēlēs.”

Princis Harijs 2014. gadā uzsāka “Invictus Games”, lai nodrošinātu, ka ievainotie karavīri un sievietes saņem cieņu un atbalstu, ko viņi ir pelnījuši. Pirmās Invictus spēles notika 2014. gadā Londonā un tajās tika izmantots sporta spēks, lai iedvesmotu atveseļošanos, atbalstītu rehabilitāciju un radītu plašāku izpratni un cieņu pret ievainotajiem un slimajiem dienesta vīriešiem un sievietēm.

Iepriekšējais rakstsTraģiski notikumi šorīt risinājušies Zasulauka dzelzceļa stacijā – VIDEO
Nākamais rakstsInfektologs Dumpis: Mēs iekuģojam neskaidros ūdeņos