25. maijā aresta laikā policista nogalinātā afroamerikāņa Džordža Floida nāvi publisku runu teica arī Megana Mārkla, ierakstot video ziņojumu. Šobrīd ziņojums interpretēts arī citādāk, vēsta britu mediji.

Megana Mārkla (38) un princis Harijs (35) kopš marta dzīvo Losandželosā, ASV un paredzams, ka tuvākajā nākotnē tur arī paliks. Lai gan viņi vairs nav karaliskās ģimenes locekļi, tomēr aizvien plaši zināmi visā pasaulē, un viņu teiktais sasniedz daudzus.

Kad Megana 2018. gadā apprecējās ar princi Hariju, viņa kļuva par pirmo Lielbritānijas karaliskās ģimenes jauktas rases locekli un šķita, ka tas simbolizē jauna laikmeta sākšanos. Laikā, kad abi bija karaliskās ģimenes locekļi, pildot savus pienākumus, viņi pierādīja spēju kontaktēties un piesaistīt jaunāku un daudzveidīgāku sekotāju pulku.

Dzīvojot ASV, Harijs un Megana jau paguvuši pieredzēt antirasisma protestus. Džordža Floida nāve izraisīja afroamerikāņu kopienas rīkotus protestus pret policijas vardarbību vairākās ASV pilsētās, kas vietām pārvērtās pat masu nekārtībās un grautiņos. Floids tika nogalināts aresta laikā, kad pret viņu vardarbīgi, pārkāpjot Minesota policijas departamenta noteikumus, izturējās “baltais” policists. Aresta laikā policists Dereks Šovens astoņas minūtes turēja Floidu uz asfalta, spiežot ar ceļgalu viņa kaklu. Šovenam draud cietumsods par otrās pakāpes slepkavību.

Arī Mārkla pārtrauca klusēt un 4. jūnijā nāca klajā ar video uzrunu, kas tika veltīta viņas vecajai vidusskolai. Viens no karaliskajiem komentētājiem Meganas runu nodēvējis par “pašu pilnību” un apgalvoja, ka tas parāda un atklāj to, cik daudz gan karaliskā ģimene, gan briti kopumā zaudējuši, Harijam un Meganai pārceļoties uz dzīvi ASV.

Karaliskais komentētājs Ričards Ficvilliams atklāja izdevumam “Express”: “Meganas virtuālā uzruna “Immaculate Heart School” absolventiem, lai atbalstītu kustību “Black Lives Matter”, bija pati pilnība. Tas, kas padarīja runu tik īpašu, bija tas, kā viņa apvienoja gan spilgtu, gan apokaliptisku redzējumu par to, ko viņa nekad nav aizmirsusi – nemieri skāruši arī viņu pašu pusaudžu gados Losandželosā. Šis bija pozitīvu cerību vēstījums visiem, kuri šādos procesos ir iesaistīti un tiem, kuri kā lieliski vadītāji varētu palīdzēt padarīt šo pasauli labāku. Viņa ar dziļu nožēlu atzina, ka uzrunā absolventus, kuri saskaras ar nākotni ļoti nepilnīgā pasaulē, par to, kas, viņuprāt, būtu jāzina tikai kā vēsture, taču viņiem bija jāsaskaras ar to kā ar realitāti. Viņas ziņa bija skaisti strukturēta un parādīja viņas lieliskās aktrises dotības. Tas bija pacilājošs vēstījums šīs krīzes laikā. Megana lieliski un emocionāli izmantoja dažādas metaforas un mudināja cilvēkus vienmēr likt citu vajadzības augstāk par savām bailēm.”

Ficvilliams arī pats izteica savu nožēlu par to, ka Megana un Harijs ir pametuši karalisko ģimeni. “Kad viņi apprecējās, es cerēju, ka Megana ienesīs jaunas un svaigas vēsmas karaliskajā ģimenē ar savu lepnumu par to, ka viņa ir jauktas rases pārstāve. Un tieši šādos brīžos mēs visi varam redzēt, ko esam zaudējuši. Zaudējuši, radot vēlmi viņos pārcelties uz dzīvi citur,” piebilda Ficvilliams.

Sabiedrība

Foto:Latloto.lv

Oficiāli: Vakcinācijas loterijā varēs laimēt 100 000 eiro

  Latvijā tiks rīkota Vakcinācijas loterija ar iespēju laimēt no 100 līdz pat 100 000 eiro. Pretendēt...

Ceturtdienas vakarā ļoti smaga avārija piedzīvota Ozolnieku pusē – VIDEO

  Smaga avārija ceturtdienas vakarā piedzīvota Ozolnieku pusē, vēsta aculiecinieki vietnē breaking.lv. Pēc aculiecinieku vārdiem autovadītājs nesavaldīja...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par stipru vēju piektdien un sestdien, kā...

Septiņi glābēji cietuši, četri slimnīcā. Rīgā dzēsts milzīgs ugunsgrēks – VIDEO

  Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā, kas šorīt izcēlās Rīgā, Rumbulas apkaimē, cietuši septiņi ugunsdzēsēji. Četri no viņiem...

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šajā un nākošas nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks galvenokārt aktīvu ciklonu darbība - gaidāms...

Pašizolācijā Tokijā nonākuši četri Latvijas Televīzijas darbinieki – kā tas ietekmēs spēļu atspoguļošanu?

  Četru Latvijas Televīzijas darbinieku nonākšana pašizolācijā olimpisko spēļu atspoguļošanu būtiski neietekmēs, jo visiem nodrošināta iespēja...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Gerald Wiley/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 31. jūlijs

  Šī diena piemērota dažāda veida ceļojumiem - vislabāk, uz tādām vietām, kur nav būts. Ja...
Foto:Unsplash.com/Andrew Branch/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. jūlijs

  Šī diena būs kā radīta tam, lai tu varētu izteikties - nepalaid to garām. Saki...
Foto:Wallpapersas.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. jūlijs

  Šodien pieņemtie lēmumi būs balstīti uz katra paša domām un viedokli. Ko vēl zvaigznes sola...
Foto:Newhope.org.uk

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. jūlijs

  Šodien pacenties pievērst vairāk uzmanības cilvēkiem, kuri ir no zemāka sociālā slāņa. Iespējams, kāds meklēs...
Foto:Flickr.com/Maria Eklind/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. jūlijs

  Politiskā situācija darbā var kļūt diezgan saspringta. Mēģini būt lietas kursā par to, kas ir...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. jūlijs

  Šodien pievērs uzmanību savai veselībai. Ēd veselīgāk, pat, ja iepriekš tev trūka iniciatīvas, nu ir...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par stipru vēju piektdien un sestdien, kā...

Izskan pilnīgi jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ

  Šajā un nākošas nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks galvenokārt aktīvu ciklonu darbība - gaidāms...

Sinoptiķi nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās stundās gaidāmajiem laika...