Harijs un Megana sākuši uztraukties par sava dēla Ārčija drošību pēc tam, kad piedzīvojuši vairākus ģimenes foto alkstošu dronu uzlidojumus virs savas mājas Losandželosā, vēsta britu mediji.

Harijs un Megana, kuri nesen no Kanādas pārcēlās uz ASV, kļuvuši par vairāku dronu mērķi. Ar šiem droniem tika mēģināts iegūt viņu un dēla fotogrāfijas. Tiek uzskatīts, ka pēdējo nedēļu laikā ir notikuši vismaz pieci šādi incidenti. Daži no tiem lidojuši vien aptuveni 6 metru augstumā virs ģimenes mājas Losandželosā. Tā rezultātā Harijs un Megana nopietni sākuši raizēties par dēla drošību.

Megana un Harijs ir ziņojuši par incidentiem Losandželosas Policijas departamenta (LAPD) neatliekamās palīdzības līnijai, vēsta izdevums “The Daily Beast”. Piefiksēts, ka droni lidinājušies virs pāra Losandželosas savrupmājas 9., 19., 20., 21. un 25. maijā. Šobrīd tiek uzskatīts, ka dronus kontrolē paparaci fotogrāfi, taču tie varētu tikt traktēti arī kā potenciālie teroristu/uzbrucēju draudi.

Rūpju pārņemti, Harijs un Megana draugiem atklājuši, ka nolīguši privāto apsardzi un apmaksās viņu pakalpojumu paši no saviem līdzekļiem.

Viens no ģimenes draugiem atklājis mediju pārstāvjiem: “Viņi redzēja dronus virs savas mājas un uzskata, ka tie varētu būt ziņkārīgu fotogrāfu vadīti, taču to nevar tā vienkārši pieņemt par pašsaprotamu. Megana ir saņēmusi nāves draudus pat savu kāzu laikā, līdz ar to arī terora draudi viņiem ir pat ļoti reāli. Iedomājieties paši, kā jūs justos viņu vietā? Kā jūs justos, ja turpat, virs galvas, lidinātos sveši droni laikā, kad pavadāt laiku ar ģimeni, kad spēlējaties ar bērnu. Arī Harijs un Megana ir īsti cilvēki, tāpat kā mēs visi. Viņi nelūdz īpašu attieksmi pret sevi, viņi vienkārši vēlas justies droši un pasargāti savās mājās, tāpat kā mēs visi.”

LAPD pārstāvis apstiprinājis, ka policijā šādi ziņojumi saņemti un, piemēram, 20. maijā par dronu “uzbrukumu” ziņots plkst. 11:12. Ziņojumā minēts: “Nezināmi aizdomās turētie vadīja dronu šajā apgabalā. Pēdējo reizi lidaparāti manīti Coldwater Canyon parka apkārtnē.” Tāpat viņš apstiprināja, ka arī 25. maijā fiksētais dronu uzlidojums ir fiksēts un traktēts kā drošības pārkāpumu turpinājums. Fiksēts, ka šajā laikā Megana un Harijs pie baseina rotaļājušies ar dēlu.

Pašreizējie ASV likumi nosaka, ka drona lidināšana virs cilvēkiem vai ārpus savas redzamības zonas, ir pretlikumīga, ja vien vadītājs nav oficiāli reģistrēts drona pilots. Tiek uzskatīts, ka pāri regulāri izseko arī fotogrāfi ar atomašīnām.

Ģimenei pietuvināts avots atklājis: “Realitāte ir tāda, ka viņiem seko katru dienu. Harijs un Megana cenšas izturēties mierīgi, jo ģimenes drošība viņiem ir pirmajā vietā.”

Villa, kur apmetušies Harijs un Megana ar dēlu Ārčiju

Meghana un Harijs šobrīd dzīvo 18 miljonu dolāru (16,3 miljonu eiro) vērtā savrupmājā, kas pieder viņu draugam Taileram Perijam. Astoņu guļamistabu un 12 vannasistabu 4000 kvadrātmetru plašā Toskānas stila villa atrodas ekskluzīvajā Beverly Ridge Estates rajonā. Tiek uzskatīts, ka šis savrupnams ir tikai pagaidu dzīvesvieta, un pāris meklē jaunu – pastāvīgu dzīvesvietu.

Iepriekšējais rakstsJaunas ziņas par kādreizējo “X-faktora” zvaigzni Didzi Melderi
Nākamais rakstsJaunā rīdziniece, kuras pašnāvības mēģinājums tika nofilmēts, izglābta vēlreiz – VIDEO