Princis Harijs apgalvojis, ka karaliskā ģimene centusies celt neslavu Meganai Mārklai, pirms pāra intervijas ar Opru Vinfriju . Harijs nolēmis atklāt patiesību par karaļnama patieso dabu un savu pagātni, savām izjūtām, vēsta britu mediji.

Harijs teicis: “Konstitūcija joprojām cenšas kontrolēt to, ko mēs sakām. Neko nenožēloju, kamēr vien stāstu patiesību.”

Apple TV raidījumu sēriju “The Me You Can’t See” intervijā Harijs arī apsūdzēja Karalisko ģimeni par “pilnīgu klusēšanu” un “pilnīgu nevērību”, kad Meganu bija parņēmušas pašnāvnieciskas domas, apgalvojot arī to, ka viņa tēvs princis Čārlzs bērnībā licis viņam ļoti ciest.

Harijs teica: “Pirms Opras intervijas pārraidīšanas visu virsrakstu dēļ, kā arī Konstitūcijas un plašsaziņas līdzekļu centienu viņu nomelnot dēļ, mani nakts vidū pamodināja viņas [Meganas] raudāšana spilvenā, jo viņa nevēlējās mani pamodināt, jo es jau tagad pārāk daudz pārdzīvoju. Tas ir sirdi plosoši. Es viņu turēju. Mēs runājām. Viņa raudāja, raudāja un raudāja.”

Harijs sacīja, ka, vēl dzīvojot karaļnamā, viņi ar Meganu jutās ģimenes pamesti un, ka tas ir bijis viens no lielākajiem iemesliem, kāpēc viņi pārcēlušies uz dzīvi ASV. Viņš atklājis arī to, ka ne mirkli nav nožēlojis savu lēmumu.

Tiesa, Harijs atzinis arī to, ka, neraugoties uz pēdējā laika saasinājumiem komunikācijā, viņš joprojām vēlētos salabt ar savu ģimeni un, ka terapija, ko viņš veic jau astoņus mēnešus, ir palīdzējusi saņemties tik ļoti, lai varētu izturēt teju jebko.

Līdz ar to pēdējā laikā Harijs atklājis un apstiprinājis daudz dažādu agrāk bijušu situāciju un runu, kas “klīdušas riņķī”. Viņš atklājis, ka Megana viņam teica, ka vēlas sevi nogalināt un bija pat plānojusi, kā to izdarīt, taču viņu no šī soļa speršanas atturējušas tikai bažas par to, ka viņš savā dzīvē jau zaudējis citu sievieti – savu māti princesi Diānu. Harijs atklājis, ka viņš lietoja alkoholu un narkotikas, lai tiktu galā ar mātes nāvi, atzīstot, ka viņš piektdienas, sestdienas vakaros mēdzis izdzert nedēļas normu, lai mazāk justos tā, kā viņš jutās tobrīd. Viņš atkal eksplozīvi nosodīja sava tēva audzināšanas paradumus, sakot, ka Čārlzs teicis viņam un Viljamam, ka viņiem visu dzīvi nāksies izciest tādas pašas problēmas kā Čārlzam, taču Harijs bija apņēmības pilns “pārtraukt šo ciklu”.

Princis Harijs atklājis arī to, ka viens no pirmajiem Ārčija vārdiem bija “vecmāmiņa”, kam teju uzreiz sekojis arī nākamais vārds “krokodils”, un tas licis viņam justies īpaši skumji, jo viņa nelaiķa mātei Diānai vajadzētu būt līdzās, lai redzētu, kā izaug viņas mazdēls.

Atgriešanās Londonā, lai piedalītos prinča Filipa bērēs pagājušajā mēnesī, bija liels izaicinājums viņa cīņā ar trauksmi un liels pārbaudījums tam, kā viņš spēs tikt ar to galā, parādot intervijā arī to, kā viņš meditē, kad viņš uztraucas un baidās. Harijs atklājis arī to, ka viņu joprojām vajā murgi no traumas, ko viņš ieguva, jo viņam nācās iet gājienā aiz mātes zārka.

Viņš piebilda: “Bija šī ieslodzījuma sajūta ģimenē, kad šķita, ka nav iespējas tikt prom. Galu galā, kad es pieņēmu šo lēmumu savas ģimenes labā, man joprojām teica: “Jūs to nevarat izdarīt”, un tad es domāju: “Nu, cik slikti ir jākļūst, kamēr man to atļaus?” Viņa [Megana] domāja par pašnāvības izdarīšanu. Tam nevajadzētu tā būt.”

Harijs aprakstīja, kā, esot ceļā uz pieņemšanu Karaliskajā Alberta zālē Londonā, sieva viņam teica, ka vēlas sevi nogalināt, būdama stāvoklī sestajā grūtniecības mēnesī ar Ārčiju, un atklāja pat idejas, kā viņa beigs savu dzīvi. Harijs apgalvoja, ka tas neapšaubāmi atgādināja viņam par mātes dzīves pēdējām nedēļām 1997. gadā. Viņš teica: “Megana nolēma dalīties ar mani pašnāvības domās un pat niansēs, kā viņa beigs savu dzīvi. Vēsture atkārtojas . Mana māte tika vajāta līdz nāvei, jo satikās ar kādu, kam nebija pilnībā balta ādas krāsa. Un paskatieties, kas notiek tagad. Mani pārņēma patiesi milzīgas bažas, ka es varētu zaudēt Meganu. Tas ir ļoti biedējoši pat iedomāties, ka es varētu zaudēt vēl vienu sievieti savā dzīvē.”

Harijam bija tikai 12 gadu, kad Velsas princese Diāna 1997. gada augustā gāja bojā autoavārijā Parīzē, kamēr viņu vajāja preses pārstāvji.

Viņš teica: “Es biju gatavs dzert, es biju gatavs lietot narkotikas, es biju gatavs izmēģināt un darīt jebkādas lietas, kas man ļautu izbēgt no savām sajūtām. Es dzēru, lietoju narkotikas un tādā veidā mēģināju maskēties un aizbēgt no sajūtām. Tas bija tā, it kā es atrastos ārpus sava ķermeņa un vienkārši staigātu, darot to, ko no manis gaidīja, parādot desmito daļu emociju, ko izrādīja visi pārējie: šī bija mana mamma – jūs nekad viņu pat neesat satikuši.”

Harijs atklājis arī to, ka viņš visu dzīvi dzīvo ar šo zaudējuma traumu, kas viņam vecumā no 28 līdz 32 gadiem izpaudusies īpaši smagi – ar milzīgu trauksmi un smagām panikas lēkmēm.

“Katru reizi, kad es uzvelku uzvalku un uzlieku kaklasaiti… man ir jāizpilda šī loma, un es eju ar “masku uz sejas”. Pirms izeju no mājas, mani jau pārņem sviedri, un tas viss notiek tādā kā autopilotā,” atklājis Harijs.

Atceroties savas mātes bēres, Harijs teica: “Man visvairāk atmiņā palikušas zirgu pakavu skaņas, kad tie gāja gar mums, un mums bija jāpievienojas šajā gājienā aiz mātes zārka. ” Tāpat savos izteikumos Harijs licis noprast savu uzskatu, ka princis Čārlzs un kareliene Elizabete II ir izgāzušies kā vecāki.

Karaliskās ģimenes eksperte Keitija Nikola sacīja, ka Harija pēdējie komentāri ir likuši britiem būt šokā par to, ka Harijs tiešām ir aizgājis tik tālu, cik aizgājis. Viņa teica Entertainment Tonight: “Es domāju, ka cilvēki šeit noteikti ir nedaudz vīlušies, un es domāju, ka arī sarūgtināti, dzirdot, kā princis Harijs netieši kritizē karalisko ģimeni, kas, manuprāt, ir interpretējama citādāk šeit, Lielbritānijā.” Nikola piebilda: “Daudzi cilvēki šeit domā, ka princis Harijs ir pārkāpis robežas, tik personiski runājot par savu tēvu un viņa attiecībām ar tēvu, ko vairums cilvēku ir interpretējuši kā diezgan kritisku.”

 

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs
Nākamais rakstsDiemžēl traģēdija notikusi Pierīgā – VIDEO