Jau pirmdien, 19. septembrī, notiks karalienes Elizabetes II bēres. Lai gan neaprakstāmi skumjš, tomēr lielu darbu un organizēšanu prasījis šis pasākums, kam izstrādāts detalizēts plāns minūti minūtē.

Jau trešdien, 14. septembrī, gājienā karalienes zārks tika nogādāts no Bekingemas pils uz Vestminsteras zāli, kur līdz pirmdienas, 19. septembra, rītam tas pieejams sabiedrības locekļu pēdējiem cieņas apliecinājumiem.

Arī pirmdien notiekošajā bēru procesijā Saseksas hercogs princis Harijs dosies aiz zārka plecu pie pleca ar savu vecāko brāli princi Viljamu, kurš nupat titulēts kā Velsas princis, un princeses Annes dēlu Pīteru Filipsu. Šie trīs vecākie karalienes mazbērni ies aiz karaļa Čārlza, princeses Annes, prinča Endrjū un prinča Edvarda, kuri vadīs karalisko gājienu aiz karalienes zārka. Princis Viljams iepriekš atklājis, cik grūts viņam bijis šis gājiens. 

Aiz mazbērniem būs karalienes znots viceadmirālis sers Timotijs Lorenss, karalienes brālēns Glosteras hercogs un viņas māsasdēls grāfs Snoudons.

Kā jau iepriekš tika atklāts, karalienes valsts bēru dievkalpojums beigsies ar divu minūšu nacionālo klusuma brīdi, pirms viņa tiks guldīta blakus savam mirušajam vīram.

Piektdienas, 16. septembra, vakarā pie viņas zārka Vestminsteras zālē karalis un trīs pārējie karalienes bērni arī rīkos 15 minūšu garu godasardzi, kas sāksies plkst. 19:30 (21:30 pēc Latvijas laika). Karalis Čārlzs III un karaliskā ģimene ir paziņojuši, ka “vēlas sirsnīgi pateikties par līdzjūtības vēstījumiem, kas saņemti no visas pasaules”, piebilstot, ka viņi ir “dziļi aizkustināti par globālo reakciju un mīlestību pret karalieni, kad cilvēki viņiem pievienojas, sērojot par Viņas Majestātes zaudēšanu”.

Pirmdien plkst. 6:30 (8:30 pēc Latvijas laika) tiks slēgtas Vestminsteras zāles durvis sabiedrības locekļu apmeklējumam.

Plkst. 8:00 (10:00 pēc Latvijas laika) tiks atvērtas Vestminsteras Abatijas durvis, lai ap 2000 VIP bēru viesu varētu sākt ieņemt vietas pirms dievkalpojuma, kas sāksies plkst. 11:00 (13:00 pēc Latvijas laika).

Plkst. 10:35 (12:35 pēc Latvijas laika) Viņas Majestāte no Vestminsteras zāles ieroču pajūgā, kas tika izmantots arī viņas mātes un tēva bērēs, tiks nogādāta Vestminsteras Abatijā, kur ieradīsies un ieradīsies plkst. 10:52 (12:52 pēc Latvijas laika). Viņas dēls, jaunais karalis, vadīs gājienu aiz pajūga.

Plkst. 11:55 (13:55 pēc Latvijas laika), kad dievkalpojums tuvosies noslēgumam, atskanēs pēdējās taures skaņas, kam sekos divu minūšu nacionālais klusums, ko ievēros visi sanākušie un miljoniem cilvēku visā Apvienotajā Karalistē un daudzviet citur pasaulē.  

Plkst. 12:15 (14:15 pēc Latvijas laika) karalienes bērni un citi karaliskās ģimenes locekļi aiz viņas zārka dosies uz Velingtonas arku. Tas būs pirmais pieturas punkts pēc Vestminsteras Abatijas atstāšanas, un tā Viņas Majestāte sāks savu ceļojumu uz Vindzoru, lai tiktu guldīta mūža mierā blakus savam mīļotajam vīram princim Filipam.

Pēc dievkalpojuma Vestminsteras Abatijā karalienes zārku nogādās atpakaļ ieroču pajūgā un gājiens, kurā atkal piedalīsies princis Viljams un princis Harijs, dosies uz Velingtonas arku Haidparkā.

Foto no bēru mēģinājuma agrā rīta stundā

Karalis atkal vadīs savu ģimeni gājienā aiz karalienes zārka, kad tas tiks pārvietots. Viņš ies kopā ar Annu, Endrjū un Edvardu, bet aiz kvarteta būs karalienes mazdēli Pīters Filipss, Saseksas hercogs un Velsas princis. Tāpat kā trešdien, viņiem sekos nelaiķa monarha znots viceadmirālis sers Tims Lorenss, karalienes brālēns Glosteras hercogs un viņas māsasdēls grāfs Snoudons.

Karalienes zārks gājiena laikā tiks vests ar 123 gadus veciem ieroču ratiem, ko vilks 98 Karaliskās flotes jūrnieki, izmantojot virves, ievērojot tradīciju, kas aizsākās karalienes Viktorijas bērēs.

Pēdējā ceļojumā viņu pavadīs Skotijas un Īrijas pulku dūdas un bungas, Gurkhas brigāde un Karaliskie gaisa spēki, kuros ir 200 mūziķi.

Gājiens sastāvēs no septiņām grupām, katru no tām vadīs atbalsta dienesta grupa. Vadīs Kanādas Karaliskā jātnieku policija, kam tūlīt sekos Karaliskā Olsteras konstabulāra NHS pārstāvji, kā arī Sadraudzības bruņoto spēku vienības.

Plkst. 13:00 (15:00 pēc Latvijas laika) gājiens ieradīsies Velingtonas arkā. Tur karaspēka pārstāvji izcels zārku no valsts ieroču ratiem un ievietos valsts katafalkā. Pēc tam katafalks dosies ceļā uz Vindzoru, kad parāde sniegs karalisko salūtu un tiks atskaņota valsts himna.

Karalis, karaliene konsorte, Velsas princis un princese, un citi karaliskās ģimenes locekļi uz Vindzoru dosies ar automašīnām.

Plkst. 15:06 (17:06 pēc Latvijas laika) — štata katafalks piebrauks pie Shaw Farm Gate uz Albert Road, Vindzorā, un pievienosies gājienam, kas atkal būs sarindots, lai dotos ceļā.

Plkst. 15:10 (17:10 pēc Latvijas laika) — gājiens sāksies. Maršruts būs: Albert Road, Long Walk, Cambridge Gate, Cambridge Drive, George IV Gate, Quadrangle (Dienvidu un Rietumu pusēs), Engine Court, Norman Arch, Chapel Hill, Parade Ground un Horseshoe Cloister Arch.

Plkst. 15:20 (17:20 pēc Latvijas laika)  – Svētā Džordža kapelas durvis tiks atvērtas apmeklētājiem, lai veiktu piemiņas dievkalpojumu.

Apmēram pulksten 15:40 (17:40 pēc Latvijas laika) karalis un citi karaliskās ģimenes locekļi, kuri devās gājienā, pievienosies Quadrangle Ziemeķlu pusē, lai dotos uz Engine Court.

Karaliene konsorte ar Velsas princesi un Saseksas hercogiene ar Veseksas grāfieni atkal sekos ar automašīnām.

Plkst. 15:53 (17:53 pēc Latvijas laika) gājiens apstāsies pie Svētā Džordža kapelas rietumu kāpnēm. Karavīri zārku pacels no valsts katafalka, no kurienes tas gājienā tiks nests augšup pa Rietumu kāpnēm.

16:00 (18:00 pēc Latvijas laika) sāksies Vindzoras prāvesta vadītais dievkalpojums, kas tiks pārraidīts arī televīzijā visā pasaulē.

Piemiņas dievkalpojumu Svētā Džordža kapelā vadīs Vindzoras prāvests, un tajā piedalīsies nelaiķa karalienes ģimene, draugi un sērotāju pulks no viņas ģimenes pagātnes un tagadnes, tostarp viņas personīgais personāls no visiem viņas privātajiem īpašumiem.

Noslēguma himnas beigās karalis uz zārka novietos Grenadieru gvardes pulka karalisko etalonu. Barons Pārkers, lords Čemberlens un nelaiķa karalienes karaliskās ģimenes augstākā amatpersona, “salauzīs” savu Biroja zizli un noliks to uz zārka.

Vakarā Vindzoras prāvests vadīs privātu apbedīšanu, kurā piedalīsies Čārlzs un karaliskās ģimenes locekļi. Karaliene tiks apbedīta kopā ar savu vīru Edinburgas hercogu Karaļa Džordža VI piemiņas kapelā Svētā Džordža kapelā.

Karaliene Elizabete II nu būs atkal kopā ar visu savu ģimeni, kur ar visiem viņiem kopā dusēs mūža mierā. 

Sabiedrība

Agrita ļauj noprast, ka būtu gatava lielam pavērsienam

  Neesmu jau nekāda veca grezele un kas zina, varbūt dzīves plāni neapstāsies pie četri –...

Ziņo par brīvdienās notikušu traģēdiju

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 30. septembra plkst. 6.30 līdz 1. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Laiks mainīsies! Sinoptiķim Bricim jaunas ziņas par šonedēļ un turpmāk gaidāmo

  Kāds laiks gaidāms turpmāk? To sarunā ar "Rīta panorāmu" skaidro LTV laika ziņu redaktors Toms...

Diemžēl jaunā nedēļa sākusies arhskumju ziņu

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēts 71 ceļu satiksmes negadījums, tajos cietušas deviņas personas un viena gājusi...

Izskan brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdien. 02.-03.10.2022. nakts otrajā pusē Latviju...

Jauni notikumi risinājušies šovā “Dejo ar zvaigzni”

  Svētdien, 2. oktobrī, aizvadīta TV3 šova “Dejo ar zvaigzni” trešā tiešraide. Šonedēļ uz skatuves kāpa...

Horoskopi un Testi

pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šodien sāksi just enerģijas pieplūdumu. Mēģini saprast un apzināties savas pamatvērtības. Mēģini savas šīs dienas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. oktobris

  Šodien ir īstais brīdis, lai strādātu un attīstītu savu pašdisciplīnu. Atceries lietas, ko iepriekš nācies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. septembris

Šī diena var izrādīties diezgan saspringta. Pirmajā tās pusē vajadzētu atturēties no dažādu lietu iegādes,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. septembris

  Šodien pamanīsi, ka apkārtējie tādā vai citādā veidā, bet pakļaujas Tavai ietekmei un aktīvajai rīcībai....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. septembris

Šodien veiksmīgi solās būt dažādi izbraukumi, jo īpaši, ja pats esi to iniciators. Daudz kas...

Mājai un Dārzam

Laiks mainīsies! Sinoptiķim Bricim jaunas ziņas par šonedēļ un turpmāk gaidāmo

  Kāds laiks gaidāms turpmāk? To sarunā ar "Rīta panorāmu" skaidro LTV laika ziņu redaktors Toms...

Izskan brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdien. 02.-03.10.2022. nakts otrajā pusē Latviju...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Pirmdien Latvijai no dienvidaustrumiem pietuvosies plašs ciklons, kura rietumu mala arī noteiks laikapstākļu nedēļas sākumā...