Ellu Makkrediju viņas vecāki atrada mirušu gultā pēc tam, kad viņai bija asinsizplūdums, ko izraisīja augstas pakāpes difūzā glioma. Viņas mamma un tētis teica, ka nebija nekādu pazīmju par viņas stāvokli, vēsta britu mediji.
Pusaugu meitene devās gulēt un vairs nepamodās iepriekš nenovērotā stāvokļa dēļ, par kuru viņas mamma uzskata, ka cilvēki ir jābrīdina.
13 gadus vecā Ella Makkredija bija aizvadījusi parastu dienu skolā bez sava nediagnosticēta smadzeņu audzēja simptomiem tikai dienu pirms traģēdijas. Taču 2022. gada decembrī viņas vecāki Sofija Penrouza (32) un Alisters Makkredijs (36) atrada viņu mirušu gultā.
Izmeklētāju ziņojumā vēlāk tika atklāts, ka Ellai ir bijis asinsizplūdums, ko izraisīja augstas pakāpes difūzā glioma – strauji augošs audzējs smadzeņu šūnās.
Viņas šokētie vecāki no Šropšīras sacīja, ka par viņas stāvokli nebija zinājuši, un tagad kopā ar smadzeņu audzēju izpēti piedalās kampaņā, lai piespiestu parlamentu uzsākt debates par slimības finansēšanu.
Trīs bērnu māmiņa Sofija sacīja: “Pirms piecām dienas Ella jāja ar zirgu, ko sauca Bliss, un dienu pirms nāves viņa mācījās skolā. Viņa ceturtdien devās gulēt un nekad vairs nepamodās. Mēs pat nezinājām, ka viņai tas ir. Ellai smadzeņu audzējs tika atklāts autopsijas laikā. Viņai nebija nekādu simptomu, kas ir biedējoši. Kopš tā laika esmu daudz lasījusi par finansējuma trūkumu smadzeņu audzēju pētniecībai, par ko ir biedējoši domāt. Lai gan man bija priekšstats par to, kas ir glioma, es joprojām to meklēju tiešsaistē, un fakts, ka smadzeņu audzēji ir lielākais vēža izraisītājs bērniem un pieaugušajiem, kas jaunāki par 40 gadiem, bet joprojām netiek rasts finansējums un informatīvais atbalsts, lai par to runātu vairāk, ir bezjēdzīgs.”
Kopš Ellas nāves Sofija un Alisters ir saņēmuši plašu atbalstu no vietējās kopienas. Viņas skolas Leiklendas akadēmijas skolēni viņas piemiņai aizvadīja grāmatu lasīšanas dienas un dienu, kad visi tērpās rozā, lai atcerētos tik ļoti jauko skolnieci, savukārt vietējie uzņēmumi ražoja dažādus rozā izstrādājumus, lai palielinātu izpratni par šo slimību.
Viņas vecāki arī šogad piedalās “Smadzeņu audzēju pētniecības” pasākumā “Cerību pastaiga” kopā ar saviem bērniem Nialu (11) un Šaju (7).
Sofija piebilda: “Lai gan mēs joprojām dzīvojam šajā murgā, ir svarīgi dalīties ar Ellas stāstu, lai palīdzētu citām ģimenēm un saņemtu finansējumu pētījumiem, lai mēs galu galā varētu atrast ārstēšanas iespējas. Smadzeņu audzēji nav reti sastopami, un mums ir vairāk jārunā par šo slimību, lai palīdzētu mainīt pacientu lietas nākotnē.”