Jāņu mielastā esot galdā jāceļ apaļas – saules – formas ēdieni, lai svinētu gaismas uzvaru. Aktieris Rihards Lepers ņem apaļu kāpostu, apaļīgu vistu un Rimi Gardēža, šefpavāra Normunda Baranovska vadībā savai ģimenei Jāņos gatavo grilētu vistu ar kāpostu salātiem. Recepte: Rihards Lepers grilē Jāņu vistu

Virtuves pavēlnieka titulu Rihards Lepers biedriski dala ar sievu: abi vienmēr saskaņo savas vēlmes un vienojas par to, ko gatavot, neatkarīgi no tā, kurš tad galu galā stāsies pie plīts. Abi to dara labprāt. Vasarā biežāk – gandrīz katru dienu – gatavo Rihards, kura specialitāte ir grilēšana, ziemā – abi uz maiņām, izspēlējot katrs savu īpašo ēdienu kārti, jo, piemēram, ir zupas, kas sievai garšo un padodas vislabāk. Tāpēc arī iepirkšanās Leperu ģimenē notiek bez lielas plānošanas – pēc sajūtām, vēlmēm un vajadzībām.

“Gan ikdienā, gan svētkos iegādājos produktus, par kuriem zinu – tie mūsu mājās ir iecienīti un garšo. Man sevišķi garšo gaļa, to ēdu daudz. Arī zivis un jūras veltes ir cieņā. Svētkos mums nav noteiktu tradicionālo ēdienu, bet gaļai jābūt noteikti! Pārējo izvēlamies atbilstoši cilvēku skaitam, noskaņojumam un laikapstākļiem,” atklāj Rihards.

Arī vienus no gada skaistākajiem svētkiem – Jāņus – bez gaļas svinēt nevar! Rihards Lepers ņem vistu, kāpostu un gatavo maltīti ģimenei – kā parasti, tomēr mazliet īpašāk. Noskaties video un uzzini, kā pareizi, lēti un gardi uzgrilēt nevainojami zeltainu vistu savam Jāņu galdam!

Grilēta vista ar kāpostu salātiem

4 cilvēkiem

Gatavošanas laiks: 1 stunda

Izmaksas kopā: 6 eiro

Cena par porciju: 1,50 eiro

 

Nepieciešams:

3 sīpoli;

300 g kāposta;

1 ābols;

2 burkāni;

~1,5 kg smags fasēts cālis Rimi;

garšvielu maisījums Rimi BBQ gaļai;

2 ēdamk. majonēzes Rimi Smart 18%;

nedaudz citrona sulas;

50 ml eļļas Rimi Smart;

sāls, cukurs pēc garšas. 

 

Pagatavošana

Iekurini grilu. Dziļā šķīvī ielej eļļu, samaisi ar BBQ garšvielām, sāli un mazliet citrona sulas. Atver veselu vistu, apsmērē no visām pusēm ar marinādi. Atstāj uz 10–20 minūtēm ievilkties. Vistu liec grila restēs un grilē, regulāri apgrozot, lai virsa neapdegtu, bet apbrūnētu. Grilam ik pa brīdim uzliec vāku. Grilēšana ilgst pusstundu vai ilgāk, ja vista lielāka.

Sagriez kāpostu, nomizo un garenās strēmelēs sagriez burkānus, nomizo un sagriez ābolu un sīpolus. Visas salātu sastāvdaļas liec bļodā, pievieno sāli, cukuru, mazliet citrona sulas un majonēzi. Samaisi.

Grilēto vistu sadali gabalos un pasniedz ar salātiem.

 

Par Rimi Latvia

Rimi Latvia ir vadošais pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 130 dažādu formātu veikaliem visā Latvijā (Rimi Hyper, Rimi Super, Rimi Mini un Rimi Express).  Kopš 2019. gada darbību uzsācis arī Rimi e-veikals, nodrošinot ērtu produktu iegādi internetā un piegādi vairākos Latvijas reģionos. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 5800 darbinieku. Rimi misija ir atbalstīt veselīgas un videi draudzīgas izvēles, padarot katru dienu arvien labāku mūsu pircējiem. Rimi Latvia ir daļa no uzņēmuma Rimi Baltic, kas apvieno vairāk nekā 305 Rimi veikalus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Vairāk: https://www.rimi.lv/

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs
Nākamais rakstsVairāki Latvijas iedzīvotāji saņēmuši dīvainas īsziņas