Valsts policijas likumsargi augusta beigās notvēra divus Gruzijas pilsoņus, kuri nesen Rīgas Ziemeļu rajonā bija nozaguši naudu no automašīnas “Porsche Cayenne”, savukārt Pārdaugavā, iespējams, izdarījuši kabatzādzību.  Tāpat policija pārbauda šo personu saistību arī ar citiem zādzību gadījumiem.  Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētie zādzības izdarījuši mērķtiecīgi, un pie viņiem atrasta speciāla ierīce automašīnu atvēršanai. 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu pārvaldē šā gada 18. augustā tika uzsākta izmeklēšana par to, ka šajā datumā Rīgā, Duntes ielā, tirdzniecības centra autostāvvietā no automašīnas “Porsche Cayenne” nozagta nauda – 1200 eiro, kas atradās tā sauktajā cimdu nodalījumā.

Saistībā ar šo gadījumu tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šā gada 27. augustā Valsts policijas Rīgas Ziemeļu pārvaldes likumsargi sadarbībā ar kolēģiem no Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja 2. nodaļas un Rīgas Pārdaugavas pārvaldes par šī nozieguma izdarīšanu aizturēja divas personas – Gruzijas Republikas pilsoņus.

Viena persona ir atzīta par aizdomās turēto un viņai piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Papildus šai personai atteikta iebraukšana vai uzturēšanās Šengenas zonā (SIS II regulas 24. pants). Otra persona ir nopratināta kā persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess. Šī persona tika nodota Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Pārdaugavas pārvaldei turpmāko procesuālo darbību veikšanai. Tur bija uzsākts vēl viens kriminālprocess par kafejnīcā izdarītu kabatzādzību, ko, iespējams, izdarījušas šīs personas.

Tāpat policija neizslēdz iespēju, ka šīs personas varētu būt izdarījušas vēl vairāk līdzīgu mantisku noziegumu.

Valsts policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri cietuši no zādzībām, bet vēl nav vērsušies policijā! Cietušie ir aicināti vērsties tuvākajā Valsts policijas iecirknī ar iesniegumu, vai arī nosūtīt iesniegumu policijai elektroniski, piemēram, apstiprinātu ar elektronisko parakstu, uz e-pastu: pasts@vp.gov.lv, vai arī portālā latvija.gov.lv, izmantojot e-adresi.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Iepriekšējais rakstsHokejists Kaspars Daugaviņš atklāj, kāpēc tomēr nolēma atgriezties izlasē
Nākamais rakstsTeju pusmiljona eiro ieguvējs – lauksaimnieks no Vidzemes