Svētdien, 16. jūlijā, ap pulksten deviņiem vakarā Rīgā, Ķengaragā, pa atvērtu privātmājas pirmā stāva logu ielīda nepiederošs vīrietis. Tobrīd istabā, kur iekļuva svešinieks, bija mājas saimniece, pensijas vecuma sieviete, un neviena cita mājā nebija. Noziedznieks no kundzes kakla norāva ķēdīti un nolaupīja arī viņas somu ar naudu. Pēc nozieguma izdarīšanas vīrietis pameta mājokli, savukārt cietusī izsauca policiju.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargiem, veicot izmeklēšanas darbības, nākamajā dienā noskaidroja iespējamā vainīgā vīrieša identitāti un otrdien, 18. jūlijā viņu aizturēja.

Aizdomās turētais ir dzimis 1980. gadā un iepriekš ir vairākas reizes sodīts par mantiskiem noziegumiem, tostarp laupīšanām, kā arī noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu apriti.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma  176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Aizdomās turētais vīrietis šobrīd atrodas izolatorā.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Likumsargi aicina parūpēties par mājokļa drošību, un iepazīties ar drošības padomiem “Mana drošība” mājaslapā.

Iepriekšējais rakstsĒdiens vai telefons pie stūres – vai tikpat bīstami, kā braukšana reibumā?
Nākamais rakstsRīgā uz ielas vienu pašu pamana mazu meitenīti – viņa pastāsta, kas noticis