Valsts policija turpina Covid-19 ierobežojumu kontroles pasākumus; februāra mēnesī kādā pakalpojuma sniegšanas vietā uzsākti 47 administratīvā pārkāpuma procesi, vēsta Valsts policija.

Tāpat kā līdz šim, arī turpmāk policija turpina uzraudzīt, vai tiek ievēroti noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Kopumā ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 9. novembra līdz 2021. gada 28. februārim valstī ir uzsākti 21 512 administratīvā pārkāpuma procesi par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu neievērošanu.

Laika posmā no 2020. gada 9. novembra līdz 2021. gada 28. februārim Valsts policijas darbinieki ir veikuši 74 256 preventīvas pārbaudes gan iekštelpās, gan ārtelpās. Konstatējot pārkāpumus šajās vietās likumsargi ir devuši 42 702 preventīvus norādījumus. Bet diemžēl joprojām tiek fiksēti gadījumi, kad administratīvā pārkāpuma procesi ir neizbēgami.

Piemēram, sestdien, 27. februārī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Brasas iecirkņa darbinieki uzraugot, vai tiek ievēroti noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, veica pārbaudi kādā relaksācijas un labsajūtas centrā. Pārbaudot konkrēto adresi pirmo reizi, tika konstatēts, ka centrs strādā, piedāvājot apmeklētājiem ūdens relaksācijas pakalpojumus, kaut gan šobrīd šādi pakalpojumi nav atļauti. Valsts policijas darbinieki, konstatējot šos pārkāpumus, izteica mutiskus brīdinājumus gan administratorei, gan apmeklētājiem.

Šīs pašas dienas laikā likumsargi adresē ieradās otro reizi, lai atkārtoti pārbaudītu, vai netiek turpināts sniegt pakalpojumus. Tika konstatēts, ka relaksācijas un labsajūtas centrs aizvien turpina strādāt arī pēc likumsargu saņemtajiem brīdinājumiem. Ņemot vērā, ka klaji tika ignorēti valstī noteiktie ierobežojumi, kopumā sestdien, 27. februārī, tika uzsākti 10 administratīvā pārkāpuma procesi par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu neievērošanu.

Jāpiebilst, ka iestādes administratorei, kura jau vairākkārtīgi ir saņēmusi brīdinājumus par iestādes darbību, bet aizvien turpināja neievērot noteikumus, piemērots sods 2000 eiro apmērā.

Jāatzīmē, ka šī nav pirmā reize, kad šajā iestādē tiek konstatēti pārkāpumi. Valsts policija visu februāra mēnesi regulāri apsekoja konkrēto adresi, dodot preventīvus norādījumus un brīdinājumus, tomēr visa mēneša laikā iestāde klaji turpināja neievērot noteiktos ierobežojumus un turpināja sniegt pakalpojumus. Kopumā mēneša laikā  Valsts policija konkrētajā adresē ir uzsākusi 47 administratīvā pārkāpuma procesus par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu neievērošanu.

Iepriekšējais rakstsIzskan jaunas ziņas par pavasarī gaidāmo Eirovīzijas dziesmu konkursu
Nākamais rakstsVeikalā Liepājā ienāk vīrietis bez maskas – tālāk sākas “jautrākais”