Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir iesnieguši Aizsardzības ministrijā (AM) austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānu un pašlaik notiek saskaņošanas process ar citām ministrijām, TV24 raidījumā “Ziņu TOP” informē aizsardzības ministrs Andris Sprūds (Progresīvie).

Ministrs norāda, ka AM un NBS uzņemas vadošo lomu robežas aizsardzības stiprināšanā un jau šogad tiks īstenotas konkrētas aktivitātes. “Mēs sākam plāna īstenošanu jau šogad, bet robežas stiprināšana ir ilgtermiņa process, kas var prasīt tuvāko piecgadi, desmitgadi. Ja mēs skatāmies uz mūsu kaimiņvalstīm kā Somiju – robeža ir stiprināta gadu desmitiem. Mēs šo procesu nekad neapstādināsim. Mums kaimiņos ir tas, kas mums ir – agresīva valsts. […] Tas nav par to, ka kaut kas tiks sasniegts pēc 10 gadiem. Sasniegts tiks jau šobrīd, vienlaikus stiprinot robežu ilgtermiņā,” saka aizsardzības ministrs.

Uz jautājumu, vai robežas žoga izbūve un militārās pretmobilitātes plāns ir vienlaicīgs process vai viens sekos pēc otra, A. Sprūds norāda, ka ir lietas, kas jau ir saskaņotas līdz ar žoga celtniecību, bet tajā pašā laikā ir militārā pretmobilitāte, kas pieprasa citas aktivitātes – atbalsta punktu un šķēršļu joslas izveidošanu, sensoru izvietošanu, papildus mīnu iepirkumus. “Robeža ir aizsargāt jau šobrīd. Mums ir prettanku ierīces, mums ir mīnas un šķēršļi – mūsu rīcībā ir resursi, kā kopā ar sabiedrotajiem aizstāvam savu robežu. […] Mēs esam gatavi jau tagad aizstāvēt savu robežu, savu teritoriju no pirmā centimetra, bet tas nenozīmē to, ka var nebūt papildus aktivitātes” norāda ministrs.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsKlīniskā psiholoģe: sarkanie karogi, kas attiecībās norāda uz vardarbību
Nākamais raksts3 zelta ieteikumi, kā ieekonomēt laiku, nervus un naudu