LTV autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2020” finālu LTV1 un LTV7 skatījušies vairāk nekā 145 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 4 gadiem, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” apkopotie konsolidētās televīzijas dati, savukārt tiešsaistē pārraidi vērojuši vairāk nekā 27 tūkstoši skatītāju no 75 pasaules valstīm.  

Nedaudz vairāk kā puse skatītāju (56%), kas “Supernova 2020” gaitai sekoja interneta platformā REPLAY.lv, bija no Latvijas, bet pārējie – no 74 citām pasaules valstīm. TOP 15 valstis, kurās bija visvairāk skatītāju, ir Vācija, Lielbritānija, Polija, Nīderlande, Spānija, Francija, ASV, Lietuva, Norvēģija, Zviedrija, Igaunija, Somija, Krievija, Īrija un Dānija. Eksotiskāko galamērķu vidū, ko izdevās sasniegt Latvijas konkursam, ir Paragvaja, Gvatemala, Ekvadora, Kostarika un Maurīcija. “Supernova 2020” pārraide tiešsaistē piesaistīja arī skatītājus no Austrālijas, kas tikai dažas stundas iepriekš bija izvēlējušies savu pārstāvi dalībai šī gada Eirovīzijā.

Jau ziņots, ka “Supernova 2020” uzvarēja un tiesības pārstāvēt Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā, Nīderlandē, ieguva dziedātāja Samanta Tīna ar dziesmu “Still Breathing”. Video straumēšanas platformā YouTube Latvijas pārstāves dziesmai  konkursa “Supernova” kanālā izvietotajiem video ir kopumā vairāk nekā pusmiljons skatījumu –  Samantas priekšnesumam atlases kārtā ir 190 tūkstoši skatījumu,  finālā – 261 tūkstotis, savukārt pēc uzvaras TV šovā – teju 70 tūkstoši skatījumu.  Laikā no šī gada 1. janvāra līdz konkursa finālam 18. februārī “Supernova” kanālā ievietotajam video saturam ir 1,6 miljoni skatījumu, savukārt kanāla kopējais skatījumu skaits ir gandrīz 6 miljoni skatījumu.

Samanta Tīna jau aktīvi gatavojas Eirovīzijai

Jau šobrīd Samanta Tīna aktīvi gatavojas Eirovīzijai. Lai popularizētu dziesmu, plānots, ka tuvāko pāris mēnešu laikā Latvijas pārstāve apmeklēs vairākus ar starptautisko konkursu saistītus pasākumus Eirovīzijas faniem un mediju pārstāvjiem, kas noritēs Zviedrijā, Lielbritānijā, Izraēlā, Spānijā un Nīderlandē. Aizvadītajā nedēļas nogalē Samanta Tīna uzstājās Lietuvas Eirovīzijas nacionālās atlases konkursa finālā, ko tiešraidē pārraidīja Lietuvas nacionālā televīzija LRT.

14. maijā Roterdamā Samanta Tīna ar dziesmu “Still Breathing” uzstāsies starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā, un par vietu finālā cīnīsies ar konkursa dalībniekiem no Igaunijas, Dānijas, Austrijas, Šveices, Somijas, Moldovas, Sanmarino, Serbijas, Islandes, Polijas, Čehijas, Grieķijas, Bulgārijas, Armēnijas, Gruzijas, Portugāles un Albānijas. Saskaņā ar Eirovīzijas balsošanas noteikumiem, par Samantas Tīnas izpildīto dziesmu balsot varēs visas iepriekš minētās valstis, kas piedalās otrajā pusfinālā kopā ar Latviju, kā arī Francija, Lielbritānija un Spānija no tā saucamā “lielā piecinieka”, kuras finālam kvalificējas bez piedalīšanās pusfinālos.

 

Sabiedrība

“Cēsu alus” negaidīti sācis ražot dezinfekcijas līdzekli

  AS “Cēsu alus” uzsācis ražot roku un virsmu dezinfekcijas līdzekli, lai valstī noteiktās ārkārtas situācijas...

Zaļā ceturtdiena sākusies ar skumjām vēstīm

  Operatīvie dienesti Zaļās ceturtdienas rītā vēsta par diviem traģiskiem negadījumiem. Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 88 ceļu...

Covid-19 saslimušo skaits ceturtdienas rītā pietuvojies 600

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ceturtdienas rītā ziņo, ka aizvadītajā diennaktī konstatētas vēl 12...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. aprīlis

Pirmā dienas puse būs veiksmīga emocionālai un uzticības pilnai komunikācijai. Visticamāk, apzināsies, ka ir kļuvis...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. aprīlis

Izvēlies šodien darīt to, ko efektīvi spēsi paveikt bez citu palīdzības.   Auns Auna zīmē dzimušajiem šodien ieteicams...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. aprīlis

  Pirmā dienas puse nesolās būt pārāk veiksmīga, iespējamas straujas garastāvokļa svārstības. Ja sapratīsi, ka spēcīgu...

Mājai un Dārzam

Lieldienās snigs! Sinoptiķis aicina nesasteigt dārza darbus un riepu maiņu

  Brīvdienās laiks, kā jau tika prognozēts, beidzot kļuva siltāks un tāds vēl kādu laiku saglabāsies....
Vilis Bukšs

Nedēļas otrajā pusē laiks pilnībā mainīsies

  Nākamās nedēļas pirmajā pusē gaidāmi stabili laika apstākļi - dienas būs siltas, sausas un lielākoties...

Strauji kļūs siltāks, bet ir arī sliktā ziņa pavasara gaidītājiem

  Jau iepriekš vēstīts, ka nākamās nedēļas sākums būs ļoti silts, īpaši otrdiena, kad gaiss varētu...