Vakar, 2021. gada 4. septembrī, Bezvests.lv saņēma zvanu: sēņotājs apmaldījās Vangažu mežā. Pēdējo reizi pazudušo redzēja ap plkst. 12.30. Līdz brīdim, kad tika sazināts ar Bezvests.lv, pazudušā tuvinieki vairāk nekā piecu stundu laikā pārmeklēja tuvāko mežu, mēģinājuši arī sameklēt saucot pazudušo vārdā, kā arī zvanot viņam pa tālruni. Bez rezultātiem: persona neatbildēja…
Organizācijas galvenā grupa jau bija gatava braucienam uz notikuma vietu: Bezvēsts.lv brīvprātīgie bija gatavi tuvākajā laikā doties meklēt pazudušo personu. Pirmie notikuma vietā, pulksten 18.00, ieradās kinoloģiskās grupas locekļi. Gaisa temperatūra meklēšanas zonā plkst.18.00 bija 10oC. Prognozēja, ka naktī temperatūra varētu pazemināties līdz 5-6 oC. Vajadzēja rīkoties ātri! Tika nolemts nekavējoties pielietot suni. Par smaržas paraugu ņemot pazudušās personas maiņas apavus, kinologs Irina Bruniņa un vācu aitu suni Kasperu sāka darbu. Kaspers uzreiz izvēlējās pēdas, vadoties pēc individuālās smaržas. Kinoloģiskajai grupai sekoja divi palīgi un pazudušā radiniece. Pēc aptuveni 200 metriem Kaspers parādīja, ka persona atrodas tuvumā (lokalizāciju). Tajā pašā laikā pazudušā radiniece, pa kreisi, grāvī pie ceļa, ieraudzīja savu radinieku! Sasalis, bet DZĪVS!
Meklēšanas laiks – 20 minūtes. Laiks no cilvēka pazušanas – 6,5 stundas. Maršruta garums ir aptuveni 200 m. Atrastā radinieki saka, ka, ja viņi nebūtu sekojuši sunim (galu galā, viņi jau bija pārmeklējuši šo teritoriju!), cilvēks varētu nosalt. Atrastais bija ļoti pateicīgs Kasperam par palīdzību!
Paldies visiem Bezvests.lv brīvprātīgajiem, kuri piedalījās meklēšanā.

Iepriekšējais rakstsSlepkavības mēģinājums? Nofilmēts kārtējais ārprāta moments uz Rīgas apvedceļa – VIDEO
Nākamais rakstsParādās jaunas ziņas par gaidāmo atvasaru