Nedēļas nogale Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbiniekiem ir pagājusi saspringti. Reģistrēti vairāki gadījumi, kuros transportlīdzekļu vadītāji ir nepakļāvušies policijas darbinieku likumīgajām prasībām apstāties un uzsākuši bēgšanu.

17.Oktobrī pulksten 20:45 Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirknis saņēma informāciju par to, ka Ozolmuižas pagastā kāds Audi A4 vadītājs ir sēdies pie stūres alkohola reibumā. Neilgi pēc informācijas saņemšanas aizdomīgais transportlīdzeklis tika pamanīts.  Uz aizdomu pamata par to, ka transportlīdzekļa vadītājs varētu būt alkohola reibumā, likumsargi pieņēma lēmumu transportlīdzekli apturēt, taču šāds lēmums bija nesekmīgs. Uz vairākkārtējiem policistu aicinājumiem apstāties autovadītājs nereaģēja un uzsāka bēgšanu, radot reālus draudus pārējiem satiksmes dalībniekiem.

Lai pēc iespējas ātrāk novērstu bīstamo situāciju un aizturētu pārgalvīgo šoferi, automašīnas vajāšanā tika iesaistīts Satiksmes uzraudzības rotas norīkojums, taču bēgošais autovadītājs joprojām nepadevās. Ar mērķi apturēt transportlīdzekli, kurš apdraud citus ceļu satiksmes dalībniekus, tika pieņemts lēmums pielietot dienesta šaujamieroci.

Pēc saspringtas un bīstamas pakaļdzīšanās policistiem izdevās apturēt transportlīdzekli. Nekavējoties tika aizturēts arī transportlīdzekļa vadītājs – 1972.gadā dzimis vīrietis, kurš pie transportlīdzekļa stūres bija sēdies ne tikai alkohola reibumā, bet arī bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Līdzīgi notikumi norisinājās arī Krāslavā, kur 17.oktobrī, pulksten 09:36 Valsts policijas darbinieki pamanīja transportlīdzekli, pie kura stūres bija sēdies vīrietis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Brīdī, kad vīrietis pamanīja viņa virzienā ejošu Valsts policijas darbinieku, persona uzsāka bēgšanu.

Pēc neilga laika vīrietis iebrauca kādas pamestas privātmājas teritorijā, kur ceļš arī beidzās un personai nebija citas iespējas, kā apstāties.

Pārkāpējs izrādījās 1997.gadā dzimis vīrietis, kurš pie automašīnas stūres bija sēdies 1,058 promiļu alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām. Jāmin, ka persona jau iepriekš bija vairākkārt nonākusi policijas redzes lokā.

Saspringta 18.oktobra nakts izvērtās arī Balvu novadā, Tilžas pagastā, kur veicot patrulēšanu, likumsargi pamanīja aizdomīgu automašīnu. Uz aizdomu pamata par to, ka transportlīdzekļa vadītājs varētu būt alkohola reibumā, likumsargi pieņēma lēmumu transportlīdzekli apturēt. Uz vairākkārtējiem policistu aicinājumiem apstāties autovadītājs nereaģēja un uzsāka bēgšanu.

Brīdī, kad transportlīdzeklis bija iebraucis pļavā un tālākā kustība nebija iespējama, vīrietis pameta transportlīdzekli un turpināja bēgšanu, taču pēc neilga laika likumsargiem izdevās noķert pārkāpēju. Tas izrādījās 1988.gadā dzimis vīrietis, kurš pie auto stūres bija sēdies alkohola reibumā – 1,17 promiles un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas!

Iepriekšējais rakstsVīrietis Liepājas veikalā nopērk jaunietim brendiju; tālākie notikumi risinās strauji
Nākamais rakstsŠonakt jāpagriež pulksteņa rādītāji