25. decembrī, 86 gadu vecumā aprāvās izcilā orientēšanās trenera Rusina Vilka mūžs. Viņu par savu treneri, dzīves skolotāju un pat par tēvu sauca simtiem orientieristu – Rusina audzēkņi ir ne tikai pasaules, Eiropas, PSRS čempioni, bet arī citi sabiedrībā cienījami cilvēki, tostarp profesori, doktori, finansisti, uzņēmēji, pedagogi, mākslinieki, aktieri un valsts vadītāji.

Rusins Vilks dzima 1934. gada 7. maijā. Vecāki puikam deva vārdu Rūsiņš, taču vēstures līkločos tas mainījies. 1954. gadā Rusins Vilks uzsāka darbu Rīgas pionieru pilī kā Tūrisma semināru vadītājs, ar laiku kļuva par Orientēšanās sporta sekcijas vadītāju, Tūrisma un novadpētniecības daļas vadītāju, kā arī Latvijas Jauniešu izlases Orientēšanās sportā treneri un Republikas kategorijas tiesnesi.

Rīgas pionieru pilī (vēlāk – Rīgas skolēnu pils) Rusins Vilks nostrādāja līdz pat 2009. gadam. Vairāk nekā 40 gadus Rusins bija piemērs gan saviem audzēkņiem, gan visai orientieristu saimei, jo Rusins Vilks bija ne tikai izcils treneris, bet arī pedagogs. Viņa dzīves moto bija: “Ir svarīgi izaudzināt, pirmkārt, labu cilvēku un tikai tad sportistu”.

Izsakām dziļu līdzjūtību sērojošai ģimenei!

 

Rusins Vilks

07.05.1934. – 25.12.2020.

Rīgas skolēnu pils (bijusī Rīgas pionieru pils) Orientēšanās sporta sekcijas vadītājs, pedagogs, Tūrisma un novadpētniecības daļas vadītājs.

 

Iepriekšējais rakstsPensionētā mediķe Dzintras kundze šos Ziemassvētkus varēja nesagaidīt. Smaga Covid-19 pacienta stāsts – VIDEO
Nākamais rakstsNekaunīgs šoferītis brīvdienu izskaņā nonāk lielās nepatikšanās – VIDEO