Vasaras un atvaļinājumu laiks ir piemērots, lai pievērstu uzmanību mājas aptieciņai, kas ikdienas steigā bieži tiek atstāta novārtā. Lai nodrošinātu, ka mājas aptieciņa ir gatava sniegt palīdzību, jo sāpes vai veselības likstas var piemeklēt negaidīti, “Grindeks” piedāvā sešus vienkāršus un efektīvus padomus, kā savu mājas aptieciņu sagatavot vasaras sezonai un uzturēt kārtīgu, drošu un pieejamu nepieciešamības gadījumos. Seši padomi mājas aptieciņas tīrīšanai vasaras sākumā

Pārskatiet aptieciņas saturu

Sāciet revidēt, izņemot visas lietas no zāļu skapīša, lai varētu saprast, kas jau ir un kas vēl jāiegādājas. Ieteicams saglabāt zāļu lietošanas instrukciju, jo stresa situācijās ne vienmēr izdodas saglabāt mieru un atcerēties visu nepieciešamo, īpaši, ja vajadzība pēc konkrētajām zālēm ir salīdzinoši reta. Jāizvērtē arī medikamentu lietošana, ja ir bojāts to iepakojums.

Pārbaudiet derīguma termiņus

Pārbaudiet visu medikamentu derīguma termiņus. Drošā veidā utilizējiet tās zāles un citas medicīnas preces, kurām ir beidzies derīguma termiņš. Nederīgu medikamentu lietošana var būt ne tikai neefektīva, bet pat bīstama. Zāles arī nevajadzētu lietot, ja mainījies to izskats, krāsa, smarža, kā arī jāsaprot, vai ir zināms to lietojums. Ja pēc zāļu iegādes to fizikālās īpašības ir mainījušās vai arī nav zināms, kādiem gadījumiem paredzētas, tad noteikti nākotnē tās nebūs derīgas.

Organizējiet pēc kategorijām

Grupējiet līdzīgas lietas kopā, lai nepieciešamības gadījumā būtu vieglāk atrast vajadzīgo. Piemēram, ievietojiet visus pirmās palīdzības piederumus vienā sadaļā, saaukstēšanās zāles citā un recepšu medikamentus atsevišķā nodalījumā. Izmantojiet caurspīdīgus, marķētus konteinerus vai kastes, lai viss būtu pārskatāms. Kā arī informējiet ģimenes locekļus par medicīnas preču kārtību, lai arī katrs varētu sniegt palīdzību nepieciešamības gadījumā.

Glabājiet droši

Pārliecinieties, ka visi medikamenti tiek glabāti vēsā, sausā vietā, prom no tiešiem saules stariem. Izvairieties no medikamentu glabāšanas vannas istabā, kur karstums un mitrums var ietekmēt to efektivitāti. Apsveriet iespēju izmantot slēdzamu nodalījumu, ja mājās ir mazi bērni vai pusaudži, lai novērstu nejaušu vai nepareizu zāļu lietošanu.

Mājas aptieciņas pamatsastāvs

Jūsu aptieciņā noteikti vajadzētu būt termometram, jo temperatūras paaugstināšanās nereti ir pazīme, ka cilvēks saslimis. Noteikti jānodrošinās ar pretsāpju un pretiekaisuma medikamentiem, alerģiju mazinošām un arī zālēm, ko lietot iesnu, klepus un kakla iekaisuma gadījumā. Jāpārliecinās, ka mājās ir arī medikamenti, kas palīdz pret vemšanu, caureju, gremošanas traucējumiem.

Pirmās palīdzības līdzekļi

Nodrošinieties ar pirmās palīdzības līdzekļiem, piemēram, plāksteriem, marles saitēm, pārsējiem sterilos iepakojumos un citiem pārsienamiem materiāliem, dezinficējošiem šķīdumiem, kas izmantojami jebkuru brūču tīrīšanai, šķērēm un pincetēm. Ādas kairinājumam, apdegumiem, virspusējām brūcēm, nodrošinieties ar pantenolu saturošu krēmu, kā arī diklofenaku vai ibuprofēnu saturošu ziedi, kuru lietot locītavu un muskuļu sāpju gadījumos. Šie līdzekļi ir būtiski, lai ātri reaģētu uz nelielām traumām, kas var rasties āra aktivitāšu laikā​ vai citās sadzīves situācijās.

Ja ģimenē ir bērni, pārliecinieties par vecumam atbilstošu medikamentu esamību mājās. Par nepieciešamiem medikamentiem konsultējieties ar savu ģimenes ārstu. Vienmēr atcerieties, ka varat jautāt padomu arī farmaceitam aptiekā.

Jau šodien pārskatiet mājās aptieciņas saturu. Neveidojiet liekus uzkrājumus, bet parūpējieties, lai būtu pats nepieciešamākais, kad tas ir visvairāk vajadzīgs. Neatlieciet uz vēlāku – veiciet aptieciņas papildināšanu, jo rūpes par sevi nav greznība, bet gan ikdienas nepieciešamība, kas palīdz justies droši un saglabāt veselību. Atcerieties, ka veselība ir visdārgākā bagātība un par to ir jārūpējas.

Par Grindeks koncernu

Grindeks ir starptautisks farmācijas koncerns, kas nodrošina pilnu produkta dzīves ciklu – oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, farmakovigilance, ražošana un pārdošana. 2024.gadā koncerns produkciju eksportē uz vairāk nekā 100 valstīm. Grindeks galvenās terapeitiskās grupas un virzieni ir kardioloģija, centrālā nervu sistēma, onkoloģija, diabēts, dermatoloģija, kardioloģija un aktīvās farmaceitiskās vielas. Meitas uzņēmuma Kalceks specializācija ir medikamenti slimnīcu segmentam un oftalmoloģija. Visi produkti ir ražoti atbilstoši augstajām pasaules drošības un kvalitātes prasībām. Grindeks koncerns nodarbina vairāk nekā 1380 cilvēkus, un 2022.gadā apgrozījums bija 257,9 miljoni eiro.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsNecīnies ar sāpēm, bet meklē cēloņus! Kā atpazīt sāpes un tās ārstēt?
Nākamais rakstsPolicija noskaidrojusi Rīgā no mājām mīklaini pazudušās jaunās sievietes likteni