Rīgas pašvaldība piedāvā visu iespējamo palīdzību iedzīvotājiem, kuri agrā svētdienas rītā tika evakuēti no ugunsgrēkā cietušajām daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām Grīziņkalnā, Jāņa Asara ielā. Šīs nakts nelaime Rīgā: Cietušo ēku iedzīvotāji var saņemt palīdzību

J. Asara ielā dega vairākas ēkas, kā arī pagalmā esošie transportlīdzekļi. Kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 1800 kvadrātmetri. No ēkām izglābti trīs cilvēki, bet vēl vairāki desmiti cilvēku evakuēti. Mājas pagalmā sadega viens motocikls un četras automašīnas, ugunsgrēkā gāja bojā vairāki mājdzīvnieki. Daudzām apkārtējām mājām no ugunsgrēka radītā karstuma saplaisājuši logu stikli. Ugunsgrēka dēļ tika slēgta satiksme J. Asara ielas posmā no Tallinas ielas līdz Artilērijas ielai.

Saimniecības ēka, kurā sākās ugunsgrēks, pilnībā izdegusi un daļēji sagruvusi. Ēkai J. Asara ielā izdedzis jumts, bet mājai J. Asara ielā 12-k2 daļēji sadedzis viens ēkas gals. Par ēku tālāko ekspluatāciju varēs lemt pēc būvinspektora veiktās apsekošanas.

No ēkām evakuētājiem iedzīvotājiem tika nodrošināta iespēja uzturēties “Rīgas satiksmes” autobusā, kā arī dzeramais ūdens. Pēc ugunsgrēka lokalizēšanas daļa apkārtējo māju iedzīvotāju atgriezās savās dzīvesvietās.

Patlaban notiek pašvaldības dienestu saziņa ar evakuētajiem iedzīvotājiem, kuriem pēc sākotnējā atzinuma par ēkas stāvokli nepieciešamības gadījumā piedāvās gan pagaidu izmitināšanas iespējas, gan krīzes pabalstu, gan citu sociālo palīdzību. Uz pagaidu izmitināšanu vēl neviens nav pieteicies.

Ja ēka pēc ugunsgrēka vai citas nelaimes nav izmantojama, dzīvokļu īpašniekiem Rīgas pašvaldība piedāvā saņemt gan sociālo palīdzību, gan iespēju apmesties pagaidu izmitināšanas vietā.

Par sociālo palīdzību

Evakuētajiem iedzīvotājiem ir tiesības pašvaldībā saņemt krīzes pabalstu – līdz 700 eiro vienam cilvēkam vai līdz 1400 eiro ģimenei.

Pabalstu krīzes situācijā var pieprasīt divu mēnešu laikā no krīzes situācijas rašanās dienas.

Iedzīvotāji var vērsties ar iesniegumu krīzes pabalsta saņemšanai Rīgas Sociālajā dienestā, sazinoties pa tālruni 67105048.

Tāpat iedzīvotāji aicināti vērsties Sociālajā dienestā, ja nepieciešama kāda cita palīdzība, piemēram, apģērbs, pārtikas pakas, dokumentu atjaunošana, vai vēl kāds cits sociālais atbalsts. Plašāka informācija par sociālās palīdzības iespējām pieejama pa tālruni 80005055.

Par pagaidu mājvietu

Iedzīvotājiem, kam nepieciešama pagaidu dzīvojamā telpa, šobrīd tiek piedāvāta istaba pašvaldības viesnīcā (līdz 5 dienām). Par izmitināšanas iespējām viesnīcā aicinām sazināties ar pašvaldības policiju pa tālruni 110.

Cietušajām un apdraudētajām personām ir tiesības pieteikties pagaidu dzīvojamai telpai un vienreizējam pabalstam remontam gadījumā, ja dzīvojamā telpa vai dzīvojamā māja ir cietusi terora akta, stihiskas nelaimes, avārijas vai citas katastrofas rezultātā un Pilsētas attīstības departaments pieņēmis lēmumu aizliegt dzīvojamās mājas ekspluatāciju līdz bīstamības novēršanai.

Lai saņemtu pašvaldības izīrētu dzīvojamo telpu, kur var uzturēties līdz 6 mēnešiem, bet ne ilgāk par gadu, iedzīvotājiem jāvēršas  ar iesniegumu Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā Brīvības ielā 49/53. Konsultāciju gadījumā lūgums sazināties pa tel. nr. 67474700.

Ja telpas tiks atzītas par atjaunojamām, dzīvokļu īpašnieki varēs pieteikties uz vienreizēju pabalstu remontam – līdz 10 000 eiro.

Svarīgi! Iedzīvotāji arī var iesniegt iesniegumus un vērsties klātienē par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem arī Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrā (AIC). Detalizētāka informācija saņemama, rakstot uz AIC e-pastu: aic@riga.lv vai zvanot AIC uz bezmaksas tālruni: 80000800.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsIzplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās
Nākamais rakstsNedēļa sāksies ar vieniem, bet noslēgsies jau ar pavisam citiem laikapstākļiem