Neilgi pirms solo koncertiem Jūrmalā izskan latviešu tautasdziesma “Saulīt’ vēlu vakarā” Shipsea aranžējumā.

Šajos svētkos pirmatskaņojumu piedzīvo jauns, latvisks ieraksts, ko veidojis Jānis Šipkēvics. Tā ir latviešu tautasdziesma, kas Shipsea interpretācijā izskan neilgi pēc uzveduma “Ansis Cīrulis. Ģēnijs. Latvietis” tapšanas.

Tieši dalība šajā izrādē iespaidojusi Šipkēvicu dziļāk pievērsties tautas mūzikai. “Latvijas Radio kora dirģents Sigvards Kļava mani uzrunāja, teikdams, ka izrādē mēs dziedāsim tikai tautasdziesmas, kā arī abi ar Vili Daudziņu būsim leģendārā latviešu grafiķa Anša Cīruļa divas dabas. Veids, kā Ansis Cīrulis strādāja ar latvisko mantojumu, var kalpot kā iedrošinājums jebkuram interpretam jebkurā jomā – no podnieka līdz ilustratoram, no diriģenta līdz komponistam. Tas ir etalons – ar kādu cieņu, cik vērīgi var meklēt būtisko tautas motīvos, kristalizēt patiesi gaumīgo.”

Šis ir pirmais ieraksts, kuru Šipkēvics veidojis pilnībā patstāvīgi  – no balsu, instrumentu ieraksta līdz skaņas pēcapstrādei – miksam un māsterēšanai. Jānis Šipkēvics šobrīd apgūst mūzikas producēšanu maģistra programmā Zviedrijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Stokholmā.

Divi koncerti “Shipsea. Siltā gaismā” Dzintaru koncertzāles mazajā zālē norisināsies 25. novembrī pl. 16:00 un 19:00. Tajos piedalīsies arī stīgu kvartets, kā arī dziedātāja un multiinstrumentāliste Una Daniela.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs – https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/26968

Iepriekšējais rakstsŠīs dienas horoskops – 17. novembris
Nākamais rakstsVari palīdzēt? Valsts policija meklē nepilngadīgu meiteni