Āda vairs nav somu materiāls numur viens –tendences liecina, kā šajā rudens un ziemas sezonā aktuālas kļuvušas no auduma darinātas somas, pastāstīja dizainere un zīmola “Duduma Bags” autore Gundega Dūduma.

 

Ekstravagance, spilgtas krāsas, abstraktas dažādu audumu faktūru un ādas izstrādājumu apvienojumi – tas viss raksturo pasaulē vadošo modes mākslinieku rudens / ziemas 2014/15 aksesuāru kolekcijas.

 

Vivienne Westwood, “Channel”, “Just Cavalli” un “Kenzo” spēlējas ar dažādu materiālu apvienojumu un apdares elementiem – rakstains audums un āda, bārkstis, aplikācijas, spilgtas apdrukas un izšuvumi. Līdzīgu pieeju, darinot zīmola “Duduma Bags” somas, izmantojusi tā autore Gundega Dūduma.

 

“Šķiet, ka mode bēg no praktiskā, taču tā nav, jo somās tiek izmantoti audumi, kas ir viegli kopjami. Turklāt materiāli tiek īpaši apstrādāti, tā vēl vairāk palielinot to noturību,” piebilda Dūduma.

 

Pēc Dūdumas sacītā, šogad dizaineri plaši variē arī ar somu izmēriem, balansējot uz elegances un funkcionalitātes robežas. Daudz izmēru un izpildījuma variāciju ir klač-somām, pierādot, ka tās var valkāt kā ikdienā, tā svinīgās reizēs.

 

Izsmalcinātību rada izvēlētie metāliskā spīduma audumi, pērlīšu izšuvumi, kristāli un metāla ķēdītes. Klač-somu daudzveidību var vērot “Just Cavalli”, “Armani”, “Ralph Lauren” un citu augstās modes dizaineru kolekcijās.

 

Duduma Bags_publicitates foto

“Nenoliedzami viena no rudens/ziemas sezonas tendencēm ir kažokāda, ko izmanto gan kā dekoratīvo elementu, gan kā somas pamatmateriālu. Gada aukstākā laikā kažokādas somas izstaro siltumu un rada komforta sajūtu. Turklāt modes mākslinieki ir pierādījuši – kažokāda, tās apvienojumi un apstrādes veidi var būt daudzveidīgi,” piebilda Dūduma.

 

Piemēram, itāļu modes zīmols “Fendi” un Diane von Furstenberg ļauj vaļu fantāzijai un piedāvā kuplas kažokādas somas materiālam netradicionālās krāsās – spilgti oranžā, spilgti zilā vai rozā u.c. krāsā.

 

Fendi_publicitates foto

Vairāki ietekmīgi modes žurnāli, tostarp arī “Elle”, ir atzinuši, ka šajā sezonā rokassoma ir vairāk nekā aksesuārs, savā ziņā tas ir elements ar vēstījumu, kas papildina kopējo tēlu.

 

“Dizaineru kolekcijas šogad teju izstaro saucienu – nost ar garlaicību, lai dzīvo ekscentrisms un hedonisms! Aksesuāri vairs nav tikai fons, bet gan spilgti elementi ar ko izcelties,” uzskata Dūduma.

 

“Duduma Bags” gleznotājas un dizaineres radīts zīmols. Katra no “Duduma bags” rokassomām ir unikāls roku darbs, kurš apvieno kontrastus – dažādus audumus, faktūras, krāsas un papildu elementus – – pušķus, bārkstis, pērlītes un „Swarovski” kristālus. “Duduma Bags” tā ir klasiska elegance un austrumniecisks noslēpums vienlaikus.

 

“Duduma bags” ir pieejamas pārdošanā modes salonā „Madam Bonbon” un konceptveikalos „Taste Latvia”. 

Iepriekšējais rakstsPārsteidzoši! Tik bīstamas vielas satur mūsu ikdienas kosmētika
Nākamais rakstsApalīte 27 gadu vecumā pazaudē 80 kg(!) un.. nevainību (FOTO)