Aizvadītajā diennaktī lija, daudzviet intensīvi, ūdenslīmenis Latvijas ūdenstilpēs nokrišņu ietekmē paaugstinājās, vien atsevišķos upju posmos svārstījās vai pazeminājās, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Sinoptiķi brīdina par gaidāmo tuvākajās dienās

Aizvadītajā diennaktī Daugavā no augšteces līdz Ullai ūdenslīmenis svārstījās ± 8 cm robežās, bet no Polockas līdz Jēkabpilij ūdenslīmenis paaugstinājās par 4…25 cm. Daugavas lejtecē ūdenslīmenis svārstījās. Daugavas baseina upēs ūdenslīmenis pārsvarā paaugstinājās par 2…11 cm, straujāks kāpums bija Lielajā Juglā pie Zaķiem, kur ūdenslīmenis paaugstinājās par 24 cm diennaktī. Zilupē pie Pasienes un Rītupē pie Lozdovas ūdenslīmenis paaugstinājās par 2…9 cm. Gaujā un tās baseina upēs ūdenslīmenis lielākoties svārstījās ± 2 cm robežās, Vecpalsā pie Vilkzemniekiem ūdenslīmenis paaugstinājās par 13 cm, savukārt Tirzā pie Lejasciema ūdenslīmenis pazeminājās par 12 cm diennaktī. Salacas baseina upēs ūdenslīmenis pārsvarā svārstījās ± 2 cm robežās, bet Rūjā pie Vilnīšiem paaugstinājās par 9 cm diennaktī. Lielupē no Mežotnes līdz Slokai ūdenslīmenis svārstījās ± 2 cm robežās. Lielupes baseina upēs ūdenslīmenis lielākoties paaugstinājās par 1…9 cm, vietām svārstījās, bet straujāk ūdenslīmenis paaugstinājās Bērzē pie Baložiem un Svētē pie Ūziņiem – attiecīgi par 25 un 31 cm diennaktī. Ventā no Leckavas līdz Vendzavai ūdenslīmenis paaugstinājās par 1…15 cm. Citās Kurzemes upēs ūdenslīmenis pārsvarā paaugstinājās par 1…8 cm diennaktī.

Ūdenstilpēs attīstās veģetācija. Upēs aug ūdensaugi, vietām ir arī ripārās zonas augi – niedres un citi. Ūdensaugi lielākoties aug gar upju krastiem vai visā teces šķērsgriezumā.

Šodien turpināsies noteces palielināšanās, vietām turpināsies svārstības. Tuvākajās dienās gaidāms lietus, vietām tas būs ilgstošs. Upēs palielināsies notece, vietām tā svārstīsies, lokāli intensīvi nokrišņi var izraisīt straujāku ūdenslīmeņa kāpumu un palieņu un zemāko vietu applūšanu. 

Būs siltāks laiks, tāpēc straujāk iesils ūdens ūdenstilpēs.

LVĞMC atgādina: ievēro drošību uz ūdens, nepeldies viens, nepārvērtē savus spēkus, kā arī uzmani bērnus ūdenstilpju tuvumā! Pārliecinies vai peldvietā ir droši peldēties!

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsKurš tev ir ideālais partneris pēc horoskopa?