Jūlijs šogad Latvijā pagājis bez liela karstuma, arī sausums pakāpeniski mazinājies, jo līst arvien biežāk. Kādi laikapstākļi mūs sagaida, augustam sākoties, pirmdienas rītā uzzinājām no LTV laika ziņu redaktora Toma Briča, kurš smej, ka saņēmis daudz personīgu sūdzību par laiku aizvadītajā jūlijā.

Jūlijs ir bijis precīzi grādu aukstāks par klimatisko normu un šī ir tā reize, kad to tiešām var just uz savas ādas. Vidējo rādītāju uz leju krietni pavilka arī dzestrās naktis ar +4…+5 grādiem. Daudzviet nokrišņu bijis daudz un arī jūlija pēdējā dienā izplatīts brīdinājums par stiprām lietusgāzēm.

Šonedēļ kaut daļā Latvijas līs katru dienu un izskatās, ka lietainākā diena būs trešdiena. Dažviet augusta pirmajā nedēļā nolīs teju vai visa mēneša norma. Lai arī lietains un mitrs, tomēr laiks būs itin silts – valsts centrālajā daļā un austrumos gaisa temperatūra bieži būs virs +20 grādiem, Kurzemē nedaudz vēsāks. Naktīs +12…+18 grādi. Vidē gan ūdens aizvien trūkst, jo zeme ir sausa un ūdenslīmenis upēs nesteidz kāpt.

Karstās gaisa masas no Dienvideiropas šobrīd virzās uz Krieviju un Ukrainu, brīžiem skarot arī mūs. Svētdien un nākamās nedēļas sākumā uz brīdi Vidzemē un Latgalē iespējama gaisa temperatūra ap +30 grādiem, bet tas būs īslaicīgi.

Ilgtermiņa prognozes ļauj cerēt, ka ap augusta vidu varētu parādīties siltāka un sausāka laika periods. Augustu vēl noteikti nevajag norakstīt, teic sinoptiķis.

 

 

Iepriekšējais rakstsIzplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās
Nākamais rakstsMilzīgās nepatikšanās jūlija pēdējās brīvdienās iekūlušies 25 šoferīši