Siera lietošanā uzturā varētu būt viena no svarīgākajām lietām, lai dzīvotu ilgāk, liecina jaunākie Nature Medicine pētījumi.

Picas, siermaizītes, siera kūka un viss pārējais, kas tev tik ļoti garšo, satur sieru. Pētījumi liecina, ka nogatavināta siera sastāvā esošā spermidīna uzņemšana uzturā var pagarināt tavu mūžu.

Pētnieki sākotnēji pārbaudīja spermidīna iedarbību uz peļu un žurku dzīves ilgumu, novērojot, ka tas to pagarina. Pēc tam tika rūpīgi iztaujāti aptuveni 800 siera ražotāju lielvalsts Itālijas iedzīvotāji. Aptaujas rezultāti liecina, ka itāļiem, kuri regulāri uzņem spermidīnu, ir zemāks asinsspiediens, par 40% mazāka iespēja saslimt ar sirds mazspēju, kā arī ievērojami samazināts risks saslimt ar citām sirds un asinsvadu slimībām. Būtībā ir skaidrs, ka siera lietošanā uzturā samazina galvenos nāves cēloņus – sirds mazspēju un paaugstinātu asinsspiedienu.

Protams, pirms tu pilnībā pārej uz siera diētu, atceries, ka sierā ir arī gana daudz tauku, kas var jūtami samazināt spermidīna iedarbību. Ieturi mēru! Lieto sieru vienu līdz trīs reizes nedēļā, un ar to būs gana.

Spermidīnu satur arī tādi produkti kā zirņi, kukurūza, sojas pupiņas un dažādi graudaugi, kas būs veselīgāka izvēle.

 

Iepriekšējais rakstsModē atgriežas futūrisms un metāliskie toņi +KONKURSS
Nākamais rakstsNEDĒĻAS PLĀNS: labvēlīgās dienas tavam skaistumam un labsajūtai 21. – 27. novembris