Lai noskaidrotu, kuru vietni vislabāk izvēlēties sludinājuma ievietošanai, salīdzināsim dažādas platformas, kuras izmanto Latvijas lielāko pilsētu iedzīvotāji un uzņēmēji. Apskatīsim tās gan no ekonomiskā aspekta – cik finansiāli izdevīga ir sludinājuma ievietošana, gan no funkcionalitātes puses –  kādus rīkus piedāvā katra no lapām pārdošanas veicināšanai.

Pārdevēji un uzņēmumi bieži izvēlas sludinājumus publicēt vietējos ziņu portālos. Lai paplašinātu mērķauditoriju, pieejama alternatīva – vienota Vislatvijas sludinājumu bāze dalder.lv, kurā organiski iekļaujas lielāko pilsētu un novadu sludinājumu dēļi. Turklāt tajā par sludinājumiem ne vien nav jāmaksā, bet radītas iespējas, kādas līdzīga satura lapās līdz šim nekad vēl nav izmantotas. Par Dalder un citiem iecienītiem medijiem lielākajās pilsētās pastāstīšu turpinājumā.

 

Rīgas sludinājumi

Galvaspilsētas iedzīvotāju populārākās izvēles ir tautā zināmie ss.com, reklama.lv un zip.lv, kuras no dizaina un iespēju aspekta vērtējot, ir ļoti līdzvērtīgas un ar īpašu oriģinalitāti neizceļas. Varētu pat teikt, ka tās ir viena otras kopijas, izmaiņas redzamas vien niansēs. Ss un Reklama portālos sakrīt pat kategoriju skaits – 12. Zip ir par 2 vairāk, kā arī parādās tādas iedaļas, kādu nav citur, piemēram, “Ražots Latvijā” vai “Krāmu tirgus”.

Dalder ir 1. sludinājumu portāls, kas būtiski atšķiras gan pēc dizaina, gan funkcijām. Katrai pilsētai ir savs sludinājumu dēlis, arī galvaspilsēta iegūst savējo: Rīgas sludinājumi. Nav vairs jāuzstāda lokācijas vieta pie katras atsevišķas sadaļas. Jaunais portāls līdzinās sociālajiem tīkliem, jo katram reģistrētam lietotājam tiek izveidota lapa, kurā redzams vārds/uzvārds/uzņēmuma nosaukums, profila un fona attēls. Portāla veidotāji to dēvē par mini mājaslapu jeb vizītkarti.

Jau tagad ir uzņēmumi, kas Facebook to uzrāda kā savu oficiālo mājas lapu. Tajā ir tādas iedaļas kā “Par mums”, “Kontakti”, “Atsauksmes”, “Sludinājumi” un “Jaunumi”. Katra no tām paver jaunu kosmosu un iespēju sevi pozicionēt daudz profesionālākā veidā. Iespējams arī piesekot citam lietotājam, tad viņa sludinājumi parādās augstākās pozīcijās par pārējiem izvēlētajā kategorijā. Pieejams arī online čats. Ja kāda no pusēm nav tiešsaistē, par nelasītu ziņu informē e-pastā.

Bet tieši atsauksmes bieži vien ir pirmā vieta, kur pārliecināties par uzticamību un kvalitāti. Beidzot Rīgas iedzīvotājiem šāda sekcija ir pieejama! Arī nekustamo īpašumu sfērā tā ir ļoti noderīga funkcija. Vai gan tas nedotu sirdsmieru, ja pirms līguma parakstīšanas varētu iepazīties ar citu īrnieku pieredzi, vai nododot sava dzīvokļa atslēgas sveša cilvēka rokās, pārliecināties, ka ar citiem saimniekiem nav bijušas problēmas?

Dalder gādā, lai sludinājums būtu aktīvs ilgāk – termiņš nav mēnesis kā citviet, bet gan vesels gads. Arī maksa par sludinājumu netiek piemērota. Ss.com cena atšķiras dažādās kategorijās. Jo dārgāk pārdevējs vēlas ko pārdot, jo arī attiecīgi augstāki ir izdevumi par sludinājumu – tie var sasniegt pat vairākus desmitus eiro. Savukārt Reklama bez maksas vairāk kā 3 sludinājumus vienā un tajā pašā kategorijā ievietot nevar.

Vērtējot no drošības puses, Dalder lietotāji ir daudz pasargātāki, jo daudz vairāk iespējams uzzināt par pārdevēju un pircēju pateicoties mājaslapai, nevis vien iespējai sazināties caur e-pastu vai telefoniski. Katrs lietotājs var pievienot arī saiti uz savu sociālo tīklu profiliem. Arī tas vairo uzticamību un ļauj citiem portāla lietotājiem pārliecināties par konkrētā cilvēka identitāti.

 

Jūrmalas sludinājumi

Jūrmalniekiem zināms vietējais portāls jurmalasvards.lv, kurā var publicēt sludinājumus – privātpersonām tas ir bez maksas, bet juridiskajām – par cenu jāvienojas atsevišķi, sazinoties caur e-pastu vai telefoniski. Tas veidots minimālisma stilā un ir visai askētisks, jo sludinājuma ievietošanai paredzētas tikai pamata kategorijas bez smalkāka iedalījuma. Saites uz sociālajiem tīkliem ievietot nedrīkst.

Jūrmalas sludinājumi jau šobrīd ievietoti lielākā skaitā Dalder, kā arī iedalījums jaunajā portālā ir krietni vien niansētāks. Lai arī aizliegums ievietot sociālo tīklu profilu saites raksturīgs lielai daļai sludinājumu vietņu, Dalder rīkojas pretēji, ikvienam pārdevējam ļaujot pievienot savu Facebook, Twitter, Draugiem, Youtube, Instagram, Pinterest vai Linkedin profilu.

 

Ventspils sludinājumi

Ventiņi lasa ventasbalss.lv. Šeit, tāpat kā Dalder, sludinājumu publicēt var bez maksas. Populārākās kategorijas pieejamas arī ventasbalss.lv, bet iedalījums ir visai skops, nav paredzēta vieta apakšiedaļām. Dalder filtrācijas sistēma ir nesalīdzināmi bagātāka.

Tāpat arī par pārdevēja identitāti lietotājs var būt daudz pārliecinātāks, atverot Dalder. Ventasbalss.lv nav ne jāapstiprina e-pasts, ne tālrunis, lai ievietotu sludinājumu. Tas nozīmē, ka arī svešu numuru pavisam viegli var norādīt kā savējo. Lai arī sludinājumu tāpēc var ievietot zibenīgi, no drošības viedokļa raugoties, pircējus tas dara neaizsargātākus.

Dalder Ventspils sludinājumi par drošību gādā no vairākiem aspektiem. Ne vien lietotāji var pievienot sociālo tīklu saites, bet arī reģistrācijas procesā jāapstiprina e-pasts vai telefons un sludinājuma ievietošana bez reģistrēšanās vispār nav iespējama. Katra lietotāja mājaslapā var redzēt kā vārdu, uzvārdu, uzņēmuma nosaukumu, tā arī profila bildi. Uzticamības garants ir arī atsauksmju sekcija.

 

Liepājas sludinājumi

Liepājnieki lasa liepajniekiem.lv. Šeit, tāpat kā lielā daļā vietējo portālu, pieejamas tikai vairāk lietotās kategorijas. Apakšiedaļu kā tādu nav vispār. Piemēram, apģērbu iedaļā vienkopus pieejami gan bikšu, gan svārku sludinājumi, bet darba kategorijā kā darba meklētāju, tā darba devēju sludinājumi. Tas nozīmē, ka filtrācijas darbs jāveic pašam lietotājam, jo sistēma to nav izdarījusi viņa vietā.

Sludinājums aktīvs saglabājas līdz 14 dienām. Standarta sludinājumu var publicēt bez maksas. Bet izmantojot papildfunkcijas, izceļot vai paceļot sludinājumu augstāk, piemērota papildu maksa- 3.84 EUR ar karti, 5.76 EUR – SMS. Tā kā sludinājumu var ievietot nereģistrējoties, pašam nav iespējams to dzēst no sava profila. Identitāti apstiprina, ievadot vārdu, uzvārdu un norādot e-pastu vai tālruņa numuru.

Dalder sadaļā Liepājas sludinājumi savu reklāmu var ievietot tikai reģistrēts lietotājs. Tas nozīmē, ka katram ir savs profils un sludinājumu vienmēr var labot vai izdzēst. Turklāt meklētājā klients var ierakstīt ne vien pakalpojuma vai preces nosaukumu, bet uzreiz atrast noteiktu pārdevēju pēc vārda/uzvārda/uzņēmuma nosaukuma, vienkopus redzot arī citus šī lietotāja sludinājumus.

Līdzīgi kā liepajniekiem.lv, arī Dalder var izmantot papildus pārdošanas veicināšanas iespējas. Sludinājuma izcelšana pieejama par simbolisku samaksu – 0,50 EUR par izcelšanu līdz pat gadam. VIP statusu sludinājums var iegūt līdz 30 dienām. Tas nozīmē, ka visi lietotāji to noteiktā kategorijā ieraudzīs kā pirmo. Tas maksā 5 EUR par nedēļu, 8 EUR – par divām, 18 EUR – par mēnesi.

 

Daugavpils sludinājumi

Daugavpilieši sludinājumu var ievietot nevis atsevišķā lapā, bet gan vienotā novada avīzē “Latgales laiks”, kurai arī ir sava mājaslapa. Tā arī ir vienīgā latviski rakstošā vietējā avīze, kurā ir sludinājumu sleja. Reklamēties var arī izdevumā “Reklāma piektdienās”. Sekojot vadlīnijām, sludinājumu var iesniegt publicēšanai bez maksas, tikai jāaizpilda veidlapa, kura atrodama abos izdevumos.

Komercsludinājumi gan atšķirībā no privātpersonas sludinājumiem par maiņas vai pārdošanas darījumiem jāpublicē par maksu. Juridiskām personām ir atsevišķs cenrādis – 0,05 EUR par 1 iespiedzīmi. Savukārt tie, kas nevēlas aizpildīt veidlapu un to iesniegt paredzētajā kārtībā, sludinājuma tekstu var sūtīt ar sms palīdzību, izvēloties kādu no abiem medijiem, cena – 0,85 EUR.

Vēl Daugavpilī lasa ssds.lv, kas tiek pozicionēts kā Daugavpils sludinājumu serveris. Šeit izdalītas 2 valodas: krievu un latviešu. Taču jebkurš sludinājums tiek parādīts oriģinālvalodā, kas nozīmē, ka latvietis, kurš krievu valodu nesaprot, šā vai tā nevarēs ar tā saturu iepazīties. Kopumā pārredzamas vien 10 sludinājuma iedaļas, kas nozīmē, ka šeit var reklamēt šauru pakalpojumu spektru.

Dalder arī piedāvā atsevišķu lapu daugavpiliešiem: Daugavpils sludinājumi. Atšķirībā no ssds.lv tas iekļaujas vienotā Vislatvijas sludinājumu platformā, kas nozīmē, ka auditorija ir plašāka. Turklāt sludinājumi tiek automātiski pārtulkoti. Tos savā valodā var lasīt kā latvietis, tā krievs, papildus tam arī angliski runājošs ārzemnieks.

Kā privātus, tā arī ar uzņēmējdarbību saistītus sludinājumus Dalder var ievietot pēc vienota cenrāža – bez maksas. Kopā izdalītas ap 14 000 sadaļas dažāda rakstura sludinājumu ievietošanai. Tas nozīmē, ka Dalder ikviens pārdevējs atradīs atbilstošo mapi, bet pircējs vieglāk atradīs meklēto.

Publicitātes foto

Rēzeknes sludinājumi

Arī rēzekniešiem pazīstami tādi izdevumi kā “Latgales laiks” un “Reklāma piektdienās”. Sludinājumu ievietošana pieejama pēc tādiem pašiem nosacījumiem kā daugavpiliešiem. Vietējie iecienījuši arī citviet populārās vietnes ss.com vai zip.lv. Tajos gan katrai pilsētai atsevišķa sludinājuma dēļa nav, taču vēlamajā kategorijā rēzeknietis var skatīt sludinājumus tieši savā pilsētā.

Reklāmu var ievietot arī laikrakstā “Rēzeknes panorāma”, kas iznāk reizi nedēļā krievu valodā. Izmaksas atkarīgas no reklāmas laukuma kvadratūras, cenas svārstās no 12.18 EUR par mazākā izmēra reklāmu – 491.94 EUR par visu lapu. Par reklāmrakstu cena ir 0,36 EUR/cm2 + PVN. Latviešu un krievu valodā iznāk laikraksts “Rēzeknes vēstis”, reklāma bez PVN – 0,96 EUR/cm2 , reklāmraksti – 0,47 EUR/cm2.

Kopā ar Dalder rēzeknieši beidzot iegūst tieši savai pilsētai paredzētu sludinājumu platformu internetā: Rēzeknes sludinājumi. Šis sludinājumu dēlis ir daļa no vienotas Vislatvijas sludinājumu platformas. Tāpat kā citām pilsētām un novadiem, arī Rēzeknei Dalder dizainā paredzēta vieta pilsētas ģerbonim, kā arī fona attēlā ievietots skats ar pilsētas ainavu.

Tāpat kā tas ir pārējos 120 pilsētu un novadu dēļos, arī šeit iedalījums ir īpaši smalks: ap 14 000 dažādu sadaļu. Avīzēs ievietojot reklāmu, atsevišķu sadaļu izvēlēties vispār nav iespējams. Dalder lasāms 3 valodās un sludinājumus ievietot bez maksas var arī rēzeknieši.

 

Jelgavas sludinājumi

Jelgavniekiem.lv uzņēmēji var vairāk iepazīstināt ar saviem produktiem vai pakalpojumiem ar reklāmrakstu starpniecību sadaļā “Uzņēmēji runā”. Vienots cenrādis gan netiek piedāvāts, bet par to vienojas privāti ar redakciju.

Līdzīgi kā Latgalē, arī zemgaliešiem ir novada portāls “Zemgales ziņas”, kurā var publicēt gan sludinājumus, gan reklāmrakstus. Juridiskai personai 30 simbolu gara sludinājuma ievietošana laikrakstā maksā 2,85 EUR, privātpersonai – 1.42 EUR. Pašā portālā sludinājumu var ievietot tikai privātpersonas. Maksimālais sludinājuma publicēšanas periods – 14,  īsākais – 2 dienas. Jāmaksā tikai par papildus izcelšanu.

“Zemgales ziņās” sludinājumu ievietot var arī nereģistrēts lietotājs. Tas prasa vien pāris minūtes, pēc dažiem klikšķiem sludinājums jau ir publicēts. Netiek verificēts ne tālrunis, ne e-pasts. Tas nozīmē, ka lietotājs pats savu sludinājumu arī nevar izdzēst.

Dalder piedāvā jelgavniekiem pašiem savu sludinājumu platformu – Jelgavas sludinājumi. Minimālais sludinājuma publicēšanas laiks – 3 mēneši, maksimālais – 12. Taču sludinājumu ikviens tā ievietotājs var dzēst arī ātrāk, jo reģistrējoties tiek izveidots savs profils. Kad 12 mēneši pagājuši, var izveidot jaunu sludinājumu ar tādu pašu darbības periodu.

 

Jēkabpils sludinājumi

Arī jēkabpilieši izmanto “Zemgales ziņas”, lai publicētu sludinājumus vai reklāmrakstus. Populārākais šejienes laikraksts ir “Ceturtdiena”. Tajā sludinājuma ievietošana izmaksā 1.50 EUR privātpersonai, 3.50 EUR – juridiskai.

Dalder piedāvā tiešsaistes alternatīvu: sludinājumi Jēkabpilī. Sludinājuma ievietotājam nav jāiekļaujas noteiktā rakstu zīmju skaitā, lai varētu publicēt savu sludinājumu, brīvi var pievienot attēlus. Katrs sludinājums Dalder tiek novirzīts sev atbilstošā sadaļā, lai nesaplūstu ar cita rakstura tekstiem. 

 

Sludinājumi Valmierā

Valmieriešiem ir savs portāls: valmieraszinas.lv. Lai ievietotu sludinājumu, jāautorizējas ar sociālo tīklu profilu. Atšķirībā no citām vietnēm, šeit sludinājums kļūst redzams lasītājiem tikai pēc tam, kad to izskatījis redaktors. Arī Dalder vairāk rūpējas par lietotāju drošību – sludinājumus pārrauga moderatori. Autorizācija gan notiek caur e-pastu, bet katrs lietotājs papildus var pievienot arī saiti, kas ved uz sociāliem tīkliem.

Valmieraszinas.lv bez maksas ievietot sludinājumu var tikai privātpersona, juridiskai personai cena ir 20 EUR + PVN. Foto un teksts jāsūta redakcijai, tas būs izcelts un redzams 2 nedēļas. Iespējams arī ievietot reklāmrakstu, kur tas parādīsies galvenajā lapā un par to būs info valmieraszinas.lv sociālo tīklu profilā. Tas tiek dzēsts tikai tad, ja ievietotājs to pieprasa.

Ja valmieraszinas.lv sludinājumi un reklāma ir tikai kā blakus sadaļa citiem rakstiem, Dalder sludinājumi un reklāma ir koncepcijas pamatā. Arī Valmierai izdalīts atsevišķs reklāmas dēlis: sludinājumi Valmierā. Standarta sludinājums bez maksas ir jebkuram portāla lietotājam, bet reklāmrakstu aizstāj katra uzņēmēja profilā paredzētā sekcija “Par mums”, kurā var plaši un pēc vēlēšanās vairāk pastāstīt par uzņēmumu.

Par maksu uzņēmumiem pieejami tikai tādi sarežģītāki mārketinga instrumenti kā kuponi, akcijas un dāvanas. Parasti tādām pārdošanas aktivitātēm paredzētas atsevišķas lapas, bet Dalder ir 1. vietne, kas apvienojusi gan sludinājumus, gan arī šādus pārdošanas kanālus. Ne valmieraszinas.lv, ne kāds cits medijs to nepiedāvā. Turklāt šo līdzekļu izmantošana sastāda vien 10% no standarta izmaksām.

 

Secinājumi par sludinājumu ievietošanu

Kopsavilkumā iespējams secināt, ka savs vietējais un labi zināmais medijs ir katrā no lielākajām Latvijas pilsētām, taču tikai retais piedāvā iespēju sludinājumu publicēt bez maksas. Vērtējot pēc iedalījuma struktūras, jāatzīst, ka vietējos ziņu portālos un laikrakstos pārstāvēts krietni vien mazāks skaits sadaļu kā vietnēs, kuru pamatvirziens ir tieši reklāmas sfēra.

 Dalder mērķauditorija pārsniedz vietējo mērogu. Arī tūristiem, ārzemniekiem vai tiem, kas tikai plāno pārcelties uz konkrētu pilsētu, Dalder kļūst par vērtīgu ceļvedi pilsētas dzīvē, jo šeit var uzzināt gan par tuvākajām kafejnīcām, teātriem, bāriem, frizētavām, ārstu praksēm, skolām, darba devējiem un visu pārējo, kas katram ir aktuāli.

Salīdzinot ar jau tautā zināmām un populārām vietnēm, Dalder piedāvā inovatīvus risinājumus, būtiski bagātinot veidu, kādā tiek organizēta pilsētu saimnieciskā dzīve. Ja esi par drošākiem interneta darījumiem, atsauksmju sistēmu, vēlies iegūt savu mājaslapu un sludinājumus turpmāk publicēt bez maksas, pievienojies jaunākās paaudzes sludinājumu portālam un reģistrējies dalder.lv!

Iepriekšējais raksts“Ripoja akmens, lejā no kalna…” Andris Ērglis uz skatuves piedzīvojis lielu kaunu – VIDEO
Nākamais rakstsOtrdienas rīts sācies ar skumju ziņu no Latgales