Kurš gan negribētu mazāk darba dienu un vairāk brīva laika? Taupības nolūkos tā nolēmusi darīt Talsu novada pašvaldība, kura plāno no 1. aprīļa vietvaras darbiniekiem noteikt tikai četras darba dienas nedēļā, vēsta “360TV ZIŅneši”. Talsos turpmāk četras darba dienas un trīs brīvdienas?

Līdzīgi plāni ir arī citām pašvaldībām – arī naudas trūkuma dēļ. Taču, vai tas nozīmē, ka arī algas būs mazākas? Un kāpēc tomēr politiķi vēl nav gatavi ar likumu noteikt četru darba dienu nedēļu, lai gan iedzīvotāji par šādu ierosinājumu savāca vairāk nekā 10 000 parakstus portālā manabalss.lv?

Talsu novada dome, lāpot apmēram astoņu miljonu eiro lielu caurumu pašvaldības budžetā, pieņēmusi visai drastiskus lēmumus – par 25% samazināt amata vietu skaitu un virknei darbinieku būs jāstrādā vien četras dienas nedēļā.

“Par šo cilvēki būtu priecīgi, ja nebūtu šis algas samazinājums. Alga samazināsies par apmēram 20%. Būs gan izņēmumi, piemēram, policijas inspektori, dzimtsaraksta nodaļas, izglītības iestāžu darbinieki, kuri strādās pilnu laiku,” saka Talsu novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Haselbaums.

Kamēr Talsos daudzi spiesti pielāgoties, daļa Latvijas iedzīvotāju reiz paši vēlējās īsāku darba nedēļu un rosināja mainīt Darba likumu. Taču sociālo lietu un nodokļu eksperts darba devēju organizācijā uzskata – saīsināta darba nedēļa ir visai populistiska ideja. To ieviešot, dzīves līmenis nokristos krietni zemāk. Vairāk skaties video!

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsMARTA HOROSKOPS (2024)
Nākamais rakstsŠīm horoskopa zīmēm 2024. gada MARTS būs īpaši sekmīgs!