Kā zināt, kad pienākuši svētki? Tad, kad galdā tiek celti klasiskie salāti! To pagatavošana gan mēdz prasīt laiku un rūpību, piemēram, lai pienācīgi sasmalcinātu visas sastāvdaļas un ļautu visam labi ievilkties – otrajā dienā tādi gardumi ir pat vēl labāki. Dziedātāja Olga Rajecka kopā ar Rimi Gardēdi Normundu Baranovski gatavo siļķi kažokā Mārtiņam Strodam un Ingaram Punculim no grupas “Baritoni”.

Olgai Rajeckai ir rūpīgi izstrādāti ēšanas paradumi: “Divas reizes nedēļā ēdu gaļu, vienu – reizi zivi, trīs reizes – zupu, bet katru dienu – olas, svaigus dārzeņus, citronus, ābolus un citus augļus. Ģimenei parasti gatavoju es, sestdienu un svētdienu rīti mums ir īpaši garo brokastu un pārrunu laiks. Draugiem arī gatavoju – svētkos un pēc deju mēģinājumiem, piemēram, skābu kāpostu zupu, kartupeļu kārtojumu, dažādus salātus.”

Lai neko neaizmirstu un neizlaistu, dziedātāka iepērkas reizi nedēļā, bet sīkumus un to, kas pēkšņi aptrūcies, iegādājas piemājas veikalā. Viņas visu laiku iecienītākie ēdieni ir pamatīgi un spēcinoši: cepelīni, kartupeļu pankūkas, skābu kāpostu zupa, ukraiņu borščs, gulašzupa, ķirbju zupa, dažādi salāti ar pupiņām, cepeša gaļas salāti un biezpiena kūka ar zemenēm. Tāpēc, kad ciemos nāk puiši no grupas “Baritoni”, Olga arī ķeras pie pamatīgas, klasiskas receptes – siļķes kažokā.

Noskaties video un uzzini, kā dziedātāja to gatavoja!

 

Siļķe kažokā

3 cilvēkiem

Pagatavošanas ilgums: 20 min + sagatavošana 2 h

Izmaksas: 2,85 eiro

 

Nepieciešams:

  • 3 olas Rimi Smart;
  • 2 vidēja izmēra bietes;
  • 3 vidēja izmēra kartupeļi;
  • 1 vidēja izmēra sīpols;
  • 200 g skābā krējuma Rimi Smart;
  • 125 g majonēzes Rimi Smart;
  • 3 marinēti gurķi Rimi Smart;
  • 90 g siļķes Rimi Smart;
  • garšvielas pēc izvēles;
  • sauja sagrieztu lociņu un diļļu.

 

Pagatavošana

Novāri bietes, kartupeļus un olas, atdzesē un sarīvē. Sagriez siļķi, sīpolus, zaļumus. Sarīvē marinēto gurķi. Majonēzi sajauc ar krējumu un garšvielām. Kārto siļķi traukā: liec siļķi, tad sīpolus, daļu kartupeļu, daļu mērces. Sajauc bietes ar ēdamkaroti mērces, kārto pa virsu. Liec pārējos kartupeļus, mērci, pa virsu – olas un zaļumus.

 

Par Rimi Latvia

Rimi Latvia ir vadošais pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 130 dažādu formātu veikaliem visā Latvijā (Rimi Hyper, Rimi Super, Rimi Mini un Rimi Express).  Kopš 2019. gada darbību uzsācis arī Rimi e-veikals, nodrošinot ērtu produktu iegādi internetā un piegādi vairākos Latvijas reģionos. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 5800 darbinieku. Rimi misija ir atbalstīt veselīgas un videi draudzīgas izvēles, padarot katru dienu arvien labāku mūsu pircējiem. Rimi Latvia ir daļa no uzņēmuma Rimi Baltic, kas apvieno vairāk nekā 305 Rimi veikalus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Vairāk: https://www.rimi.lv/

 

Iepriekšējais rakstsBūtisku vēsti saņēmuši “Domina Shopping” pircēji
Nākamais rakstsLabāk kā Kaupers un Rajecka? Galkins satriecoši dzied latviešu valodā – VIDEO