Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 3.decembra plkst.06.30 līdz 4.decembra plkst.06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 55 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst.05.06 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur izcēlies ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ēkā deg apkures katla telpa, siena un griesti 5m2 platībā. No piedūmotās ēkas evakuēti četri cilvēki, no kuriem divi bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.07.25 ugunsgrēks likvidēts. Ēkā nebija uzstādīts dūmu detektors, kas būtu laicīgi brīdinājis par sadūmojumu, kas agra rīta stundā radās mājoklī.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, turklāt privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Plkst.16.14 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rēzeknē, kur no dzīvojamās mājas logiem nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva dzīvojamā ēka 25m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks, bet viens cilvēks ugunsgrēkā gāja bojā. Plkst.19.32 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.14.38 VUGD saņēma izsaukumu Jelgavā, kur 12m2 platībā dega vienstāva pirts. Mēģinot apdzēst liesmas saviem spēkiem, ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst.15.19 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.11.43 tika saņemts izsaukums Salaspilī, kur dega vienstāva dzīvojamās ēkas bēniņi un jumta konstrukcijas 140m2 platībā. Plkst.21.56 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega šķūnis, jumta un griestu pārsegums, pirts piebūves siena, trīs gadījumos vieglās automašīnas un viens kravas auto, atkritumi, niedres, piededzis ēdiens, durvju zvana poga, bet vēl divos gadījumos dega sodrēji dzīvojamo ēku dūmvados.

Iepriekšējais rakstsDiemžēl piektdiena sākusies ar skumjām ziņām
Nākamais rakstsGrāmatvede no Limbažiem vienā mirklī kļūst krietni turīgāka