Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 29.decembra plkst.06.30 līdz 30.decembra plkst.06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 33 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar Krāslavas novadā ugunsdzēsēji glābēji turpināja apseko ūdenstilpi, kur saskaņā ar Valsts policijas (VP) sniegto informāciju no ezera nebija atgriezušies divi cilvēki. Pirmdien no ūdenstilpes tika izcelts viens bojāgājis cilvēks, bet vakar 40 metru attālumā no krasta ezerā VUGD ūdenslīdēji atrada otru bojāgājušo, kurš tika nodots VP darbiniekiem.

Plkst.21.38 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur divpadsmitstāvu dzīvojamā ēkā bija nostrādājusi automātiskā ugunsaizsardzības sistēma. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ēkas ceturtajā stāvā deg sadzīves priekšmeti, gulta un mēbeles 10m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no degošā dzīvokļa izglāba vienu cilvēku, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta mediķiem. Plkst.23.17 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Jāpiebilst, ka dzīvoklī, kur notika ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai rastos apdraudējums veselībai vai pat dzīvībai. Dūmu detektors, kas ar skaļu skaņas signālu brīdina par izveidojušos sadūmojumu, dod iespēju pamanīt apdraudējumu un izglābties no bīstamās vides. Uzstādiet mājokļos dūmu detektorus!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, pirts bēniņu pārsegums, divos gadījumos neapsaimniekotas ēkas, elektrības rozete, elektrolīnijas balsts stabs, sadzīves priekšmeti, sodrēji dzīvojamās mājas dūmvadā, atkritumi un blakus esošās ēkas ārējā apdare.

Vakar VUGD saņēma arī informāciju, ka Madonas novadā uz ūdenskrātuves ledus atrodas cilvēki, tai skaitā arī nepilngadīgas personas cilvēkiem. Pēc veiktajām pārrunām cilvēki no ledus nogāja. VUGD atgādina: ņemot vērā mainīgos laikapstākļus, šobrīd uz ūdenstilpes esošā ledus kārta var būt mānīga. VUGD aicina iedzīvotājus ikdienā neaizmirst par drošību, izvērtēt laikapstākļus un nedoties uz ūdenstilpju ledus, kā arī rūpēties, lai bērni un mājdzīvnieki neatrastos uz ledus!

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, vakar Daugavpilī ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja ēkā ielidojušai pūcei, kura nespēja saviem spēkiem tikt laukā. Putns tika noķerts un palaists brīvībā.

Iepriekšējais rakstsSkārleta Johansone, Pamela Andersone un citas pasaules zvaigznes, kuras apprecējās 2020. gadā
Nākamais rakstsZiņo par lielu nelaimi Daugavpilī