Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4. augusta plkst. 06.30 līdz 5. augusta plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 47 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku, tai skaitā divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar VUGD saņēma izsaukumu no pašvaldības policijas Rīgā, kur ūdenstilpē bija pamanīti divi cilvēki. Pirms VUGD ierašanās pašvaldības policijas darbinieki no upes vienu cilvēku bija izglābuši, kā arī izcēluši vienu bojāgājušu cilvēku. Šogad no ūdens izcelti jau 80 miruši cilvēki, bet faktiski skaits ir vēl lielāks, jo ne visos gadījumos tiek piesaistīti VUGD glābēji.

Vakar plkst. 12.33 VUGD saņēma izsaukumu uz Daugavpili, kur ugunsgrēks bija izcēlies pilsētas meža teritorijā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg meža zemsedze 6200m2 platībā. Iestājoties tumsai, dzēšanas darbi tika pārtraukti. Šorīt ugunsdzēsēji glābēji turpināja dzēšanas darbus un plkst. 07.54 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kur atkritumi, tualete un ventilācija, divos gadījumos dega vieglās automašīnas un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

VUGD ik dienu saņem vairākus izsaukumus, kur sadūmojumu radījis bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts un piededzis ēdiens. Aizvadītā diennakts nav izņēmums – vakar ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz trim izsaukumiem, kur dega ēdiens. Šādi izsaukumi nereti ir vēlās vakara stundās uz daudzstāvu dzīvojamām mājām. Platības ziņā tie ir nelieli ugunsgrēki, tomēr to radītie degšanas produkti var apdraudēt cilvēku veselību un pat dzīvību. VUGD atgādina: gatavojot un sildot ēdienu, ievērojiet piesardzību! Neatstājiet ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības! Uzstādiet mājokļos dūmu detektorus, kas laikus vēstīs par sadūmojumu, dodot iespēju izglābties no piedūmotām telpām un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus, zvanot 112!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Salaspilī, kur cilvēks bija apmaldījies mežā. Sazinoties ar apmaldījušos cilvēku pa mobilo tālruni un raidot autocisternas skaņas signālu, tika norādīts virziens un cilvēks iznāca no meža.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību dodoties uz mežu! Ja iespējams, neejiet uz mežu vienatnē un, lai izvairītos no apmaldīšanās, centieties iegaumēt vietu, kur esat iegājuši mežā un kur esat pārvietojušies!

Plkst. 15.40 tika saņemts izsaukums Liepājā, kur pēc aculiecinieku informācijas, ezerā niedrēs ir iepūsta laiva un tajā atrodas cilvēks, kurš, iespējams, ir bez samaņas. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās cilvēku krastā nogādāja netālu esošie aculiecinieki, kas tajā brīdī atradās ezerā ar laivu, un nodeva Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta darbiniekiem. VUGD pateicas iedzīvotājiem par operatīvo rīcību, glābjot cilvēka dzīvību!

 

Sabiedrība

Šis vīrs apturējis jau vairākus dzērājšoferus! Arests gan viņiem vairs netiek piemērots – VIDEO

  Kāds acīgs un drosmīgs autobraucējs šorīt Rīgā aizturēja kārtējo dzērājšoferi. Viņa izelpā bija vairāk nekā...

Diemžēl ir slikta ziņa no “Tallink”

  Ņemot vērā, ka Latvijas Slimību un profilakses kontroles centrs paplašināja to valstu sarakstu, kuros 14 dienu...

Mūrniece publiski atklāj faktus, kuri plašāk vēl nebija izskanējuši – VIDEO

  Bijusī politiķe un tagad uzņēmēja Linda Mūrniece gana daudz un atklāti sociālajos tīklos stāsta par...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. septembris

  Šī būs enerģijas piepildīta diena ikvienam! Lielisks laiks, lai uzsāktu jaunus projektus un nodibinātu jaunus...
flicr/PROJames Jordan

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. septembris

  Šodien apkārt valdīs laimes pilna enerģija! Emocijas būs ļoti sasaistītas ar realitāti un ik viens...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam OKTOBRIM

Koku lapas jau pamazām iekrāsojas zeltītajos toņos un arvien vairāk gaisā jaušams – jā, ir...

Mājai un Dārzam

Nākamās nedēļas sākumā laiks krasi mainīsies

  Anticiklona ietekmē iepriekšējās dienās Latvijā bija saulains un silts laiks un daudzviet tika laboti maksimālās...

Diemžēl jau ir zināms, kad beigsies fantastiskā atvasara

  Lai gan katru dienu mūs šonedēļ priecē silts un saulains laiks, tas ilgs tikai līdz...

Ko varam sagaidīt no šīs nedēļas? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis – VIDEO

  Pagājušajā nedēļa piedzīvojām gan vasarīgu karstumu, gan vētru, brīvdienas bija saulainas, bet daudzviet svētdienas rītā...