Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 16. jūnija plkst. 6.30 līdz 17. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 32 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 11.03 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novadu, kur cilvēks no laivas bija iekritis ūdenī. Cilvēks ar negadījuma aculiecinieku palīdzību nogādāts ezera krastā pirms VUGD ierašanās, kur Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja viņa nāvi. Šogad no ūdens izcelti jau 43 noslīkuši cilvēki, bet tikpat dzīvību zaudējuši arī ugunsgrēkos.

Vakar plkst. 17.51 tika saņemts izsaukums uz Ludzu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas pagrabā dega atkritumi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no ēkas pagraba nāk dūmi un deg atkritumi 4m2 platībā. No dūmiem piepildītā pirmā stāva, izmantojot glābšanas maskas, tika izglābts viens cilvēks, savukārt no otrā stāva tika evakuēti vēl trīs cilvēki.  Plkst. 19.11 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 21.43 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur desmitstāvu dzīvojamā mājā bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas pirmajā stāvā bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts piededzis ēdiens 0,1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās desmit cilvēki. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 22.04.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, kūtsmēsli un tvaika nosūcējs.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību atpūtā pie un uz ūdens! Izmantojot peldlīdzekļus, aicinām uzvilkt glābšanas vesti!

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. jūnijs
Nākamais rakstsAutomehāniķis no Rīgas nosapņo “pareizos” skaitļus un tiek pie milzīgas naudas