Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas meži” daļas “Dārzi un parki” Rīdzenes iecirkņa teritorijas apsaimniekošanas speciālisti Lielo kapu teritorijas kopšanas laikā zem sūnu, lapu un zemes slāņa atraduši ļoti vērtīgu vēsturisku priekšmetu – kapa plāksni ar uzrakstiem.

Arheoloģiskais retums varētu būt pat vairāk nekā 200 gadus sens.

Vēsturisko priekšmetu izdevies atrast, pateicoties “Rīgas Meži” Dārzu un parku daļas teritorijas apsaimniekošanas speciālistam, Lielo kapu vēstures entuziastam Mihailam Parahinam, kas savā darbā vienmēr ir  ļoti vērīgs un rūpīgs pret memoriālajā parkā esošo mantojumu.

 

Mihails nekavējoties sazinājies ar ekspertiem no Rīgas Pieminekļu aģentūras, kas šodien, 20.februārī, plkst. 13:00 uzsāks kapa plāksnes analīzi.

“Pārsvarā šādas plāksnes savās oriģinālajās vietās nav saglabājušās. Padomju gados, kapu rekonstrukcijas laikā tās tika izvietotas kā ekspozīcijas priekšmeti gar parka celiņiem. Atrast šādu plāksni nost no ceļa, tās oriģinālajā atrašanās vietā, ir milzīga veiksme, īpaši ņemot vērā, ka tieši plāksnes ir visvecākais Lielo kapu mantojums. Esmu Lielo kapu apkaimē dzimis, izaudzis, kā Lielo kapu vēstures entuziasts un vietējais iedzīvotājs es redzu tādu atradumu tikai otro reizi dzīvē!”, par atraduma unikalitāti stāsta Mihails Parahins.

Pielikumā kapsētas visvecākā sektora shēma, kurā apbedījumi tika veikti jau no 1773. gada. ​​​​​​​Tieši šeit šodien zemē atrasta kapa plāksne.

Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas meži” daļas “Dārzi un parki” Rīdzenes iecirkņa teritorijas apsaimniekošanas speciālisti un dārznieki visu Lielo kapu teritorijas 22,5 hektāru platībā un Jēkaba kapu 2,77 ha platībā kopšanu uzsāka 2017.gada aprīlī. Uzņēmuma speciālisti šo teritoriju kopj ar lielu atbildību un teicamā kvalitātē. Nepilnu triju gadu laikā līdz tam aizlaistajā kapu teritorijā radīta tik pat kvalitatīvi sakopta un sakārtota vide, kāda vērojama visos “Rīgas mežu” apsaimniekotajos 116 parkos, dārzos, skvēros un alejās.

SIA “Rīgas meži” kopā ar Rīgas Pašvaldības policiju arī izdevies novērst trešo personu nesankcionētu darbošanos Lielajos kapos, lai mazinātu kultūrvēsturisko detaļu un elementu sabojāšanu, pazaudēšanu vai piesavināšanos, kā arī patvaļīgu atrašanos kapličās, kas var būt pat bīstama dzīvībai un veselībai. Tāpat tiek nodrošināta Lielo kapu ne tikai kā vēsturiska objekta, bet arī dabas objekta saglabāšana ilgtermiņā. Visas aktivitātes īpašumā saskaņojamas ar zemes valdītāju RD Īpašuma departamentu, “Rīgas pieminekļu aģentūru” un SIA ”Rīgas meži”, kā arī koordinējamas ar Nacionālā Kultūras mantojuma pārvaldes speciālistiem.

Sabiedrība

Šorīt uz Liepājas šosejas pārbrauktuves piena vedējs ietriecies pasažieru vilcienā – VIDEO

  Sestdienas rītā uz Ilmājas dzelceļa pārbrauktuves Aizputes novadā kravas auto (piena vedējs) ietriecies vilciena Liepāja...

Ar Covid-19 saslimušo skaits Latvijā šorīt pārsniedzis 500

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sestdienas rītā ziņo, ka aizvadītajā diennaktī konstatētas vēl 16...

Vairāku pansionātu iemītniekus inficējuši darbinieki

  Vairāku sociālās aprūpes iestāžu ar Covid-19 saslimušos klientus, visticamāk, inficējuši darbinieki, kuriem pašiem slimības simptomu...

Horoskopi un Testi

Foto:Flickr.com/Matt Malone/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. aprīlis

  Šodien atrodi laiku, ko veltīt mājas darbiem un savai ģimenei. Sazinies ar draugiem un vecākiem,...
Foto:Pexels.com/Sergei Degtyarev/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. aprīlis

  Planētu kopējais stāvoklis dienas pirmajā pusē neļaus tev sēdēt rokas klēpī salikušam. Jo lielāka pasivitāte...
stylearena.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. aprīlis

  2. aprīlī ikvienam nāksies likt lietā savas komunikācijas prasmes un prāta spējas, lai gan pārsvarā...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptķi izplatījuši brīdinājumu par laiku piektdienas rītā. 03.04.2020. dienas laikā...

Sinoptiķis Bricis pastāsta par tuvākajās nedēļās gaidāmo laiku – VIDEO

  LTV sinoptiķis Toms Bricis savā "Facebook" kontā ceturtdien nācis klajā ar jaunāko informāciju par laiku...
drdvmd.com

Nākamnedēļ laiks krasi mainīsies

  Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi - brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs...