Kam gan nepatīk laiskoties pludmalē! Saule, smiltis un svaigs gaiss, taču ne vienmēr šī vieta ir atpūtniekiem droša. Ņem pasaules atlantu un ar sarkanu krāsu atzīmē šīs 10 pasaules bīstamākas pludmales!

 

10. HANAKAPIAI PLUDMALE HAVAJU SALĀS

Hanakapiai-Beach-HawaiiHanakapiai-beach-500x331

 

Zīmē, kas ved uz šo pludmali ir norādīts, cik cilvēku šeit gājuši bojā un ir atstāta brīva vieta, paredzot, ka upuru skaits arvien pieaugs. Taču, kas padara šo vietu tik bīstamu? Izrādās, tās ir pazemes straumes bez rifa, kas atdalītu pludmali no atklātā okeāna, tāpēc spēcīgas ūdens brāzmas spēj uzveikt pat vislabākos peldētājus. Papildus briesmas ir tajā, ka šī vieta atrodas tālu no palīdzības un, nonākot nelaimē, esi tikai un vienīgi likteņa varā. Visbiežāk šeit bojā aiziet tieši ārvalstu tūristi, kuri neizprot plūdmaiņas. Ja esi šajā pludmalē, baudi tās skaistumu, taču ūdenī labāk neej!

 

 

9. GANSBAAI PLUDMALE DIENVIDĀFRIKĀ

gansbaai-beach-holidaygansbaai

 

Vēl viens skaists dabas nostūris ar kilometriem garu balto smilšu pludmali un stāvām klintīm. Tomēr šis skaistums slēpj pamatīgas briesmas, ne par velti šo vietu dēvē par lielo balto haizivju pasaules galvaspilsētu, jo netālu no šīs pludmales atrodas roņu kolonijas, kas piesaista šos bīstamos plēsējus.

 

 

8.  MINDANAO SALA FILIPĪNU DIENVIDOS

Mindanao-Beach

 

mindanao_large

Mindanao dienvidu daļā noris Moro Islāma atbrīvošanas frontes un citu musulmaņu grupējumu cīņa par neatkarību vai autonomiju, kas aizsākās pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. 2000. gadā vienā no salas provincēm 45% iedzīvotāju tik izpostīti mitekļi, savukārt, 16% no viņiem tika nogalināti, jo bija slepkavību liecinieki. Labāk šai vietai turēties pa gabalu, ja vien nealksti ekstrēmus piedzīvojumus, kļūstot par ķīlnieci. Tāpat šajā salā ir sastopami arī pirāti, kas vairākkārt nolaupījuši tūristus.

 

 

7. DARVINA – AUSTRĀLIJĀ

darwin-600x400 crocfrontdarvin

Lai iegremdētu kājas kādā no Ziemeļaustrālijas pilsētas ūdeņiem, ir nepieciešami dzelzs nervi. Kāpēc?! Tevi iepriecinās  – medūzas, krokodili un haizivis! Medūzas šajos ūdeņos īpaši daudz ir no oktobra līdz maijam, taču sālsūdens jeb šķautņgalvas krokodili sastopami visu cauru gadu! Kāds avots vēsta, ka vidēji 4 rāpuļi nedēļas laikā tiek noķerti Darvinas ostā. Tāpat 2011. gadā tika ziņots, ka šo pludmaļu ūdeņos atklāja augstāku baktēriju līmeni nekā ir pieļaujams. Labāk izvēlies kādu citu no Austrālijas skaistajām un tīrajām pludmalēm, kurās nepastāv risks, ka tevi apēdīs vai sadzels!

 

 

6. KILAUEA HAVAJU SALĀS

kilauea kilauea_2023910i

Viens no priekšnoteikumiem labai atpūtai pludmalē ir labs laiks un siltums, taču šajā vietā būs pārāk karsts, jo pludmalē darbojas viens no pasaules aktīvākajiem vulkāniem, kurš turpina izvirst kopš 1983. gada 3. janvāra. Skaists, dabisks fenomens, taču ļoti bīstams!

 

 

5. CHOWPATTY PLUDMALE MUMBAJĀ

chowpatty-600x399 ???????????????????????????????

Šī vieta ir bīstama ar to, ka ir viena no vispiesārņotākajām pludmalēm pasaulē. Pa dienu tajā siro bezpajumtnieki, jo atkritumu tur ir tik daudz, ka smiltis tik pat kā nav redzamas. Un kopējo situāciju pasliktināja arī 2011. gadā netālu no krasta nogrimušais kuģis ar eļļām, piesārņojot ne tikai krastu, bet arī jau tā netīro ūdeni. Peldoties tajā pastāv augsts risks iegūt kādu kuņģa – zarnu trakta infekciju.  

 

 

4. SCHITOVAYA BUHTA KRIEVIJĀ

Schitovaya-Bukhta-Russia ussuri_bay_030-600x400

Sērfotāju atlantā ir dati, ka šajā vietā bieži notiek  militāras darbības, bieži lai uzturētos tur ir nepieciešama atļauja. Tāpat – otrā pussalas pusē Vladivostokā ir Krievijas jūras kara flotes mājvieta, kur tiek izmantotas kodolenerģijas zemūdenes un baumo par to radiācijas izraisītiem incidentiem, tomēr informācija par to tiek ļoti slēpta. Tāpat ir aizdomas par radioaktīvo vielu uzglabāšanu pazemē gandrīz pretī šai pludmalei, tātad pastāv bīstamo atkritumu noplūdes risks!

 

 

3. HĒRDA SALA ANTARKTĪDĀ

BigBenHeardIsland heerda

Arī par šo vietu sērfošanas atlantā ir teikts, ka ceļojums uz šejieni būs visai ekstrēma pieredze, jo jāpārcieš pamatīgs aukstums. Hērda salu veido gigantisks vulkāns, ko dēvē par Big Ben un tas pieder Austrālijai. Šo pludmali pastāvīgi klāj ledus un jūras ūdens ir stindzinoši auksts. Līdzīgi kā Hanakapiai pludmale arī šī, briesmu gadījumā – atrodas tālu prom no jebkādas palīdzības: 4,100 km dienvidrietumos no Pērtas. Šis ir vēl viens skaists dabas punkts, taču atrodoties tur, tu riskē ar hipotermiju – ķermeņa temperatūras pazemināšanos zem normas robežas.

 

 

2. NEW SMYRNA PLUDMALE FLORIDĀ

New_Smyrna_Beach4

 

Ja Gansbaai pludmale tiek dēvēta par pasaules lielo balto haizivju galvaspilsētu, tad šī vieta ir bīstama ar to, ka tajā ir noticis visvairāk šo plēsīgo makreļhaizivju uzbrukumu. Piemēram, 2007. gadā no visā pasaulē 112 negadījumiem – 17 notika New Smyrna pludmalē, savukārt, gadu vēlāk – 24. Tomēr neraugoties bīstamajiem apstākļiem, šī pludmale tiek ierindota starp 10 vispopulārākajām Floridā.

 

1. ZIEMEĻSENTINELA – ANDAMANU SALĀS

North_Sentinel_Island-600x600

0a607985996bb10c24dcbd9f51280412

Šī sala tehniski ietilpst Indijas jurisdikcijā, bet faktiski tā ir neatkarīga, jo pirmatnējie iedzīvotāji nekad nav pakļāvušies kādai varai. Patiesībā vietējie ir visai nelaipni pret svešiniekiem, uzskatot tos par nelūgtiem viesiem. Kādu laiku atpakaļ Indijas valdība pat centās izveidot kontaktus ar viņiem, atstājot dažādas dāvanas, tomēr pretī saņēma dusmas uz izšautu bultu virkni, liekot atmest jebkādas komunikācijas iespējas. Nevienam īsti arī nav skaidrs, cik šo iezemiešu apdzīvo salu, kāds lēš, ka tie ir līdz 500 pirmatnējo, kuri sevi nodēvējuši par Sentineless un viņi ir ļoti bīstami. 2006. gadā divi zvejnieki kļūdas pēc uzskrēja uz sēkļa šīs salas tuvumā un tika nogalināti. Un pūliņi nolaisties uz salas ar helikopteriem un paņemt līķus bija veltīgi. Lai cik jauka šī pludmale tev nešķistu, aizmirsti par to! Risks nav tā vērts!

 

Vai esi bijusi kādā bīstamā pludmalē?

 

Iepriekšējais raksts11 ieteikumi grūtniecības veicināšanai
Nākamais raksts12 triki, kā vizuāli palielināt krūtis