Par pārmērīgu bērnu un jauniešu laika pavadīšanu mobilajos telefonos un planšetdatoros satraukums nerimst. Arvien biežāk ir novērojamas situācijas, kad viedierīču atņemšanai vai laika ierobežošanai seko pat histērija, vēsta “360TV ZIŅneši”. Vai bērni padarīti par digitāli atkarīgajiem?

Šādas situācijas rodas, kad sociālie tīkli un datorspēles tiek patērētas pārāk ilgi, tādējādi veicinot psiholoģiskas problēmas. Psihiatre Karīna Beinerte min, ka pašlaik par tādu atkarību, ko veicina pārlieku liela sociālo tīklu vai datorspēļu lietošana, runāt var reti. Visbiežāk tās ir sekas depresijai, trauksmei no sociālā kontakta, izsmiešanai skolā vai arī vienkārši bērnam ir pārlieku liela pieeja un maza kontrole dažādām ierīcēm un spēlēm, kas var izskatīties pēc atkarības. Arī pēdējos pētījumos parādījušas satraucošas tendences.

“Domājot par bērniem, ir ļoti jāatceras, ka datorspēles un sociālie tīkli ir veidoti kā augsti stimulējošas nodarbes. Tās ir nodarbes, kuru mērķis jau pašā saknē ir mūs izklaidēt un noturēt pēc iespējas ilgāk. Tas ir saistīts ar to, ka bērniem pašiem par sevi ir grūtības sevi regulēt, viņiem ir grūtības pieņemt lēmumus, izsvērt, vai šodien man ir gana – šodien es nespēlēšu, man tagad ir jāiet un jādraudzējas ar saviem draugiem, vai jādara kaut kas vērtīgs,” stāsta Karīna Beinerte. Kādi soļi vecākiem jāsper, lai cīnītos ar šo problēmu, skaties video!

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsRīgas lidostā pieejami jauni rokas bagāžas skeneri, kuri ļauj no kofera neņemt ārā šķidrumus un elektroniku
Nākamais rakstsLiepājā atkritumu poligonā šķirošanas cehā atrod mirušu zīdaini