Vai joga patiešām spēj palīdzēt atbrīvoties no liekā svara?

Joga tiek izslavināta teju kā brīnumains līdzeklis – tā var palīdzēt justies iekārojamākai, uzlabot koncentrēšanās spēju, pat atbrīvot no dažādām veselības problēmām. Nu zinātnieki nākuši klajā ar paziņojumu, ka joga var palīdzēt arī liekā svara zaudēšanas procesā.

Patiesībā nekas neparasts, taču nu zinātnieki oficiāli pierāda, ka jogai ir dažāda veida ietekme šī procesa veicināšanā, liecina izdevumā American Journal of Lifestyle Medicine publicētais pētījums. Viena no lietām, varētu teikt – galvenā – kāpēc joga var palīdzēt zaudēt svaru, ir tas, ka to praktizējot cilvēks patērē lielu daudzumu enerģijas. Turklāt, tas, lai gan lēns un mierīgs, tomēr ir sporta paveids, kas ir piemērots cilvēkiem, kuri ar fiziskajām aktivitātēm ir uz “jūs”. Turklāt šīs sportošanas laikā iespējams ne vien sevi noslogot, bet arī relaksēties. 

Otrs būtisks aspekts, protams, ir vingrinājumu izpildes regularitāte. Taču tas nav nekas pārsteidzošs – tā ir ar jebkuru fizisku nodarbi, ja vien vēlies redzēt rezultātus. 

Turklāt tev nav jāieslīgst rutīnā, izpildot jogas vingrinājumus, jo to daudzveidība ir teju neizmērojama. Vienkārši izvēlies sev piemērotākos un savai problēmzonai atbilstošākos vingrinājums un: “Aiziet!”

 

Izmēģini dažādus jogas vingrinājumus profesionālas pasniedzējas vadībā: