Īrijas latviešu portāls baltic-ireland.ie apkopojis vairākus nepatīkamus notikumus, kuros pēdējā laikā iesaistīti Latvijas pilsoņi.

Ziemeļīrijā tiesas priekša stājies Latvijas valstspiederīgais, kuram izvirzītas apsūdzības par slepkavības mēģinājumu. Vīrietis bija iesaistīts incidentā, kas notika uz Talbot Street, Newry pagājušajā piektdienā, kura laikā 41 gadu vecs vīrietis tika sadurts kājā.

Trīsdesmit piecus gadus vecais Viktors pratināšanā pēc aizturēšanas atzinis savu vainu uzbrukumā, kuru policija novērtējusi kā “mežonīgu”, jo upuris guvis nopietnas traumas.

Savukārt narkomānam no Latvijas, kurš kā apsēsts regulāri zog elektriskās zobu birstes vienā no Boots veikaliem Dublinā, tiesa noteikusi 12 mēnešu aizliegumu ieiet jebkurā šis kompānijas veikalā Īrijas galvaspilsētā.

Pirms šī tiesas sprieduma 34 gadus vecais Mareks jau deviņas reizes bija notiesāts par pilnīgi identisku noziegumu – elektrisko zobu suku zādzību no Boots veikala, kas atrodas uz Grafton Street.

Latvietis Dublinas apgabala krimināltiesā tika atzīts par vainīgu zādzībās no minētā Boots veikala 2019. gada 29. jūnijā un 22. jūlijā.

Likumsargi tiesā pastāstīja, ka minētajā jūnija dienā apsūdzētais iegājis veikalā un nozadzis trīs elektriskās zobu sukas, kuru kopējā vērtība bija 1169,97 €. Latvietis tika identificēts novērošanas kameras ierakstā, tika arestēts, apsūdzēts šajā noziegumā un pēc tam atbrīvots pret drošības naudu. Taču minētajā datumā jūlijā viņš atgriezās tajā pašā veikalā un atkal nozaga trīs elektriskās zobu birstes ar identisku tirgus vērtību.

Latvijas pilsonim ir 64 iepriekšējās sodāmības, tostarp 2018. gada jūnijā viņš saņēma deviņu mēnešu cietumsodu par elektrisko zobu suku deviņām zādzībām, kuras tika izdarītas Grafton Street Boots veikalā.

Tikmēr kādai latvietei, kas divas dienas klīdusi pa Dublinas lidostu, nezinot, ka viņas bagāžā ir paslēptas narkotikas 183 000 eiro vērtībā, Īrijas tiesa piespriedusi nosacītu sodu.

Sieviete, kura, pašai to nezinot, tika izmantota kā kurjers, Dublinas lidostā tika aizturēta un viņas bagāžā tika atrasti 2,6 kg kokaīna.

Tiesa uzklausīja, ka latviete Maija, kurai ir garīgās veselības problēmas, jau septiņus gadus strādā dizaina kompānijā Latvijā. Viņas darba devējs lūdzis sievieti ceļot Brazīliju, lai nogādātu divas mapes ar laminētām fotogrāfijām. Viņa devusies ceļojumā, nodevusi fotogrāfijas kādai kontaktpersonai un pēc tam palikusi Brazīlijā divas nedēļas. Pēc tam sievietei fotogrāfiju mapes atdotas atpakaļ un likts doties tālāk uz Dublinu. Viņai pateikts, ka lidostā jāsatiekas ar kādu brazīliešu vīrieti un jānodod fotogrāfijas, pretī saņemot biļeti uz mājām.

Taču latviete pazaudējusi mobilo tālruni un nav varējusi sazināties ar brazīlieti Dublinas lidostā, lai norunātu tikšanos. Viņa veiksmīgi izgājusi cauri muitai, bet pēc tam klīdusi pa Dublinas lidostu, nezinot, ko iesākt, un nonākusi darbinieku uzmanības lokā. Likumsargi apstiprināja tiesā, ka sieviete bijusi pilnīgi dezorientēta un ka kāds viņu izmantojis. Viņš pauda parliecību, ka sieviete nezināja, ka mapēs ir narkotikas un ka viņa tiek izmantota kā kurjers, jo latviete varēja brīvi atstāt lidostu pēc muitas pārbaudes veiksmīgas iziešanas, taču viņa palika ēkā.

Latviete, kura dzīvo Rīgā, Latvijā, Dublinas apgabala krimināltiesā tika apsūdzēta par 2,6 kg kokaīna glabāšanu Dublinas lidostā 2019. gada 13. jūlijā. Sievietei nav iepriekšēju sodāmību un kopš aizturēšanas viņa atrodas apcietinājumā.

Sabiedrība

Domāja, ka viņu izjoko: Rīdziniece paklausa vīramātei un tiek pie pilnīgi jauna auto!

  Vietējā “top!” organizētajā rudens loterijā izlozēta galvenā balva – jauna automašīna Volkswagen Taigo. Uzvarētāja ir...

Pirmajā Adventē sevi mūzikā piesaka dziedātāja Karlīne Anna Ērgle un kopā ar Agnesi Rakovsku izdod singlu “Bērnība”

Svētdien, 27. novembrī, kas šogad ir Pirmā Advente, ar sirsnības un sajūtām piepildītu dziesmu “Bērnība”...

Vairāki latvieši sestdien tikuši pie lielām naudas summām

  Tradicionāli, atzīmējot valsts svētkus, norisinājās iemīļotā Simtgades loterijas 100 000 eiro papildspēle. Arī šogad TV šova SuperBingo laikā četri veiksminieki sadalīja 100...
Foto:Flickr.com/Christian Korsager /CC

Izskan brīdinājums daļai “Swedbank” klientu

  Swedbank brīdina klientus-uzņēmējus – novērojams pieaugums krāpšanā ar viltotiem rēķiniem. Krāpnieki sākuši viltot rēķinus, nomainot sadarbības...
Foto:Pexels.com/George Becker/CC

Nedēļa sākusies ar pagalam traģiskām ziņām

  Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 25.novembra plkst. 6.30 līdz 28.novembra plkst. 6.30,...

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Horoskopi un Testi

Foto:Wallpaperbeta.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šo dienu raksturos optimistiska attieksme. Vari drosmīgi uzņemties lietas, kas vienmēr šķitušas neērtas. Nešaubies par...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam DECEMBRIM

  Klāt gada pēdējais mēnesis. Ielūkosimies zvaigznēs, lai uzzinātu, ko tās mums paredzējušas!   AUNS Zvaigznes paredz, ka decembra...
Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. novembris

  Šajā dienā tev nevajadzētu padoties nepamatotam pesimismam. Ja tu ļausies īgnumam, vienkārši nevarēsi gūt panākumus....
Foto: Let Ideas Compete/Flickr.com/cc

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 28. novembris – 4. decembris

  Straujiem soļiem tuvojamies 2022. gada beigām - novembra pēdējā nedēļa ir klāt, un arī decembra...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. novembris

  Šis būs labs brīdis radošām lietām. Padomā, kā vari padarīt pasauli ap sevi gaišāku un...
wallpapersis.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. novembris

  Šī diena var atgādināt braucienu pa "amerikāņu kalniņiem". Kādā brīdī, kad šķitīs, ka panākumi jau...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Latvijai tuvojas vēl aukstākas gaisa masas – laika prognoze 7 dienām!

  Šajā nedēļā laiks būs lielākoties mākoņains, brīžiem arī snigs un sniega sega kļūs vēl par...
wallpapersten.com

Decembra sākumā laiks jūtami mainīsies

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par turpmāk gaidāmo. "Pagājušā gada decembra sākumā...