Aizvadīta pirmā nakts, kad visiem Latvijas iedzīvotājiem jāievēro brīvdienu mājsēde jeb laika posmā no pulksten 22.00 līdz 05.00 bija jāatrodas savā dzīvesvietā. Šajā naktī Valsts policija ciešā sadarbībā ar pašvaldību policijām, Valsts robežsardzi, kā arī zemessardzi uzraudzīja, lai tiek ievēroti šie noteikumi.

Kopumā šonakt mājsēdes kontroles pasākumos, papildu tiem policijas spēkiem, kas veic ikdienas pamatuzdevumus, tika iesaistīti 1137 Valsts policijas un 146 pašvaldību policistu, 35 robežsargu un 202 zemessargu, kuri pārbaudījuši 4742 personas, kas atrodas ārpus dzīvesvietas. Policija jau iepriekš teikusi, ka primārais mērķis nav sodīt – šonakt vairāk nekā 2300 gadījumos doti preventīvi norādījumi vai mutiski brīdinājumi. Tomēr tajā pat laikā par mājsēdes neievērošanu uzsākti arī 483 administratīvā pārkāpumu procesi, visvairāk – 209 tieši Rīgas reģionā. Jāpiebilst, ka konstatēti vēl vismaz 154 pārkāpumi, kuros vēl tikai lems par administratīvā procesa uzsākšanu.

Tāpat vairākos desmitos gadījumu, kur apzināti un klaji ir pārkāpti noteikumi, jau ir piemēroti arī sodi līdz pat 1000 eiro, daudzos gadījumos piemērojot sodus 100, 300 un 500 eiro apmērā. Vienā gadījumā Daugavpilī apmēram 20 cilvēki bija pulcējušies garāžā, tādējādi jau svinot Jauno gadu. Šajā gadījumā lielākais piemērotais sods personai ir 600 eiro.

Šonakt īsi pirms pulksten 3.00 naktī Apes novadā Valsts policijas darbinieki pamanīja kādu “Audi” markas automašīnu. Vēloties to apturēt, lai noskaidrotu pārvietošanās iemeslu, autovadītājs uzsāka bēgšanu un nepakļāvās policistu prasībai apturēt transportlīdzekli. Pēc neilga laika, kad likumsargiem izdevās automašīnu apturēt, tika noskaidrots, ka pie automašīnas stūres sēdies kāds 1991. dzimis vīrietis, kurš transportlīdzekli vadījis 1,2 promiļu reibumā. Automašīnā atradās vēl arī pasažieris, un kā abi vīrieši apgalvojuši policistiem – viņiem ir vienalga par ierobežojumiem. Šajā gadījumā uzsākts administratīvā pārkāpuma process par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un par nepakļaušanos atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), kā arī attiecīgi katrai personai piemērots 1000 eiro sods par ārkārtējās situācijas neievērošanu.

Tāpat 30. decembrī ir uzsākti vēl 168 administratīvā pārkāpuma procesi par citiem ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpumiem. No tiem 43 procesi ir par pulcēšanos un piedalīšanos  privātos pasākumos, 23 par covidpass.lv anketas neaizpildīšanu, kā arī 16 par mutes un deguna aizsega nelietošanu.

Papildu vakar kopumā fiksēti arī 17 autovadītāji, kuri sēdušies pie stūres alkohola reibumā. Piemēram, Jēkabpilī, policistiem pārbaudot kādu autovadītāju, kurš ap pulksten 00.10 pārvietojās pa pilsētu ar savu personīgo transportlīdzekli, tika konstatēts, ka šī persona sēdusies pie transportlīdzekļa stūres 0,86 promiļu reibumā. Mēģinot izvairīties no administratīvā procesa uzsākšanas, 1986. gadā dzimušais autovadītājs piedāvāja likumsargiem kukuli 1000 eiro apmērā. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

Atgādinām, ka šobrīd Latvijā līdz 7. februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un papildu tam  šajās brīvdienās no 30. decembra līdz 4. janvārim ir arī pārvietošanās aizliegumi nakts stundās. Tas nozīmē, ka gadumijas svētkus, ko ierasts pavadīt kopā pulcējoties, šogad nāksies sagaidīt citādāk – vienas mājsaimniecības ietvaros, dzīvesvietā.

Policijas rīcībā ir arī informācija, ka daudzi iedzīvotāji mēģina rast veidus, kā neievērot šos ierobežojumus, aicinot pulcēties uz salūtu vai kopīgām svinībām. Atgādinām, ka arī šonakt sadarbībā ar citiem dienestiem esam gatavi īstenot pastiprinātu kontroli un aicinām visus rūpīgi apsvērt šajā gadumijā, vai tiešām pašu un līdzcilvēku veselība un drošība nav svarīgāka par pulcēšanos un gadumijas svinībām. Un, vai tiešām ir vēlme iesākt jauno gadu ar bargu sodu?

Šobrīd ir svarīga sabiedrības solidaritāte un līdzdarbība, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu situāciju. Jāsaprot, ka šie ierobežojumi ir tikai tādēļ, lai mazinātu vīrusa izplatību, un ir ieviesti sabiedrības veselības labad. Lūdzam šo gadumiju svinēt atbildīgi un prātīgi, lai nākamgad svētkus mēs atkal varētu sagaidīt lielākā pulkā.

Atgādinām, ka sods par ārkārtējās situācijas neievērošanu privātpersonām ir līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām līdz 5000 eiro.

Sabiedrība

Kuram tiks iespaidīgā naudas summa no šova “Dejo ar zvaigzni”?

  Šo svētdien, 4. decembrī, gaidāms TV3 šova “Dejo ar zvaigzni” fināls. Par uzvaru un galveno...

Jaunas ziņas par populāro režisoru Intaru Rešetinu

  Latvijas Leļļu teātris izsludinājis februāra repertuāru un uzsācis biļešu pārdošanu teātra kasē Rīgas Latviešu biedrības...

Tirgotājs “Maxima” pirms svētkiem nāk klajā ar jauku ziņu

  Sākoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, “Maxima Latvija” izveidojusi grandiozu rotaļu lāci, kas sagaidīs ģimenes un bērnus...

Kurš brauks uz Eirovīziju Liverpūlē? Noslēgusies dziesmu pieteikšana Latvijas Televīzijas konkursam “Supernova”

  1. decembrī noslēdzās pieteikšanās Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu konkursam “Supernova” – kopā šogad iesniegta 121...

Magones cīņa ar nelūgtiem viesiem beidzas pavisam nelāgi

  “Avotiņu” mājas pakšos iemitinājušās žurkas, kuras STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone cer iznīdēt...

Kiviči piedzīvo nepatīkamu atklājumu bērnu preču veikalā

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigznes Kiviču pāris plāno kristīt savu meitiņu, taču izaicinājumu sagādā...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. decembris

  Zvaigznes šodien brīdina – neieslīgsti rutīnā, īpaši, ja ikdienā esi enerģiska un dinamiska personība. Elpo...
Foto:Mindymetivier.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris

  Šī diena sniegs pozitīvas tendences tavas personības attīstībā, mudinot nebūt pārāk piesardzīgiem un baudīt dzīvi...
Foto:Flickr.com/Tambako The Jaguar/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. decembris

  Šodien var nākties sastapties ar situācijām, kas šķitīs pavisam neparastas. Jūties brīvi, izsakot savas domas,...

Horoskopa zīmes, kurām DECEMBRIS solās būt īpaši labvēlīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...
Foto:Wallpapers.mi9.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. novembris

  Novembra pēdējā diena nebūs tā reize, kad varēsi atļauties lidināties 10 centimetrus virs zemes un...
Foto:Wallpaperbeta.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šo dienu raksturos optimistiska attieksme. Vari drosmīgi uzņemties lietas, kas vienmēr šķitušas neērtas. Nešaubies par...

Mājai un Dārzam

Vai saglabāsies “mīnusi” un kad uzsnigs? Izskan jaunas prognozes brīvdienām un nākamajai nedēļai

Šajā nedēļā dominēja anticiklona ietekme, līdz ar to nokrišņu bija maz. Arī tuvākajās dienās gaidāms...

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Latvijai tuvojas vēl aukstākas gaisa masas – laika prognoze 7 dienām!

  Šajā nedēļā laiks būs lielākoties mākoņains, brīžiem arī snigs un sniega sega kļūs vēl par...